Ką savo išvaizdoje dažniausiai nori patobulinti lietuvės?

Autorius
Paulina Ginkutė (reklama)
Nuotrauka
Dainiaus Ščiukos nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Kol vieni vaikosi madų ir skuba koreguoti išvaizdą vos pasikeitus tendencijoms, kiti ilgai dvejoja ir pokyčius atidėlioja, net jei kompleksuoja ar susiduria su sveikatos problemomis. „Fi Clinica“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Karolina Venslauskaitė atskleidžia, koks požiūris apie plastinę chirurgiją dabar populiarus.

Kokia dabar plastinė chirurgija?

Plastinė chirurgija dabar vis labiau priimama visuomenėje, be to, keičiasi ir pacientų poreikiai. Anksčiau plastinė chirurgija asocijavosi su itin išryškintomis kūno linijomis, nenatūraliai patemptu veidu ar „ančiuko lūpomis“, o dabar pacientai yra reiklesni ir nori, kad atliktos procedūros būtų nepastebimos, aplinkiniai nieko negalėtų suprasti ar įtarti.

Vis dėlto esu įsitikinusi, kad grožio suvokimas tarp gydytojo ir paciento turi sutapti. Kiekvieno chirurgo braižas atsispindi jo darbuose. Mano požiūris ir tikslas – kad plastinė chirurgija turi būti nepastebima, o veido ir kūno bruožai atrodyti kuo natūraliau. Tuomet žmogus po operacijos atrodo pailsėjęs, atjaunėjęs ir dar labiau pasitiki savimi.

Karolina Venslauskaitė. Dainiaus Ščiukos nuotr.

Noriu savo pacientus įkvėpti ir pabrėžti, kad plastinė chirurgija – ne tik apie padidintą krūtinę ir lūpas, bet ir apie visavertį gyvenimą – be kompleksų ir liūdesio žiūrint į veidrodį. Taigi, renkantis chirurgą, labai svarbi asmeninė konsultacija, kurios metu išsiaiškinami paciento lūkesčiai, aptariamos chirurginės galimybės ir, žinoma, paaiškėja, ar grožio vizijos sutampa.

Šiandien žmonės vis labiau gilinasi į sveiką gyvenseną, siekia kokybiškesnio gyvenimo būdo. Ar visa tai atsispindi ir plastinės chirurgijos pasirinkimuose?

Tikrai taip. Geriausi plastinės chirurgijos rezultatai pasiekiami tada, kai žmonės supranta, kad plastinė chirurgija nėra vienintelė išeitis jaustis bei atrodyti gerai. Geriausia, kai žmonės propaguoja sveikesnę gyvenseną: subalansuotai maitinasi, aktyviai juda, neturi antsvorio. Tuomet ir pooperaciniu laikotarpiu pacientui yra lengviau išlaikyti gerą rezultatą ir nepamesti režimo.

Dirbate su daugybe pacientų, ar galėtumėte išskirti, kokius išvaizdos „trūkumus“ lietuvės nori pakoreguoti dažiausiai?

Dauguma dėl genetiškai žemesnės antakių linijos dažnai net ir jaunesniame amžiuje susiduria su šiek tiek pakritusių viršutinių vokų problema. Perteklinė oda akių srityje suteikia pavargusio, vyresnio žmogaus išvaizdą, tad viena dažniausiai atliekamų plastinių operacijų – viršutinių vokų plastika. Tai greita ir gana nesudėtinga, tačiau efektyvių rezultatų suteikianti operacija, kurią galima atlikti įvairaus amžiaus pacientams.

Kita dažna operacija, kurią renkasi moterys, norinčios po nėštumo ir gimdymo susigrąžinti buvusias kūno linijas bei labiau savimi pasitikėti, – kompleksinė „Mommy Makeover“ operacija. Jos metu sujungiamos kelios, dažniausiai krūtų ir pilvo sritys, o esant poreikiui gali būti atliekamas ir riebalų nusiurbimas.

Ar svarstant apie plastinę chirurgiją svarbus amžius?

Jei sprendimas priimamas sąmoningai, plastinės operacijos gali būti atliekamos ir palyginti jauname amžiuje. Kartais mano kabineto duris praveria išvaizda nepatenkinti pacientai, manantys, kad gal dar neskubėti, gal geriau palaukti, tačiau vėliau, po operacijos, dažniausiai jie savęs klausia – kodėl nesiryžau anksčiau? Manau, kad nereikia laukti vyresnio amžiaus, kai jaunatviška išvaizda galima džiaugtis dabar. Žinoma, pasitaiko ir tokių atvejų, kai pacientės kreipiasi, pavyzdžiui, dėl veido patempimo gerokai per anksti. Tokioms pacientėms operacijų tikrai nereikia, o norimą rezultatą galima pasiekti injekcijomis.

Plastinė chirurgija gali būti dovana tada, kai atliekama dėl savęs, išsaugant savo individualumą ir savitumą.

Kaip manote, ar plastinė chirurgija šiandien – mada ar dovana? Kur riba?

Plastinė chirurgija gali būti dovana tada, kai atliekama dėl savęs, išsaugant savo individualumą ir savitumą. Ne pakeičiant bruožus, o juos paryškinant arba šiek tiek pakoreguojant.

Pasitaiko atvejų, kai žmonės nori keisti išvaizdą dėl prastos psichologinės būsenos, mados ar kitų žmonių nuomonės. Kartais atvyksta jaunos, madų socialiniuose tinkluose besivaikančios merginos, norinčios atlikti „fox eyes“ ar kitas, tuo metu populiarias operacijas. Norime to ar nenorime, socialinė medija formuoja madas, tendencijas, suvokimą, lyg visi turėtume atrodyti vienodai, pagal tą patį šabloną ir filtrus. Taip susiformuoja išvaizdos kompleksai. Pacientus, kuriems patobulinimai, mano nuomone, nereikalingi, nuo operacijų stengiuosi atkalbėti.

Šiandien mokslas, medicina ir plastinė chirurgija sparčiai žengia į priekį. Naudojantis tuo sąmoningai ir apgalvotai, tai – didžiulė dovana, o mums, gydytojams, – privilegija, dėl kurios galime padėti pacientams savo kūne jaustis dar geriau.