4 priežastys, kodėl svarbu rūpintis ne tik veido, bet ir kūno oda

Šaltinis
Pranešimas spaudai
Nuotrauka
Karolina Grabowska / Pexels
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Tautosakoje egzistuoja posakis apie akis, jog jos yra sielos veidrodis. Bet pagal šį posakį galima sukurti kitą palyginimą: oda – sveikatos atspindys. Oda gali signalizuoti tiek apie fizinius negalavimus, tiek apie emocinius sunkumus. Ir atvirkščiai: rūpinantis oda, galima užbėgti už akių tiek sveikatos, tiek savijautos problemoms.

Dėmesys didžiausiam kūno organui

Kalbant apie odos priežiūrą, greičiausiai pirma mintis būna susijusi su veido odos priežiūra. Bet labai svarbu nepamiršti, kad nors veido oda yra bene matomiausia, bet gyvybiškai reikšminga yra ir viso kūno oda. Juk ji it stebuklingas apsiaustas saugo kūną nuo šalčio, perkaitimo, vandens praradimo ir peršlapimo, taip pat nuo kenksmingų medžiagų ir bakterijų. 

Nors veido oda yra bene matomiausia, bet gyvybiškai reikšminga yra ir viso kūno oda.

Oda ypatinga ne tik savo savybėmis, bet ir dydžiu. Skaičiuojama, kad suaugusio žmogaus oda vidutiniškai sveria apie 3-4 kilogramus ir siekia net 1,5-2,5 kvadratinių metrų plotą. Tad odą drąsiai galima vadinti didžiausiu mūsų kūno organu, todėl natūralu, kad didžiausiam kūno organui reikia ir proporcingo dėmesio bei rūpesčio.

Veido ir kūno odos priežiūros specialistė Simona Mikalauskaitė pasakoja, kad visa oda, ne tik veido, bet ir kūno visų pirma atlieka barjerinę funkciją: „Tai reiškia, kad mikrotrūkiai, atsirandantys nuo odos išsausėjimo ar lipidų praradimo, atidaro kelią ne tik patekti mikrobams ir bakterijoms (kas dažnai sukelia bėrimus), bet taip pat kelią laisviesiems radikalams prasiskverbti į gilesnius epidermio sluoksnius. Taip atveriamas kelias odai greičiau pasenti.“

Daria Liudnaya / Pexels nuotr.

Lauko temperatūrų amerikietiški kalneliai

Oda kasdien neša didžiulę atsakomybę ir atlieka skirtingas apsaugines funkcijas. Vis dėlto, pastarosios savaitės kūno odai buvo išties sudėtingos, nes ryškūs lauko temperatūrų svyravimai tapo tikru iššūkiu. Pirmosiomis sausio dienomis termometrų stulpelių rodmenys šokinėjo tarp -25°C ir 2°C. Tai net 27 laipsnių spektras. O kur dar patalpų šildymas ir kondicionieriai, kurie išsausina orą, taigi dar labiau sausina ir odą.

Reklama

Būtent dėl sausos ir raustančios odos prieš 100 metų Paryžiuje buvo sukurtas „Mixa“ prekių ženklas, kuris buvo išskirtinis tuo, kad pirmą kartą istorijoje buvo apjungti farmaciniai ir drėkinamieji ingredientai. Prabėgus 100 metų, šis prekės ženklas ir toliau išlieka visų tipų jautrios odos priežiūros ekspertas. 

ROCKETMANN TEAM / Pexels nuotr.

Pasitikėjimas savimi 

Rytinis kūno odos priežiūros ritualas gali būti pirmasis dienos pasitikėjimo savimi žingsnis. Tikroji grožio paslaptis toli gražu nėra makiažo įgūdžiai ar rūbų prekės ženklai. Tai, visų pirma, yra gera sveikata ir savijauta. Ne veltui dažnas komplimentas žmogui yra „tu tiesiog švyti“, ir tai labai glaudžiai susiję su oda ir emocine sveikata. Švytėjimo įspūdį sukurti gali sveika ir gyvybinga oda, bei žėrinčios akis. 

Rytinis kūno odos priežiūros ritualas gali būti pirmasis dienos pasitikėjimo savimi žingsnis.

Abi šias savybes gali suteikti kūno odos priežiūros ritualai. Jie odai suteikia svarbiausių reikalingų elementų (drėkinimą, maitinimą), o žmogui suteikia tokį reikalingą laiką sau. Rytą pradėjus su lėtu ir rūpestingu savimasažu, toks dienos startas užduoda toną visai dienai, vietoj skuboto ir vėluojančio ryto, tai sukuria užtikrintą, savimi pasitikintį dienos ritmą. 

Julia Malushko / Pexels nuotr.

„Komfortas, kurį pasiekiame nuolatine kūno odos priežiūra atperka įdėtas pastangas. Glotni, išpuoselėta, jaunatviška kūno oda pakelia pasitenkinimo gyvenimu rodiklius. Stiprus odos barjeras saugo nuo tam tikrų odos ligų, priešlaikinio odos senėjimo, mažina uždegiminius procesus organizme, padeda lengviau gyventi su lėtinėmis odos ligomis ir būklėmis“, – pasakoja S. Mikalauskaitė. 

Prevencija lengviau ir pigiau nei gydymas

Kūno oda kiekvieną dieną atlieka reikšmingas kūno apsaugos funkcijas, bet būna ir taip, kad dirgikliai ima viršų ir pasireiškia odos ligos. Odos ligų gydymas gali būti sudėtingas, subtilus ir labai lėtas procesas. Dėl šios priežasties, kur kas geriau nelaukti pirmųjų ligų simptomų, o jau nuo jaunų dienų nuosekliai rūpintis savo oda ir taip apsaugoti ją nuo ligų ir sudėtingų gydymosi procesų.

dos ligų gydymas gali būti sudėtingas, subtilus ir labai lėtas procesas. Dėl šios priežasties, kur kas geriau nelaukti pirmųjų ligų simptomų, o jau nuo jaunų dienų nuosekliai rūpintis savo oda ir taip apsaugoti ją nuo ligų ir sudėtingų gydymosi procesų.

Nuosekli odos priežiūra gali padėti ne tik su ligų prevencija, bet ir su taupymu. Įsisenėjusių odos būklių priežiūra gali pareikalauti specifinių ir brangių priemonių. „Pasekmių sprendimas yra kur kas brangesnis procesas, nei kasdienė, bet ne prabangi kūno odos priežiūra“, – perspėja S. Mikalauskaitė.