Geriausi nauji Dubajaus viešbučiai: 90 baseinų ir pagalvių meniu iš 11 kategorijų

Autorius
Martynas Gusas

„Dubajus atstoja penkias keliones, – sako „ELLE Lithuania“ kelionių redaktorė ir „Boutique Travel“ įkūrėja Aja. – Maldyvus žmonės renkasi dėl balto smėlio, Aziją – dėl puikių SPA, Milaną – dėl apsipirkinėjimo, Niujorką – dėl įspūdingų dangoraižių, Afriką – dėl safario ir žvėrių. O Dubajuje gali rasti viską.“ Dar galima pridėti, kad vos per tris dienas Dubajuje įmanoma patirti tiek, kad kitur reikėtų savaitės.

„Ir dangoraižiai, ir smėlėtas pliažas. Ir aukščiausias pastatas pasaulyje, ir egzotiškas rytietiškas turgus siaurose gatvelėse. Ir šou su naujausiomis technologijomis, ir tradicinė medžioklė su sakalais. Ir prabangūs viešbučiai dangoraižiuose, ir nakvynės palapinėse dykumoje, – Dubajaus įvairiapusiškumą vardija kelionių dizainerė Aja. – Visi geriausi pasaulio viešbučiai, restoranai ir klubai yra čia. Ir dar Dubajus visada žingsniu priekyje, jie jau kalba, kad turės futuristinę transporto sistemą, kuri judės virš miesto spūsčių specialiomis oro trasomis. Atrodo, nerealu, bet lygiai taip pat neįtikėtina, kad Dubajuje atidarius „Uber“ programėlę galima išsikviesti sraigtasparnį.“

Aja sutinka, kad apie Dubajų pilna stereotipų: čia tik prabanga (iš esmės auksas), gyvena tik milijonieriai, žiūrėti nėra ką, tik dangoraižiai ir prekybos centrai, plius dykuma ir karštis. Gal dar vis galvojate, kad Dubajus tebegyvena iš naftos? Ar kad jis egzistuoja tik turistams? Nieko tokio, šie stereotipai plačiai pasklidę po pasaulį. Gal todėl oficialiai reklaminei kampanijai šiemet pats Dubajus pasirinko žaismingai provokuojantį šūkį: „Kas gali nepatikti žiemą Dubajuje?“ Mes pabandėme Dubajų patirti per tris dienas. Skamba beprotiškai? Bet pradėkime.

Pirma diena

Šį žiemos sezoną Dubajus iš Lietuvos pasiekiamas labai patogiai – tiesioginis „AirBaltic“ skrydis iš Vilniaus trunka kiek daugiau nei šešias valandas ir, anksti ryte atsibudęs Dubajuje, dar suspėji į pusryčius viešbutyje. Šįsyk mūsų viešnagės namai – „Me Dubai“, vienas įdomiausių Dubajaus pastatų – garsiausios pasaulyje architektės, Pritzkerio premijos laureatės Zahos Hadid projektuotas kūrinys, primenantis dykumoje tirpstantį ledo kubą. Pastatas išsiskiria tarp dangoraižių jūros savo… žemumu (vos 20 aukštų). Tai vienintelis pasaulyje viešbutis, kurio ir eksterjerą, ir interjerą sukūrė pati Z. Hadid. Jo statybos Dubajuje tapo įvykiu, darbai truko net dešimtmetį, jis buvo vadinamas laukiamiausiu pastatu mieste. Statybos užtruko, nes kiekvienas jo lenktame fasade esantis stiklas yra unikalus ir buvo gamintas atskirai.

„Me Dubai“ nuotraukose atrodo nerealus, lyg dirbtinio intelekto sugeneruotas paveikslėlis, o įėjus į viešbutį jo futurizmas atima žadą. Tai lyg erdvėlaivis, banguotos linijos formos kuria įspūdį, tarsi interjeras plauktų. Nuo durų rankenų iki šviestuvų – kiekviena detalė buvo suprojektuota pagal Z. Hadid architektūros filosofiją, net vandens čiaupai pažymėti jos vardu. Nepaisant begalinių jo erdvių, viešbutyje jauku būti – nesijaučia jokių žmonių srautų, o mes pusryčių užsisakę vaflių iš avinžirnių su humusu (smagus rytietiškos ir europietiškos virtuvės derinys, tiesa?) esame pasiruošę tyrinėti Dubajų… plūduriuodami. Tikras „must“ reikalas po naktinio skrydžio.

