Kopenhagos mados savaitėje – Ukrainos mados dizainerių renginys

Autorius
ELLE LITHUANIA
Nuotraukos
Gabriel Miranda
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Šįmet Ukrainos mados savaitė bendradarbiavo su Kopenhagos mados savaite, tad pastarosios metu kartu su skandinaviškais ženklais buvo pristatyti ir Ukrainos mados namų modeliai. Naujausias 2024 m. šaltojo sezono kolekcijas ukrainiečių dizaineriai pristatė „Palaikyk ukrainietišką madą“ renginyje. 

Šią iniciatyvą Ukrainos mados savaitė pradėjo karo metu, kai dėl karo Ukrainos mados ženklai prarado galimybę pristatyti savo kolekcijas Ukrainoje. Mados renginys, vykstantis Kopenhagos mados savaitės metu, yra solidarumo ir paramos Ukrainos dizaineriams simbolis mados bendruomenėje. Nepaisant Rusijos karo, Ukrainos mados dizaineriai ir toliau kuria, demonstruodami pramonės stiprybę ir gebėjimą prisitaikyti.

Mados renginys, vykstantis Kopenhagos mados savaitės metu, yra solidarumo ir paramos Ukrainos dizaineriams simbolis mados bendruomenėje.

Savo dizainus pristatė mados ženklai CHERESHNIVSKA, DOMANOF, J’AMEMME, PASKAL ir Fayina Yerenburh X VOZIANOV. Jų kūrybą vienija tikėjimas svajonių galia, tad pristatytos kolekcijos įkūnija svajonės esmę, demonstruojančią nepalaužiamą žmogaus dvasią.

Prekės ženklas CHERESHNIVSKA pristatė 2024 m. rudens ir žiemos kolekciją, įkvėptą hutsulių (Ukrainos etnografinė grupė) menininkės, folkloristės, etnografės, filosofės ir fotografės Paraska Plytka-Horytsvit meno bei gyvenimo.  

Reklama

DOMANOF pristatė kolekciją, kuria gilinamasi į randų temą – tiek fiziniai, tiek emociniai įspaudai, formuojantys mūsų būdą ir asmenybę. Kiekvienas kūrinys atspindi svarbius visuomenės klausimus ir atviro dialogo poreikį. Palaidinės, įmantriai susipynusios tarsi dygliuota tvora, saugo ir atspindi fizinių bei psichologinių randų unikalumą.

Besvorės klostės ir subtilus blizgesys tapo mados namų J’AMEMME 2024 m. rudens-žiemos kolekcijos šerdimi. Įkvėpta ukrainiečių iliustratoriaus Ohrimo Sudomoros darbų, vaizduojančių micelių pasaulį, kolekcija atkuria autentiškas formas ir faktūras būdingas menininko darbams.

Naujojoje PASKAL kolekcijoje dizainerė Julie Paskal tyrinėjo drugelius. Drugeliai – tai grožio, virsmo, pradžios ir pabaigos simbolis. Savo kūriniais J. Paskal sujungia žaismą ir intelektą, mergaitiškumą ir stiprybę, fantastiką ir tikrovę. Drugelio aplikacijos kuriamos naudojant firminę šių mados namų pjaustymo lazeriu techniką.

Ukrainiečių menininkė Fayina Yerenburh pasirinko abstrakcionizmą. Išraiškingos ir kupinos energijos jos drobės tarsi reikalauja optimizmo, tai lyg vilties manifestas. Kurdama kartu su mados dizaineriu Fedir Vozianovu, Fayina sujungė savo vizijas ir eksperimentus su nauja kūrybine kryptimi. Kolekcija žavi išskirtiniu meniniu tikslumu, parinkta spalvine kompozicija, sukuriančia meditacinio pasinėrimo į realybę efektą, pripildytą ramybės, džiaugsmo ir harmonijos.

Gabriel Miranda nuotr.