Netikėtose Lietuvos erdvėse siūloma išskirtinė patirtis – „Pilates Kitur“

Autorius
Pranešimas žiniasklaidai
Nuotraukos
Pranešimo siuntėjų

Kaip atrodo tikrasis grožis? Ar jis slepiasi tobuloje išvaizdoje, o galbūt – gyvenimo balanse? Į šiuos klausimus savo veikla atsako „Pilates Kitur“ įkūrėja Gretė Smičiūtė, subūrusi šimtus Lietuvos moterų į unikalią judesio ir sąmoningumo kelionę – tai daugiau nei treniruotės. Tai išskirtiniai sveikatingumo renginiai, sujungiantys judesį, bendrystę ir gyvenimo kokybės paieškas netikėtose, estetiškai įkvepiančiose vietose.

Šiandien tai – gerai atpažįstamas vardas tarp aktyvių moterų bendruomenių, tačiau visa tai prasidėjo nuo asmeninės Gretės patirties. „Pilates Kitur“ gimė prieš beveik dvejus metus, kai pati organizatorė ieškojo būdų atsitiesti po emocinio iššūkio – antrojo vaiko gimimo.

„Visos studijos buvo skirtos ne kitiems, o man pačiai. Tai buvo mano kelias į šviesą – judesys, kuris padėjo iš naujo atrasti ryšį su savo kūnu ir vidiniu pasauliu“, – sako G. Smičiūtė, akcentuodama, kad būtent iš šio asmeninio poreikio kilo idėja dalintis patirtimi su kitomis moterimis.

Judėjimo, bendrystės ir savęs pažinimo kelionė

Pirmasis Gretės įkvėpimas kilo pamačius, kaip Paryžiuje, Luvre, tarp meno kūrinių vyksta jogos užsiėmimai. „Pamaniau – jeigu Prancūzijos moterys gali judėti tokiose vietose, kodėl mes turime apsiriboti sporto salėmis?“, – prisimena Gretė. Taip gimė „Pilates Kitur“ filosofija – perkelti judesį į netikėtas, estetiškai prasmingas erdves, kurios praturtina patirtį ir suteikia daugiau nei fizinį aktyvumą.

Renginiai vyksta ne tik unikaliose vietose, bet ir remiasi trimis kertiniais principais: kūno, sielos ir proto darna. „Kūnas – tai judesys, kurį galime dovanoti sau bet kur ir bet kada. Siela – tai bendrystė, kai susitinkame gyvai, dalinamės emocijomis, patirtimis. Protas – tai naujos žinios, įkvepiančios paskaitos, kurios keičia mūsų požiūrį į save ir gyvenimą“, – paaiškina projekto kūrėja.

Simbolinės patirtys arba fizinės durys,  virtusios gyvenimo pamokomis

Vienas iš paskutiniųjų „Pilates Kitur“ renginių įvyko ypatingoje vietoje – Vilniaus Rotušėje. Ši lokacija pasirinkta neatsitiktinai – norėjosi pažymėti ne tik Vilniaus 700 metų sukaktį, bet ir prisiminti garsiausią Lietuvos kūrėją Mikalojų Konstantiną Čiurlionį. Renginys tapo simboliniu, kai paaiškėjo, kad dalyvės nedrįso pačios atverti pagrindinės Rotušės erdvės durų, laukdamos, kol kažkas jas atidarys.

„Tą akimirką gimė žinutė, kuri palietė daugelį. Palinkėjau visoms prisiminti – jeigu durys atrodo uždarytos, tai dar nereiškia, kad jos užrakintos. Reikia išdrįsti pabandyti, uždėti ranką ir pasukti rankeną. O jei ne – visuomet šalia yra langas, kita galimybė. Tai gyvenimo taisyklė, kuri galioja mums visoms“, – pasakoja Gretė pridurdama, jog šis susitikimas tapo išskirtiniu ne tik dėl vietos, bet ir dėl ypatingos meno sintezės. Judesio dermė su muzika tapo jautria ode Čiurlioniui. Pilates užsiėmimas vyko gyvai skambant įspūdingiausiems kūriniams, Evelinos Pilipavičiūtės atliekamiems fortepijonu . Anot Gretės, tai buvo neplanuota, bet jautri ir gili patirtis.