Neseniai atidarytas ilgiausias visuose Emyratuose kabantis begalybės baseinas tapo tikra sensacija: du „One Za’abeel“ dangoraižius jungiantis tiltas „The Link“ yra kabantis futuristinis bulvaras, kurio viršuje, net 100 metrų virš miesto, plūduriuoja baseinas. Čia vasarį atidarymo proga vyko Jennifer Lopez koncertas, o į viename iš bokštų esančio „One&Only“ viešbučio vakarėlį atvyko Naomi Campbell. Nors viešai neskelbiama, ar Lopez savo seksualius apvalumus nardino į šį plūduriuojantį architektūros šedevrą (tikrai sunku įsivaizduoti, kaip tas tiltas laikosi, o čia dar tokia galinga garsenybė), aš, su kokteiliu besifotografuodamas baseine su vaizdu į visą Dubajų, tikiuosi, kad taip. Vėsus vanduo, vėjelis ir skaisti saulė nuvilioja mane į gultą (atskirai dėkoju stilingo odinio šaltkrepšio turiniui) ir, jei ne paslaugus čia esančio „Tapasake“ restorano padavėjas, būčiau pramiegojęs savo pietus.

„Tapasake“ restoranas tiekia nikkei – japoniškos ir perujietiškos virtuvės mišinio patiekalus. Mano lėkštėje – juodoji menkė nikkei stiliumi, marinuota japoniškame miso ir perujietiškoje aitriojoje paprikoje aji amarillo bei kepta ant grotelių banano lape. Jeigu dar turėtume laiko, saulei nusileidus „Tapasake“ taptų naktiniu klubu po žvaigždėmis su didžėjumi, tačiau mūsų saulėlydis laukia aukščiausiame pasaulyje pastate.

„Burj Khalifa“, Kalifo bokštas, pavadintas antrojo JAE prezidento vardu, yra pagrindinė atrakcija Dubajuje ir jos negalima ignoruoti. Kaip ir neįmanoma jos nepamatyti. Kiekvienas viešbutis, klubas ar baseinas pabrėžia faktą, jei turi vaizdą į „Burj Khalifą“ (jei tavo viešbutis neturi vaizdo į „Burj Khalifa“, tai ar tu apskritai Dubajuje?). Gali būti, kad teks kelias valandas palaukti eilėje, kol užkilsite į 124 ir 125 bokšto aukštus. Norintiems išskirtinio potyrio dar yra 148 aukštas, aukščiausiai pasaulyje esanti apžvalgos aikštelė (555 metrų aukštyje), kurioje yra prabangios poilsio zonos ir nėra eilių. Užkilimas į aukščiausią pasaulyje pastatą yra labai komfortiškas, trunka vos minutę ir tai yra tik 20 sekundžių ilgiau, nei pakilti į Vilniaus TV bokštą. Vaizdas iš „Burj Khalifos“ tikrai pritrenkiantis – vien dėl to, kad žinai esantis aukščiausiame statinyje Žemėje.

Nusileidus žemyn dar galima aplankyti Dubajaus akvariumą ir povandeninį zoologijos sodą, kurie yra tame pačiame „Dubai Mall“, kaip ir įėjimas į „Burj Khalifą“. O mes po ikoninio Dubajaus fontanų šou, kurie kasdien vyksta prie garsiojo prekybos centro, važiuojame vakarienės į „CÉ LA VI“ restoraną, esantį 54 viešbučio „Address Sky View“ aukšte. Ir nors tai perpus žemiau nei apžvalgos aikštelė „Burj Khalifoje“, vaizdas iš tiesų ne mažiau įspūdingas, atvirkščiai – jaukesnis, ir visa miesto didybė yra arčiau. Staliukas terasoje su vaizdu į „Burj Khalifą“ tiesiog privalomas. Iš Pietryčių Azijoje į Dubajų atkeliavęs „CÉ LA VI“ kuria labai vakarietišką atmosferą, jungiančią kokteilių miksologiją, DJ muziką ir virtuvę, kuriai vadovauja „Michelin“ restoranuose dirbęs šefas iš Los Andželo.

