„ELLE Lithuania“ vyriausioji redaktorė I. Sinė atsako į skaitytojų klausimus: kaip rengti vaikus?

Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Ne paslaptis, kad vaikai savo stiliumi pradeda domėtis nuo mažų dienų. Kol vieni renkasi klasės draugų pamėgtus drabužius, kiti nebijo eksperimentuoti su savitu įvaizdžiu. Visgi, kaip reikėtų išsirinkti tinkamą aprangą ir nepasiklysti tendencijų džiunglėse? Visa tai pasakoja ir į skaitytojų klausimus atsako „ELLE Lithuania“ vyriausioji redaktorė Irina Sinė. 

Kokia krikštynų apranga yra tinkama mamai ir jos dukrai?

Šiais laikais nebūtina derinti mamos ir dukros aprangos. Rekomenduočiau rinktis labiausiai patinkančias šviesias, pastelines spalvas. Monochrominis derinys visuomet yra tinkamesnis variantas nei spalvų gama. Jeigu norisi įdomesnio įvaizdžio, į pagalbą siūlyčiau pasitelkti aksesuarus. 

Kapsulinė apranga mažyliams. Ar galite įvardyti realių pavyzdžių?

Vaikų aprangai galioja tie patys kapsulės principai kaip ir suaugusiesiems – kapsulę sudaro maždaug 15 drabužių vienetų ir aksesuarai. Patariu rinktis labiau vienspalvius drabužius, šviesias, lengvai derinamas spalvas. Ryškesnių, raštais margintų rūbų siūlau turėti tik keletą – taip bus lengviau ir patogiau turimus drabužius derinti tarpusavyje.

Kokius patogius vaikų ir paauglių (10–12 metų) drabužius galėtum įvardyti?

Tokio amžiaus vaikai labai vertina ir mėgsta patogumą. Manau, kad jiems puikiai tiks džemperiai, džinsai, laisvo kirpimo marškiniai, marškinėliai ilgomis rankovėmis ir, žinoma, sportinė avalynė. Jeigu mokykloje nėra numatytas aprangos kodas, mokykloje nėra uniformų, rekomenduočiau rinktis būtent tokius drabužius.

Irina Sinė. Ingridos Rutkutės ir asmeninio albumo nuotr.

Reklama

Stilius paauglei. Ką reikėtų apie tai žinoti?

Paauglystėje įvaizdžiui daug įtakos turi aplinka, tam tikros tendencijos. Pavyzdžiui, pernai tarp paauglių buvo itin madingas „Stockholm style“, šiemet grįžta gatvės stilius. Paaugliai mėgsta patogumą, laisvus drabužius, jų siluetus.

Visgi paauglystė yra toks laikotarpis, kai galima eksperimentuoti: išbandyti įvairiausius stilius, stilistikas, formas, medžiagas, spalvas. Apskritai žmogaus stilius formuojasi iki maždaug 25-erių metų. 

Kokias vaikų mados tendencijas galėtum įvardyti?

Išskirčiau džinsinius derinius, „all denim“ tendenciją, šūkiais margintus džemperius ir marškinėlius, minėtąjį minimalistinį „Stockholm“ stilių, gatvės madą (beisbolo kepures, laisvus siluetus, laisvalaikio batelius), koledžo stiliaus derinius (klostuotus mini sijonus, polo stiliaus džemperius, megztinius aukštu kaklu ir „oxford“ stiliaus batelius). 

Ar vaikų ir paauglių madoje vis dar gajūs stereotipai, susiję su spalvomis? Pavyzdžiui, kad mėlyna spalva neva tinkama tik berniukams, o rožinė – mergaitėms?

Spalvų stereotipų tikrai nėra, svarbiausias ženklas, parodantis skirtumus, yra piešiniai ir animaciniai veikėjai. Aprangoje dominuoja neutralios, žemės spalvos.