Milijonierių šeimoje užaugusi dainininkė Ginta: „Niekada nemėgau būti pristatoma turtuolių atžala“

Autorius
Edvardas Žičkus
Nuotrauka
Omri Emil Abraham nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Muzika jos galvoje skamba nuo ankstyvo ryto ir nenutyla iki užmiegant. Dainas ji niūniuoja prie automobilio vairo, apglėbdama sūnų Adolfą Leonardą, į komandiruotę išlydėdama jo tėvą italų verslininką Luigi ar skambindama Afrikoje įsikūrusiai mamai Violai.

Ginta Kubiliūtė, kurią muzikos pasaulis geriau žino tiesiog Gintos vardu, paroje sugeba rasti laiko visiems gyvenimo jai siųstiems vaidmenims: mamos, mylimosios, sėkmės lydimos verslininkės, dainininkės ir armiją sekėjų turinčios nuomonės formuotojos.

Ankstyvą rytą ji pradeda treniruote, tada – meditacija, lengvi pusryčiai, ilgas bučinys penkiamečiam sūnui ir kelionė iš Lugano Šveicarijoje, kur gyvena, į už geros valandos kelio esantį Milaną, kur ilgas valandas Ginta leidžia įrašų studijoje ar darbuodamasi prieš fotografo objektyvą. Beveik milijoną sekėjų „Instagram“ subūrusi moteris gegužės viduryje atšventė 37-ąjį gimtadienį, tačiau socialiniuose tinkluose yra tokia pat populiari kaip ir perpus jaunesnės nuomonės formuotojos, savo auditoriją „lepinančios“ skandalais ir apnuogintu kūnu.

Lietuvės pasirinktas kelias į gerbėjų širdis – visai kitoks. Ji nieko nevaidina, nepagražina realybės, kasdienybę rodo tokią, kokia yra. Tarsi žaismingai suplaktą spalvingą trijų šalių – Italijos, Prancūzijos ir Šveicarijos – gyvenimo būdo kokteilį. Ir tai išties įtraukia jos sekėjus. O ar galėtų būti kitaip, kai vieną dieną Ginta siunčia linkėjimus iš Švedijoje naujai startavusiam projektui „ELLE On The Go with Ginta“ specialiai įrengtos TV studijos „Eurovizijoje“, tada pozuoja ant Kanų kino festivalio raudonojo kilimo. Vėliau, lydima apsaugininkų, vyksta į garsenybių vakarėlį, kuriame segi kelis milijonus eurų kainuojantį juvelyrikos šedevrą, patikėtą reklamuoti būtent jai.

Iš pirmo žvilgsnio jos gyvenimas tikrai gali pasirodyti nepriekaištingas, tačiau kad toks taptų, prireikė daug darbo. Dar… žiupsnelio sėkmės, kurios formulę, ji tiki, atradusi: „Sėkmė – tai tinkamas pasiruošimas sutikti atsiveriančias galimybes.“

Tačiau išpuikusia ir turtų išlepinta gražuole įspūdingos išvaizdos šviesiaplaukės tikrai nepavadinsi – Ginta laisvai šneka septyniomis kalbomis, Italijoje yra studijavusi politikos mokslus, turėjo nuosavą sveiko maisto kavinių bei restoranų tinklą, filmuojasi televizijoje ir sėkmingai koncertuoja visoje Europoje. Jos vaizdo klipai „YouTube“ kanale sulaukia milijoninių peržiūrų. Nors laimingo gyvenimo be fortūnos šypsenos profesinėje veikloje lietuvė nebeįsivaizduoja, pirmenybę teikia asmeninei laimei.

Gyvybę išgelbėjusi muzika

Mama greitai suprato, kad dukra gyvena muzikos pasaulyje, todėl nuvedė ją tobulėti į muzikos mokyklą. „Įsimylėjau klavišus, jau po pusės metų galėjau pati sukurti savo dainai melodiją. Pasaulis be muzikos būtų didžiulė klaida, – įsitikinusi nuo penkerių dainuojanti Ginta, kuriai šie žodžiai nėra tik skambus posakis. – Muzika išgelbėjo mano gyvenimą visomis įmanomomis prasmėmis.“

Sulaukus septynerių pasakiška mergaitės vaikystė virto kova dėl gyvybės – ji beveik negalėjo kvėpuoti. „Dirbo tik vienas plautis, kitą pasiglemžė infekcija. Gydytojai paskelbė verdiktą – gyventi man liko dveji metai“, – į vaikystės prisiminimus atsigręžia šiandien populiari muzikos kūrėja ir atlikėja. Tada Gintos mama nenuleido rankų ir iš Lietuvos dukrą išvežė į Šveicarijos kalnus, kur pats tyriausias oras ir gražiausias kraštovaizdis.