Antra diena

Nauja diena Dubajuje atneša visai kitokių patirčių. 130 kilometrų važiuojame Omano sienos link, tušti platūs keliai driekiasi per dykumą, kurioje kur ne kur auga akacijos su skėčio formos vainikais ir kraštovaizdis labai primena Afrikos savanas. Matome klajojančius kupranugarius – vaizdas kaip iš vizitinės Dubajaus egzotiškos atvirutės. O mūsų pasvarstymus, gal jie laukiniai, nutraukia gidės juokas. „Tikrai ne, tai tas pats, kas po dykumą klajotų dešimt tūkstančių eurų – visi Dubajaus kupranugariai kam nors priklauso.“

Atvykstame į Hattą, vietovę, garsėjančią savo natūraliu grožiu, kalnų peizažais ir kultūriniu paveldu. Tai populiari vieta poilsiui gamtoje ir pabėgimui nuo miesto. Dieną praleidžiame kopdami į kalnus. Vienas populiariausių maršrutų yra žygis į Hatta kalną, nuo kurio viršūnės atsiveria įspūdinga atstatyto Hatta kaimo panorama. Iš čia matomi tradiciniai namai, datulių plantacijos ir aplinkiniai Hadžaro kalnai. Paskui plaukiojame po užtvanką – turkio spalvos ežerą. Taip, Dubajuje yra ir ežerų, šis dirbtinis, tačiau pasipildo natūraliai, nes, skirtingai nuo Dubajaus, šiose vietose lyja. Šią unikalią vietą, pilną vandens, Dubajui padovanojo kaimyninis Omanas. 

Reklama

O tęsiant vandens temą, vakare mūsų laukia unikalus vandens ir šviesų pilnas šou „La Perle“. Keturis tūkstančius metų perlų ieškojimas buvo Persijos įlankos gyventojų pragyvenimo šaltinis, dar XX amžiaus pradžioje perlai buvo pagrindinis Dubajaus ekonomikos šaltinis (kol japonai nesugalvojo, kaip juos auginti dirbtiniu būdu). „La Perle“ – tai spektaklis apie tai, kaip Dubajus iš paprastos perlo žvejų bendruomenės pavirto moderniu pasaulio centru. Per metus įvyksta 450 šių pasirodymų, aukštųjų technologijų vandens scena talpina 2,7 mln. litrų vandens ir iš vandens scenos į sausą platformą transformuojasi vos per mažiau nei minutę (iš esmės vanduo trykšta iš visur, o tu sėdi patogiau nei operos teatre). Toks buvo įsimintinas vakaras, kurio autorius – belgas Franco Dragone, dirbęs su „Cirque du Soleil“ ir Celine Dion.

Tiesa, pamiršau paminėti, kad vakarop grįžę į Dubajų iš Hatta užstrigome kamščiuose, todėl vakarienei teturėjome gerą valandą. Bet ta valanda buvo skani, „Michelin“ gide esantis „Bistro Aamara“ siūlė dalytis patiekalais, primenančiais istorinį Šilko kelią, ir įsivaizduoti, kad esi vienas senovės keliautojų, susitikusių kažkur oazėse palei Šilko kelią, kur jie dalijosi istorijomis ir maistu iš skirtingų regionų.

Trečia diena

Paskutinė diena Dubajuje prasidėjo pasivaikščiojimu po… tropinį mišką. Taip, Dubajus turi ir tai. Kaip mes žinome, kalnas negali ateiti net pas Mahometą, bet tropikai, pasirodo, gali atkeliauti į Dubajų. Ir atsidurti stiklinėje dėžutėje. Čia, „Green Planet“, įkurtame stiklinėje kupolo formos erdvėje, gyvena daugiau nei 3 000 rūšių gyvūnų, paukščių ir augalų. Čia gyvūnai laisvai juda, o kriokliai teka. Galima daryti asmenukes su lemūrais ir tukanais (išbandyta, išeina), tik labai sunku atsispirti progai juos paglostyti. Beje, „Green Planet“ galima nakvoti: užsisakyti palapinę ir naktį pasinerti į atogrąžų mišką su jo garsais bei gyvūnais.