„Kiekvienas judesys tą vakarą buvo tarsi muzikinė frazė. Aš niekada iš anksto nesudėlioju treniruotės eigos, leidžiu širdžiai vesti. Šįkart tai tapo ne tik judesiu, bet ir meno patyrimu. Buvo taip jautru ir gyva, kad net dabar sunku apsakyti, ką tada jautėme kartu su moterimis“, – prisimena organizatorė.

Sveikos gyvensenos aiškumas – be mitų ir manipuliacijų

Svarbi kiekvieno renginio dalis – edukacija. Pastarasis susitikimas buvo skirtas sveikos gyvensenos mitų griovimui, suburiant žinomus šalies specialistus – dietologus Edvardą Grišiną ir Dalią Petrauskienę. Jų pranešimai padėjo išsklaidyti abejones, kurios dažnai kyla moterims ieškant greitų rezultatų.

„Moterų galvose – daugybė mitų apie lieknėjimą, ilgaamžiškumą ir sveikatą. Todėl kviečiu tik tuos specialistus, kurie drįsta kalbėti paprastai ir aiškiai: viskas prasideda nuo miego, fizinio aktyvumo ir subalansuotos mitybos. Jokios magijos, tik sąmoningi kasdieniai pasirinkimai“, – pabrėžia Gretė.

Jos giliu įsitikinimu, meilė sau – ne tik blizgesys, o vidinis santykis su savimi. „Pilates Kitur“ renginiai kviečia pažvelgti į meilę sau kaip į atsakomybę. Pasak Gretės, tikrasis grožis nėra vien išorės atspindys – tai kasdieniai veiksmai, kurie kuria vidinį balansą.

„Meilė sau – tai gebėjimas prisiimti atsakomybę už savo gyvenimo kokybę. Tai disciplina, kuri neturi būti siejama su spaudimu ar bausme. Tai rūpestis savo kūnu, mintimis, įpročiais. Viskas prasideda nuo to, kaip mes matome save, kaip su savimi elgiamės kiekvieną dieną.“

Nuo grožio karūnos prie bendrystės kūrimo

Gretės kelias nuo verslo pasaulio, grožio konkursų iki šimtus moterų subūrusios bendruomenės – liudija apie asmeninę evoliuciją. „Mis Lietuvos“ laimėjimas tapo ne galutiniu tikslu, o startu gilesniems klausimams ir prasmingesnei veiklai.

„Iki šiol atsimenu mamos žodžius: tikrasis grožis – tai moters išmintis. Ši mintis mane lydėjo visus šiuos metus ir ragino kurti kažką daugiau nei įvaizdį. Norėjau įkvėpti moteris ne tik atrodyti, bet ir jaustis gražiomis – savo pasirinkimuose, judėjime, santykyje su savimi“, – dalijasi Gretė patikindama, kad nežada sustoti. Naujų erdvių ir minčių paieškos tęsiasi.

„Pilates Kitur“ – tai tęstinis projektas, kurio vizija nuolat plečiasi. G. Smičiūtė atvira – ateityje sieks įtraukti dar daugiau temų, platesnę auditoriją, vyrų profesionalų balsų, skirtingų požiūrio kampų į gyvenimo kokybę.

„Mano tikslas – augti kartu su moterimis. Kiekvienas renginys yra kaip naujas kūrinys, kuris gimsta iš mūsų visų bendrystės. Artimiausiu metu vėl pakviesiu moteris į ypatingą vietą, kad kartu išgyventume naują patirtį. Laukite naujienų – susitiksime Kitur“, – užburiančiai reziumuoja Gretė.

x