Čia mergaitė galėjo dainuoti net tuomet, kai jai buvo sunku kvėpuoti: „Aš buvau vienintelis vaikas šeimoje, žinojau, kad turiu gyventi dėl savo mamos. Muzika man padėjo neprarasti vilties.“ Ji neabejotinai gimė po laiminga žvaigžde ir likimas Gintai suteikė antrą galimybę. Po gydymo Šveicarijoje gydytojai skėsčiojo rankomis: įvyko stebuklas – liga atsitraukė.

Mėlynakės mergaičiukės iš Lietuvos gyvenimas vėl virto tikra pasaka. Keturiolikos metų ja susidomėjo mados industrijos rykliai, žadėję pasaulinę šlovę: „Tu graži ir to pakanka, kad turėtum viską, ko tik nori, – taip man sakė ne kartą, bet aš jaučiau, kad nenoriu būti lėlytė, kuri tik šypsosi, o pasakyti nieko negali.“

Ginta greitai nusprendė mesti fotosesijas žurnalų viršeliams ir vietoj tviskančių pakylų pasirinko darbą mažytėje garso įrašų studijoje. Pati kūrė dainas, kaip sako, ieškojo savęs: „Supratau, kad būdama aštuoniolikos metų dar neturiu, ko papasakoti pasauliui. Suvokiau, kad turiu tobulėti ir pažinti pasaulį. Šalia muzikos mano gyvenime atsirado politologija. Tai man atvėrė langą į pasaulį, kur ne tik skraido balti taikos balandžiai, bet ir švilpia kulkos, siaučia diktatoriai, o moteris gali netekti gyvybės dėl savo kurtų eilių.“

Greičiausio kelio nesirinko

Milijonierių šeimoje užaugusi Šveicarijos laikrodžių kūrėjos Violos Campanos dukra nejaukiai nusišypso: „Niekada nemėgau būti pristatoma turtuolių atžala. Pirmąjį darbą gavau trylikos. Vėliau sukausi mados, televizijos ir muzikos pasaulyje. Esu įkūrusi audiovizualinių menų studiją, kuriu garso takelius filmams, anksčiau rengdavau muzikos pasaulio žvaigždžių gastroles. Veiklos ir pajamų tikrai visada užteko savų.“

Iš gimtojo Kauno išvykusi į Šveicariją, Ginta gyventi į Lietuvą nebegrįžo. Merginos mama savo širdį ir ranką atidavė garsiam šveicarų laikrodžių kūrėjui ir tai negrįžtamai pakeitė ne tik moters, bet ir jos dukros gyvenimą. Ginta ilgėjosi Šiauliuose likusios močiutės Vandos, bet vieniša nesijautė, nes visur nešiojosi… muziką. Ausinukas buvo tapęs jos geriausiu draugu naujajame pasaulyje. Visai kitokiame tiek geografine, tiek socialine prasme.

Reklama

Gražuolė, kuriai mažai rūpi blizgučiai ir šlovė, netruko patraukti didžiųjų muzikos studijų dėmesį. „Jie matydavo, kaip aš dirbu, ir ateidavo su viliojančiais pasiūlymais. Sakydavo, kad iš manęs gali padaryti žvaigždę akimirksniu, man tereikia nueiti į muzikinį TV šou ir greitai išgarsėsiu. Supratau, kad tai – ne mano kelias, kad mane nori perdaryti, diktuoti sąlygas, kokia turiu būti. Manęs niekada neviliojo trumpalaikės galimybės“, – savo atsisakymą pasinaudoti greito išpopuliarėjimo scenarijumi motyvuoja lietuvė.

Jauna, bet jau puikiai žinanti, ko nori, ir klausanti savo širdies, Ginta buvo pasiruošusi klausytojų egzaminui – perdainuoti perkūrinius ne jai, moteris nori, kad pasaulis išgirstų jos pačios kurtą muziką. Toks užsispyrimas pasiteisino su kaupu – ilgus metus ji bendradarbiavo su „Sony Music“, „Universal Music“ studijomis, o dabar parašą suraitė ant sutarties su milžine „Warner Music“.

Viską įprasminusi motinystė

„Gražios situacijos gyvenime yra dovanos, o sunkios – pamokos. Visada stengiuosi atvirai įsiklausyti širdies, nes meilė – pati stipriausia jėga, kuria vadovaujuosi kiekvienoje situacijoje. Atsispirdama nuo patirties, žvelgiu į ateitį realistiškai, bet visada su optimizmo kibirkštėle. Patys esame likimo kalviai, ir šventai tikiu traukos dėsniu. Juk būtų gaila save riboti juodomis mintimis bei baimėmis“, – į apmąstymus leidžiasi Ginta, kai pokalbis pasisuka apie ne ką mažiau nei jos karjera gerbėjus dominantį asmeninį gyvenimą.

Praeityje ne kartą nuo toksiškų santykių nudegusi moteris viską vadina patirtimi, suteikusia jai šiandienę ramybę. Ar turėdama galimybę atsukti laiką atgal ji ką nors keistų savo gyvenime? „Esu realistė“, – tik nusišypso ji.