Na, o kadangi „Mai Tai“ ar „Jungle Bird“ kokteilio su tukanais neišgersi, mes iš atogrąžų miško keliaujame į klubą „J1 Beach“ paplūdimyje, vienoje prestižinių Dubajaus vietų. Čia neseniai buvo atidarytas itališkasis „Gigi Rigoleto“, išgarsėjęs Paryžiuje ir Sen Tropeze. Čia ne šiaip paprastasis „dolce vita“, jų šūkis yra „La vita Alla Grande“ – „Gyvenimas didingai“. Tai frazė, kuri perteikia požiūrį į gyvenimą, pabrėžiantį prabangą, džiaugsmą, mėgavimąsi malonumais ir nesibaigiančią šventę. Rankomis siuvinėtos staltiesės, lyg nuo podiumo nužengusios padavėjos, gyva muzika, storu trumų sluoksniu nukloti gnočiai. Sakysite, kam Dubajus, visa tai galima rasti Sen Tropeze. Bet ar girdėjote, kad ten dabar šalta?

Kai išėjome iš paplūdimio, aikštelėje šalia „Gigi“ stovėjo jūra maseračių ir bugačių. Juokaujama, kad, atradus naftą, Dubajus per 40 metų nuėjo neįtikėtiną kelią – nuo transporto asiliukais iki bugačiais. Šįvakar mes grįšime tais keliais dešimtmečiais atgal, į senąjį miestą. Atsisveikinimui su Dubajumi leidžiamės į kulinarinę kelionę su „Frying Pan Adventures“ viename pirmųjų Dubajaus rajonų, Al Rigga. Turas po unikalius Palestinos, Jordanijos, Libano, Sirijos ir Irako restoranus leidžia ne tik išragauti tikrus Vidurio Rytų patiekalus, bet ir patekti į  virtuves.

O mūsų turo pagrindiniu patiekalu ir gražiausia istorija tampa apsilankymas nuo karo pabėgusių irakiečių įkurtame restorane „Kebab Erbil Iraqi“. Dalijamės masgouf, 45 minutes prie atviros ugnies rūkyta žuvimi, simboliniu patiekalu, kuri irakiečiams primena gražiausius šalies laikus, dar prieš baisius diktatorius ir karą, kai prie Tigro upės susibūrusios šeimos, laukdamos, kol iškeps žuvis, piknikaudavo ir kalbėdavosi. Tai buvo kukli ir prasminga vakarienė, atskleidžianti, kiek daug telpa Dubajuje.

Taigi, kas gali nepatikti žiemą Dubajuje? Po kelių dienų, praleistų pačiame garsiausiame JAE Emyrate, trečius metus iš eilės pripažįstama populiariausia pasaulyje kelionės kryptimi, galima pasakyti, kad nepatikti gali tik tai, jog jame dar nebuvai.

Kur apsistoti Dubajuje? „ELLE Lithuania“ kelionių redaktorė Aja pristato geriausius naujus Dubajaus viešbučius.

Pernai vasarį „Atlantis Royal“ atidarytas su Beyoncé koncertu: čia yra 90 baseinų, „Dolce & Gabbana“ skėčiai, atliekamos 24 karatų aukso veido procedūros ir įskaičiuotas šampanas visą dieną, nes, na, kodėl gi ne? Tiesa, kam brusketų su ikrais?

„The Lana“ žymi ilgai lauktą „Dorchester Collection“ debiutą Artimuosiuose Rytuose – tyli prabanga be blizgučių: „Dior“ SPA, 100 proc. žąsų pūkų antklodės, individualiai pagaminti „Frette“ lovų užvalkalai, o čiužiniai iš „Vispring“ – kaip Bakingamo rūmuose.

„SIRO One Za’abeel“ kambariuose: termoreguliuojami čiužiniai, pagalvių meniu iš 11 kategorijų, lubiniai ventiliatoriai, padedantys išvengti išsausėjusios gerklės dėl kondicionierių, ir individualus maitinimosi planas.

„One&Only One Za’abeel“ architektūriškai neabejotinai pribloškia. Vadinamas „vertikaliu kurortu“, turi pirmąjį Šveicarijos klinikos „La Prairie“ SPA centrą Artimuosiuose Rytuose.

Išskleisti
x