„Kalbant apie odos priežiūrą, daugiausia dėmesio dažniausiai skiriama veido serumams ir kremams, tačiau odos priežiūros pagrindas – tinkamas prausimas“, – sako kosmetologė, „Skin Boutique“ ir skinshop.lt įkūrėja Katerina Stankūnė.
Pietų Korėjoje itin populiarus, o Lietuvoje kiek mažiau žinomas dvigubas odos valymas (angl. „double cleansing“) – puikus būdas užtikrinti odos švarą, komfortą ir sveikatą. Metodo esmė – prausti veidą du kartus. Iš pradžių – aliejaus pagrindu pagamintu produktu, o tuomet – vandens.
Aliejaus pagrindo prausiklis, pasak K. Stankūnės, pašalina vandeniui atsparų makiažą, riebaluose tirpius nešvarumus ir kremą nuo saulės, o vandens – vandenyje tirpius nešvarumus. Iš pirmo žvilgsnio šis metodas atrodo panašus į pas mus populiarų būdą iš pradžių valyti veidą miceliniu vandeniu, o vėliau – prausikliu, tačiau specialistė pataria rinktis korėjiečių metodą. Prausiant odą du kartus pašalinama kur kas daugiau nešvarumų.


Dvigubo valymo metodas – naudingas turintiems jautrią ar į bėrimus linkusią odą, gausią inkštirų. Dažnai manoma, kad aliejiniai prausikliai gali pabloginti odos būklę, pagausinti spuogelių, tačiau, kosmetologės teigimu, tai – mitas. Šis metodas – švelnus, tačiau bene giliausiai odą valantis būdas. Aliejinis prausiklis įprastai nepaskatina odos riebalavimosi ir negausina bėrimų.
„Kartais toks prausimo būdas gali sukelti odos tempimą, pleiskanojimą, jautrumą, o ant riebios ir mišrios odos dėl pašalintų gerųjų ir reikalingų odos riebalų gali rastis bėrimų, bet taip dažniausiai nutinka naudojant pernelyg agresyvias priemones“, – patikina K. Stankūnė.
Specialistė rekomenduoja rinktis „G. M. Collin“ prausiklius. „Phytoderm™“ valomasis aliejus, pagamintas simondsijų ir arganų aliejų pagrindu, – ideali priemonė pirmajam valymo žingsniui ir tinka tiek riebiai, tiek sausai odai. Renkantis antrąją „double cleansing“ priemonę, riebios odos savininkėms ji pataria prausiklių sudėtyje ieškoti alavijų ekstrakto, kamparo aliejaus, levandų aliejaus, vitamino E ir pantenolio. Sausai labai tiks minėtas alavijų ekstraktas, natrio PCA, alantoinas, įvairios aminorūgštys, pavyzdžiui, glicinas, argininas, serinas, alaninas ir prolinas.
„Jeigu jau kuris laikas neatrandate balanso savo odos priežiūroje – padarykite eksperimentą ir pakeiskite ne kremus, o tik odos valymo būdą“, – siūlo kosmetologė ir intriguojančiai priduria, kad rezultatas gali nustebinti.