Iš specialistų lūpų: kada reikėtų keisti plaukų šampūną?

Autorius
Reda Narmontė
Nuotrauka
Pexels

Šampūnas, kurio efektu buvote patenkinti, staiga nebeveikia taip pat gerai, kaip anksčiau? „Kukla Beauty Box“ specialistai atskleidžia, kodėl taip nutinka ir kada verta keisti šampūną.

Pagrindinės priežastys, dėl kurių plaukai „pripranta“ prie šampūno, yra šios: naudojate šampūną, kuris labai intensyvus, turi daug veikliųjų medžiagų, tuo pačiu šampūnu plaukus plaunate labai ilgai, keičiasi sezonas.

Kai šampūnas nebesuteikia norimo efekto, atsiranda neišplautos, nešvarios galvos pojūtis, galvos oda pradeda intensyviau riebaluotis. Išsiplovus galvą ryte, per pietus jau atrodo, kad plaukai ir vėl apsunkę. Ypač probleminės tampa sritys aplink kaklą, mat plaudami galvą duše šias vietas išskalaujame nepakankamai.

Ilgainiui galvos odą padengia storesnis riebalinis sluoksnis, kuris sunkiai išplaunamas namuose. Specialistai pataria šampūną keisti net nepastebėjus šių nepageidaujamų efektų, nes net neturint jokių problemų skirtingais metų laikais reikalingos skirtingos ir priemonės. Pavasario ir vasaros sezonu plaukams reikia daugiau drėkinimo, o rudenį ir žiemą – maitinimo.

Tam, kad plaukai ne taip greitai „priprastų“ prie priemonių, verta įsigyti ir naudoti tris šampūnus:

  1. Švelnų, lengvą kasdienės priežiūros šampūną, skirtą išplauti galvos odai ir plaukams.
  2. Šampūną, skirtą drėkinti, maitinti ar spręsti problemoms, pavyzdžiui, mažinti pleiskanoms, pristabdyti plaukų slinkimui, gydyti seborėjai.
  3. Valomąjį šampūną, kurį reikėtų naudoti du kartus per mėnesį.

Jeigu radote šampūną, kuris labai tinka, tačiau nerimaujate, kad plaukas prie jo pripras, auksinė taisyklė – porą kartų per mėnesį naudokite valomąjį šampūną.

Na, o jei vis dar esate mėgstamiausių plaukų priežiūros priemonių paieškose, nepamirškite: šampūną renkamės pagal galvos odą, o kondicionierių ir / arba kaukę – pagal plaukų tipą.

Jei galvos oda linkusi riebaluotis, o plaukai yra šviesinti, rinkitės šampūną, skirtą riebiai galvos odai, o kondicionierių ir kaukę – maitinamuosius, drėkinamuosius ir atkuriančius.

Jeigu net pakeitus šampūną situacija netenkina, gali būti, kad galvos oda tiesiog apsinešusi nešvarumais. Ant plaukų dažnai kaupiasi šampūno, kondicionieriaus, formavimo priemonių likučiai.

Jie „nusėda“ ant plauko ir galvos odos, užkemša poras. Tokiais atvejais porą kartų per mėnesį prieš plaudami plaukus šampūnu atlikite galvos odos šveitimą – situacija turėtų pasitaisyti. Vertinga gali būti ir plaukų priežiūros specialisto konsultacija. Specialistas gali profesionaliai įvertinti situaciją ir parinkti tinkamas plaukų priežiūros priemones.

x