Šiltą ir saulėtą 2018 metų rugpjūčio 5-osios popietę Šv. Onos klinikoje Sorengo miestelyje Šveicarijoje pasaulį savo riksmu pasveikino lietuvės ir italo Luigi pirmagimis. Berniukas tapo Šveicarijos piliečiu ir gavo dvigubą vardą: Adolfu tėvai pavadino Gintos senelio garbei, o Leonardu – dėl dainininkės susapnuoto pranašiško sapno. Taip, anot laimingų tėvų, mažylis pats pasirinko ne tik tinkamiausią laiką gimti, bet ir savo vardą.

„Esu įsitikinusi, kad vaikelio atėjimas į pasaulį yra pats nuostabiausias ir vertingiausias momentas gyvenime, ypač jei jo laukia mylintys tėvai. Tada visos praeities nuoskaudos ir parklupimai tampa nebesvarbūs“, – žvelgdama į penkiamečio sūnaus nuotrauką telefono ekrane sako dainininkė. Berniukas nuo mažų dienų drauge su ja keliauja po visą pasaulį, kad visuomet jaustų ryšį su mama.

„Su Luigi susipažinome Kaprio saloje. Jis iš ten kilęs. Italijoje atostogavome su šeima ir draugais. Vos pamačiusi šį vyrą nejučia susimąsčiau, koks nuostabus tėtis jis bus! Tai buvo lemtis, – apie pažintį su mylimuoju ir sūnaus tėčiu kalba dainininkė. – Jis – galantiškas, charizmatiškas, pozityvaus mąstymo, inteligentiškas ir talentingas. Tokio vyro sunku buvo nepastebėti ir neįsimylėti!“

Italas Luigi – sėkmės lydimas verslininkas, vadovaujantis paties įkurtiems didžiuliams verslams. Jis išties atrodo savimi pasitikintis ir tvirtas vyras. Ar šių savybių pakako užkariauti ne kartą sudaužytą lietuvės širdį? „Tiesiog pajutau, kad jis yra TAS vyras“, – trumpai atrėžia Ginta.

Tokį patį atsakymą ji pateikia ir kiekvienam, klausiančiam, ar neplanuotas nėštumas netapo kliūtimi tarsi kometa viršun kilusiai jos karjerai. Juk būtent tuo metu, kai pajuto po širdimi nešiojanti naują gyvybę, ji savo gyvenimą dalijo tarp Los Andželo ir Paryžiaus.

„Jeigu būčiau planavusi, manau, motinystei niekada nebūtų atėjęs tinkamas laikas. Kaip dainavo Johnas Lennonas: „Gyvenimas yra tai, kas nutinka, kai mes kuriame kitus planus.“ Jutau stiprų motinystės jausmą jau kelerius metus, artimieji tam buvo pasiruošę dar anksčiau už mane, bet sužinojusi, kad laukiuosi, nebuvau rami. Nežinojau, ar vienu metu mano gyvenime vykstantys du stebuklai – staigus šuolis į ilgai lauktas karjeros aukštumas ir nėštumas – suras bendrą kryptį.

Tai tikrai nebuvo paprasta, tačiau neabejojau, kad suderinsiu mamos vaidmenį su dainavimu. Esu tikra, kad motinystė nieko neatima iš moters, o tik suteikia žavesio“, – pasakoja iki paskutinių kūdikio laukimo dienų ne tik garso įrašų studijoje, bet ir pagrindiniame Prancūzijos TV kanale dirbusi bei aktyviai įvairiose užsienio šalyse koncertavusi dainininkė.

Ypatingas dėmesys – išvaizdai

Nepriekaištinga išvaizda – neatsiejama pramogų pasaulio žvaigždžių gyvenimo dalis. Nori to ar ne, bet kiekvienas priaugtas kilogramas ar papilkėjusi oda bus plačiai aptarinėjama gerbėjų, taps gardžiu kąsneliu bulvarinei žiniasklaidai. Todėl Ginta visada rūpinasi savo išvaizda – aktyviai gyvena, daug sportuoja, prisižiūri mitybą.

„Per nėštumą priaugau 11 kilogramų. Devynių atsikračiau per pirmąsias dešimt dienų po gimdymo, o likę ištirpo savaime. Kūdikis ant rankų – geriausias sporto klubas. Laukdamasi treniruotes salėje pakeičiau ilgais pasivaikščiojimais ir lengvais tempimo pratimais, sveikai maitinausi, tai ir suteikė reikiamų jėgų… Esu raumeningo ir prižiūrėto kūno šalininkė, tad be jokios širdies graužaties lieju prakaitą sporto salėje“, – prisipažįsta Ginta.

Nors namus turi tiek Prancūzijoje, tiek Italijoje, Šveicarijoje bei Lietuvoje, paklausta, kur jaučiasi geriausiai ir kur norėtų kurti savo šeimos ateitį, ji nė kiek nesusimąsto: „Gyvenu čia ir dabar. Kur tuo metu yra man brangūs žmonės, ten yra ir namai“, – užbaigia pokalbį Ginta.