Architektė – apie baldų pasirinkimą interjere: koks stilius ėmė dominuoti?

Autorius
Pranešimas žiniasklaidai
Nuotrauka
Pranešimo siuntėjai
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Mados egzistuoja ne tik drabužinėje, bet ir namų interjere, tik čia jos keičiasi kiek lėčiau negu garderobe. Nors tai, kaip atrodys namai – kiekvieno savitas pasirinkimas, architektai nesunkiai įžvelgia, kokio stiliaus baldams lietuviai teikia pirmenybę. Ir visgi kam – praktiškumui ar kūrybiškumui, leidžia užvaldyti namų erdves.

Vieniems per amžius jaukiausia gyventi nemaria klasika alsuojančiame interjere, o kitiems – minimalistinio, skandinaviško dizaino apglėbtuose namuose. Visgi didžiausiose tarptautinėse baldų dizaino parodose viešintys architektai ir interjero dizaineriai pastebi, kad baldų rinką kasmet papildo naujos stilistikos gaminiai, kurie netrunka išpopuliarėti daugelyje pasaulio šalių. Ir taip yra ne tik gilias baldų gamybos tradicijas turinčiose Skandinavijos šalyse, Italijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje, bet ir Lietuvoje.

Pokyčiai interjere jau vyksta

„Baldų dizaino tendencijos išties kinta, todėl nieko keisto, kad ir lietuvių interjero stilistikos pasirinkimas dažnai priklauso nuo tuo metu vyraujančių pasaulinių madų. Nors ilgą laiką dominavo modernios klasikos stilius, pastaruosius kelerius metus matome didelį perėjimą prie japandi stilistikos.

Šis interjero stilius yra populiarus ne tik Italijoje, bet ir visame pasaulyje, nes sujungia japoniško minimalizmo ir skandinaviško jaukumo elementus. Japandi stilius išsiskiria apvaliomis formomis ir natūralių medžiagų naudojimu: medienos, lino, akmens. Šis stilius kuria harmoniją, ramybę ir estetinį paprastumą, kuris šiuo metu itin vertinamas šiuolaikiniuose interjeruose“, – įžvalgomis dalinasi baldų salono „Furnibay“ architektė ir interjero dizainerė Ainė Janušienė.

Architektė priduria, kad keičiasi ne tik pasirenkamų baldų dizainas, bet ir spalvinė gama. Dominuoja šviesūs ir šilti atspalviai, žemės tonai: smėlio, kreminiai, balti. Tačiau dar prieš trejus metus daugelis noriai rinkosi ryškius veliūrinis audinius, žalią ir mėlyną aksomą: „Visgi teigti, kad sodri spalvų paletė lietuvių nedomina, būtų klaidinga, nes drąsesni naujakuriai iki šiol renkasi ryškius baldų audinius ir išraiškingas tekstūras, šitaip siekdami sukurti dėmesį traukiantį, unikalų namų interjerą.“

Renkantis baldus Ainė Janušienė giria lietuvių išlavintą skonį. Ir nors tautiečiai seka šiuolaikines tendencijas, kurias diktuoja pasaulio interjero dizaino sostinės, prie vieno interjero stiliaus nėra prisirišę. Negana to, lietuviai vis labiau eksperimentuoja su naujais sprendimais ir ieško baldų, kurie ne tik būtų funkcionalūs, bet ir išreikštų jų asmeninį stilių bei skonį. Interjero stilistikos pasirinkimui įtakos daug turi ir noras derinti vizualą su komfortu.

Neapsigaukite rinkdamiesi sofos audinį

„Dabartinės tendencijos akcentuoja tekstūras. Jeigu kalbėsime apie audinius, itin populiarūs audiniai su ryškiai išreikšta tekstūra – meškiuko kailio tipo („teddy“) ir boucle. Pastarieji išlieka mėgstamiausi, tačiau pastebime, kad klientai noriai renkasi megztus audinius su išskirtiniais raštais, kurie interjerui suteikia individualumo ir originalumo.“

Renkantis lovos, sofos, kėdžių ar fotelių audinį svarbu atkreipti dėmesį ne tik į grožį, bet ir į technologines savybes. Martindeilo koeficientas nurodo audinio atsparumą trinčiai. Kuo šis rodiklis aukštesnis, tuo geriau audinys išlaikys savo pradinę išvaizdą net ir intensyviai naudojamas.

„Siūlyčiau rinktis sofas iš audinio, kurio Marindeilo koeficientas siekia bent 40-50 tūkstančių.

Kartu su klientais renkantis baldinius audinius atsižvelgiame ir į medžiagos polinkį burbuliuotis (angl. pilling), o tai yra ypač aktualu svarstant įsigyti sėdimus baldus iš rinkoje pasirodžiusių naujausių audinių. Su minėtais parametrais klientus visada supažindiname, nes tai padeda išsirinkti ne tik estetiškai patrauklų, bet ir funkcionalų audinį, kuris ilgai džiugintų kokybe“, – sako architektė Ainė Janušienė.

Pasakodama apie minkštųjų baldų audinius architektė primena, kad verta atkreipti dėmesį ir į audinio valymą. Dažniausiai ji siūlo rinktis ne tik trinčiai atsparius, bet ir lengvai valomas medžiagas, kurios atitinka naujausias dizaino tendencijas ir yra pritaikytos žmonėms, turintiems augintinių: „Tam yra naudojamos nanotechnologijas, užtikrinančios lengvą audinio priežiūrą. Vadinamoji „easy-cleaning“ funkcija leidžia lengvai pašalinti nešvarumus, pasitelkiant tik kempinėlę ir vandenį, net jei sofa ir yra šviesios spalvos.“

Sofų gamyboje didelį vaidmenį kuria ir pažangiausios technologijos. Kompiuterizuotomis staklėmis itin tiksliai pjaunami sofų karkasai, o aukštos kokybės porolonas turi atsinaujinančių savybių – yra neįsėdimas. Būtent inovatyvūs sprendimai baldų kūrime užtikrina kiekvieno gaminio kokybę ir ilgaamžiškumą.

Architektė Ainė Janušienė pastebi, kad lietuviai ypatingai vertina minkštas, gilesnes sofas, ant kurių galima patogiai ilsėtis ir praleisti daug laiko su visa šeima: „Kurdami individualius modelius atsižvelgiame į šiuos poreikius, todėl sofas kuriame ne tik kaip interjero detales, bet ir kaip pagrindinę poilsio zoną, kurioje komfortiškai laiką gali leisti suaugę ir vaikai.“