Olimpietės A. Palšytės grožio rutina: makiažas prieš varžybas ir geriausios kosmetikos priemonės

Autorius
Neringa Šimkutė
Nuotrauka
Tomo Adomavičiaus nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

„Tinginio dienų pasitaiko kiekvienam, net profesionalams. Juk esame tokie pat žmonės, tik darbo specifika šiek tiek kitokia“, – sako lengvaatletė, Lietuvos šuolio į aukštį rekordininkė Airinė Palšytė. Tuo metu, kai vyko šis interviu, ji intesyviai ruošėsi Europos lengvosios atletikos čempionatui ir olimpiadai.

Kas jums yra rūpestis savimi?

Harmonijos atradimas tarp kūno ir sielos. Visuomet stengiuosi, kad kasdienėje rutinoje būtų laikas, skirtas poilsiui, sveikai mitybai, sportui ir asmeniniam tobulėjimui. Man svarbu ne tik išorinis grožis, bet ir vidinė ramybė bei laimė. 

Kiek profesionaliai sportininkei apskritai svarbi išvaizda?

Svarbi, nes tai – dalis bendro įvaizdžio. Dažnai net įvairūs komerciniai susitarimai gali įvykti būtent dėl to, kad vienam ar kitam prekės ženklui „kritai į akį“. Rūpintis savo išoriniu grožiu svarbu, tačiau svarbiausia – bendra kūno sveikata ir fizinė būklė. Galiausiai visgi būtent tai nulemia sportinius rezultatus.

Kokie jūsų prioritetai?

Nors profesionalaus sportininko gyvenimas tikrai gana intensyvus, atrasti laiko sau – mano prioritetas. Kaip minėjau, visuomet stengiuosi subalansuoti dienotvarkę taip, kad joje būtų laiko ir treniruotėms, ir poilsiui, taip pat ir rūpinimuisi savo vidine gerove ir asmeniniam tobulėjimui.

Gražiausias jums jūsų pačios bruožas?

Išvaizdoje – šypsena, o iš charakterio bruožų – atkaklumas ir optimizmas.

Svarbiausia grožio taisyklė?

Manau, kad tikrasis grožis kyla iš vidaus, nes, kai moteris myli ir gerbia save, tai atsispindi ir išorėje. Ji spinduliuoja vidiniu grožiu, kuris svarbesnis nei bet kokia kosmetika ar apranga. 

Jūsų oda atrodo itin sveika ir švytinti. Kaip ją prižiūrite?

Mano odos priežiūra susideda iš kelių esminių žingsnių: reguliaraus valymo, drėkinimo ir apsaugos nuo saulės. Taip pat stengiuosi gerti daug vandens, naudoju maisto papildus ir stengiuosi, kad mityboje netrūktų vaisių ir daržovių. Kad ne tik kūnas, bet ir oda gautų reikiamų maistinių medžiagų iš vidaus.

O pagal kokius kriterijus renkatės kosmetiką? Kas jums yra kokybiška kosmetika?

Man svarbi priemonių sudėtis. Jeigu įmanoma, vengiu cheminių priedų ir renkuosi kuo natūralesnes medžiagas. Taip pat svarbu, kad produktai būtų ekologiški ir netestuoti su gyvūnais. Kokybiška kosmetika, mano nuomone, yra ta, kuri ne tik puošia, bet ir rūpinasi mano oda. 

Su kokiais didžiausiais iššūkiais susiduria profesionalios sportininkės? Kaip išlaikote sveiką odą ir plaukus tarp tiek kelionių, fizinio krūvio, streso?

Didžiausias iššūkis, kaip ir paminėjote, – nuolatinis kelionių, treniruočių ir varžybų derinimas, skirtingos klimato zonos, kondicionieriai, drėgmės trūkumas arba perteklius, gausesnis prakaitavimas krūvio metu ir stresas. Visa tai daro nemažą neigiamą įtaką ne tik odai ir plaukams, bet ir apskritai bendrai kūno savijautai.

Kad išlaikyčiau sveikus plaukus ir kuo mažiau sudirgusią odą, tiek plaukams, tiek veidui reguliariai naudoju drėkinamąsias kaukes, turiu mėgstamus serumus, labai stengiuosi sveikai maitintis, pakankamai ilsėtis, vengti pašalinių dirgiklių, galinčių sukelti nereikalingą stresą. 

Kas formavo jūsų požiūrį į grožį? Kaip jis bėgant laikui keitėsi?

Šeima, draugai, profesinė patirtis. Su laiku supratau, kad tikras grožis kyla iš vidaus ir yra susijęs su savęs vertinimu. Kai viduje jaučiu vidinę ramybę ir su niekuo nesilyginu, tai atsispindi ir išorėje. Jei esu suirzusi ar nepailsėjusi, tuomet ir veidrodyje vaizdas nebe taip džiugina. Manau, kad pirmoje vietoje turi būti balansas viduje, o tada jau ne tik nuotaika bus geresnė, bet ir išvaizda labiau džiugins.

Kieno patarimų grožio klausimais klausote?

