„Range Rover“ – garsiojo Vimbldono turnyro partneris

Autorius
ELLE Lithuania (reklama)
Nuotrauka
„Range Rover“
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Aukščiausias profesionalumas, elegancija, gero skonio puoselėjimas, prestižas, karališkosios šeimos nariai ir sena istorija – visa tai vienija seniausią planetoje tebevykstantį teniso turnyrą ir legendinę jo ištakų vietą – Vimbldoną, kur užgimė modernioji šio milijonų žmonių pamėgto žaidimo versija.

Visi šie elementai neatsiejami ir nuo „Range Rover“ automobilių. Šiemet abi britų ikonas sujungė bendra vizija.

Žaidimo pradžia

„The All England Lawn“ teniso klubo organizuojamų ir jo aikštyne vykstančių varžybų ištakos skaičiuojamos nuo 1868 metų, kai savo veiklą Londono užmiestyje, Vimbldone, pradėjo privatus kriketo klubas. Vėliau jo veikla išsivystė į vieną didžiausių ir prestižiškiausių teniso turnyrų pasaulyje, kurio oficiali pradžia skaičiuojama nuo 1877-ųjų.

Dabar Vimbldonas yra vienas iš keturių pagrindinių pasaulyje Didžiojo kirčio serijos teniso turnyrų ir svarbiausias vasaros sporto įvykis Didžiojoje Britanijoje.

Šiemet „Range Rover“ pirmą kartą tiesiogiai prisidėjo prie šios sporto šventės organizavimo kaip oficialus 2024 metų automobilių partneris. Išskirtinis rafinuotumas, istorinių tradicijų ir moderniausių šiuolaikinių technologijų dermė – visa tai puikiai tinka tiek prestižinėms Vimbldono varžyboms, tiek aukščiausios klasės „Range Rover“ modeliams nusakyti.

Britų automobilių gamintojo sprendimai atspindi jau ilgiau nei penkis dešimtmečius trunkančią prabangiausių SUV modelių evoliuciją. Dabar kiekvienas „Range Rover“ gamos modelis gali turėti iš tinklo įkraunamą hibridinę pavarą, o vėliau šiemet debiutuos ir pirmasis visiškai elektrinis „Range Rover“.

1967 metais Vimbldono turnyro transliacija buvo pirmosios Europoje BBC transliuotojo spalvotai rodytos sporto varžybos. Dabar jos matomos visame pasaulyje. Šįmet liepos 1–14 dienomis vykusio turnyro prizų fondas siekė rekordinius 50 mln. svarų sterlingų (apie 59,5 mln. eurų), o vienetų varžybų nugalėtojams atiteko po 2,7 mln. svarų (apie 3,2 mln. eurų). Jose triumfavo naujoji Ispanijos teniso žvaigždė Carlosas Alcarazas ir čekė Barbora Krejčikova.

Neatsiejami simboliai

Kaip ir pernai, šiemet finale C. Alcarazas įveikė daugkartinį Vimbldono čempioną Novaką Djokovičių. Čia serbas yra laimėjęs keturis turnyrus iš eilės, o per visą karjerą nugalėtoju tapo septynis kartus. Visų laikų rekordas tebepriklauso legendiniam šveicarui Rogeriui Federeriui – jis Vimbldone triumfavo 8 sykius. Daugiausia kartų moterų vienetų finale pergalę šventė baltai pasipuošusi čekė Martina Navratilova – 9.

Balta spalva paminėta ne veltui. Harmoniją, grynumą ir tobulumą simbolizuojanti spalva neatsiejama nuo Vimbldono. Šios varžybos pagarsėjusios dėl privalomo baltos aprangos kodo ir dėl tradicijos žiūrovams mačų metu mėgautis braškėmis su grietinėle. Manoma, kad smaližiavimo tradicija kartu su varžybomis atkeliavo dar iš XIX amžiaus. Braškės į Vimbldoną jau du dešimtmečius tiekiamos iš Kento grafystės. Būtent šiuose kraštuose užaugintos uogos laikomos gardžiausiomis Anglijoje.

Šių metų turnyre harmonijos ir tobulumo siekis tik dar labiau sustiprėjo pasitelkus naujausius iš tinklo įkraunamus hibridinius „Range Rover“ bei „Range Rover Sport“, galinčius vien elektra nuvažiuoti 120 kilometrų. Jais žaidėjai, jų komandų nariai ir kiti turnyro dalyviai buvo vežiojami į varžybų vietą.

Nudžiugino princesė

Vimbldoną ir modernią tradicinės prabangos sampratą atspindinčius „Range Rover“ automobilius sieja glaudūs ryšiai su britų karališkąja šeima. Pagal anksčiau galiojusią tvarką visi varžybų žaidėjai privalėjo nusilenkti į specialią ložę atvykus bet kuriam karališkosios šeimos nariui. Tačiau kiek daugiau nei prieš du dešimtmečius ji buvo panaikinta kaip atgyvenusi, tad dabar privaloma nusilenkti tik karaliui ir sosto įpėdiniui.

Šiemet žiūrovai sulaikę kvapą laukė, ar turnyrą vainikuojančiame vyrų vienetų finale pasirodys Velso princesė Catherine. Po sunkios ligos sveikstanti šalies numylėtinė ne tik stebėjo finalą, bet ir sukėlė milžiniškas ovacijas, įteikdama trofėjų C. Alcarazui. Būsimoji karalienė viešuose renginiuose nedalyvavo nuo praėjusių metų pabaigos, o pavasarį pranešė, kad jai bus taikoma chemoterapija.

Lietuvių pėdsakas

Bene ryškiausią pėdsaką Vimbldono turnyre palikęs lietuvių kilmės žaidėjas buvo JAV tenisininkas Vitas Gerulaitis. Net 12 kartų jis dalyvavo pagrindiniame varžybų turnyre 1974–1985 metais, o dusyk pasiekė pusfinalį.

Ričardas Berankis prestižiniame turnyre ant žolės varžėsi 9 sykius, o geriausias jo rezultatas – antrasis etapas. Jaunių varžybose Vimbldone jam yra pavykę pasiekti pusfinalį, o tarp jaunųjų tenisininkų ryškiausiai suspindo kito lietuvio, Edo Butvilo, vardas. 2021-aisiais tuomet šešiolikmetis lietuvis drauge su ispanu Alejandro Manzanera Pertusa laimėjo jaunių dvejetų varžybas.