Dažniausiai klausau specialistų patarimų, tačiau vertinu ir draugių nuomonę bei savo intuiciją. Manau, kad svarbu derinti visus šiuos šaltinius, jog atrastum tai, kas tinka labiausiai. 

Ar kreipiate dėmesį į grožio tendencijas? Ar jos visai neaktualios?

Stebiu, bet neseku aklai. Man svarbiau rasti tai, kas man asmeniškai tinka ir kas padeda jaustis gerai. 

Geros savijautos ir energijos receptas?

Subalansuota mityba, reguliarus fizinis aktyvumas, pakankamai poilsio ir laikas, skirtas sau bei artimiesiems. Taip pat padeda pozityvus požiūris į gyvenimą ir aukščiausių tikslų siekimas. 

Ar profesionalams pasitaiko „tinginio dienų? Kas Jus tokiomis dienomis motyvuoja?

Tinginio dienų pasitaiko kiekvienam, net profesionalams. Juk esame tokie pat žmonės, tik darbo specifika šiek tiek kitokia. Mane tokiomis dienomis motyvuoja išsikelti tikslai ir žinojimas, kiek daug darbo jau įdėta. Būtų labai gaila tiesiog imti ir pratingėti svarbią treniruotę.

Taip pat padeda artimųjų ir komandos narių palaikymas. Bet geriausias patarimas, kurį davė vienas žmogus, skamba taip: „Tais momentais, kai sunku, kai tingisi ir nesinori kažko daryti, pagalvok apie save, besivaržančią olimpinėse žaidynėse, siekiančią medalio ar rekordinio aukščio ir neįveikiančią vien dėl to, kad per pasirengimo laikotarpį tai šen, tai ten patingėjai padaryti tai, ką reikia. Ar ateities Airinė nesigailėtų dėl tos praleistos dienos tiesiog tingint?“

Ši mintis mane skatina judėti pirmyn. Kita vertus, jei gerai pažįsti savo kūną, tikriausiai bus ir papildomų ženklų, rodančių, kad „tinginys“ galbūt nėra tik nenoras kažką daryti. Gal tai kūno ženklas, kad jis pavargo ir reikia sumažinti tempą. Ir tai normalu, taip būna, juk nesame robotai, tad ir „tinginio dienų“ kartais reikia. Svarbiausia, balansas.

Tomo Adomavičiaus nuotr.

Kaip jūs ruošiatės varžyboms? Ar turite specialią Airinės dietą, rutiną, o gal ritualą?

Ruošdamasi varžyboms, visuomet laikausi subalansuotos dietos, kuri ne tik padeda išlaikyti optimalų kūno svorį, bet ir suteikia reikiamos energijos. Taip pat stengiuosi pakankamai ilsėtis ir vengti streso. Prieš varžybas turiu savo ritualą: susidarau detalią dienotvarkę, įtraukiu meditaciją ir vizualizaciją, nes man tai padeda susikaupti, išsiryškinti svarbiausius elementus ir varžybose siekti geriausių rezultatų. Svarbiausia, kad varžybų dieną galva būtų „švari“ ir netrūktų užtikrintumo.

Kaip manote, kiek įtakos kūnui turi sportas ir kiek mityba? 

Manau, kad tai – lygiaverčiai dalykai. Sportas stiprina kūną ir palaiko jį geros formos, o mityba suteikia reikiamų maistinių medžiagų ir energijos. Svarbu rasti balansą tarp šių dviejų elementų, kad kūnas būtų ir sveikas, ir gražus.

O koks jūsų požiūris į makiažą? Ar dažotės prieš varžybas? O kasdien? Kokie dekoratyvinės kosmetikos produktai jūsų mėgstamiausi?

Makiažas – būdas pabrėžti tam tikrus bruožus, tačiau varžybų metu kosmetikos stengiuosi naudoti minimaliai. Man svarbiausia, kad jausčiausi patogiai ir nereikėtų galvoti, ar nenubėgs tušas, ar nesubėgs šešėliai… Dažniausiai tiesiog pasiryškinu blakstienas, pasitepu drėkinamuoju kremu su SPF, lengvu spalvą suteikiančiu kremu ir tiek.

Kasdienai taip pat renkuosi natūralesnį įvaizdį, žemiškus atspalvius. Nemėgstu ryškių lūpų, perdėto kontūravimo ar ryškių šešėlių. Mano mėgstamiausi produktai – lengvas BB kremas, blakstienų tušas, antakių vaškas ir drėkinamasis lūpų balzamas. 

Esate naujovių mėgėja ar neskubate bandyti naujausios kosmetikos ir procedūrų? Kokia procedūra – naujausias jūsų atradimas?

Išbandyti neskubu, bet naujoms patirtims esu atvira. Neseniai išbandžiau kobido veido masažą, kuris puikiai atgaivina, pastangrina odą ir padeda jai ilgiau išlikti sveikai ir jaunai. Taip pat mėgstu kūno masažus, bet čia jau gal labiau profesinis įprotis. Kai tik yra galimybė, lankausi pas kineziterapeutą ar masažistą tam, kad kūnas būtų kuo geriau pasiruošęs treniruotėms ar varžyboms ir būtų tinkamai palaikoma traumų prevencija.