Rožinės problemos

Autorius
Neringa Šimkutė (reklama)
Nuotrauka
Erinė Simanavičienė, „Era Esthetic“
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Žaviai raustelėjęs veidas neretai siejamas su jaunyste ir sveikata, tačiau iš tiesų gali signalizuoti apie rimtą odos ligą – rožinę. „Era Esthetic“ klinikos gydytoja dermatovenerologė Erinė Simanavičienė perspėja: negydoma rožinė progresuoja ir sukelia daug nemalonumų.

Daugiau nei paraudimas

„Epizodiškas veido odos paraudimas – įprastas kiekvienam žmogui, pavyzdžiui, pasportavus arba po pirties, tačiau momentinio paraudimo metu rausvumas greitai nuslūgsta, o sergant rožine oda kaista ilgiau nei 3–5 minutes. Jeigu veido oda rausta esant ramybės būsenos, net tada, kai nekaitina karštas oras ir nepatiriama jokio streso ar gėdos jausmo, galima įtarti, kad žmogus serga rožine arba kita odos liga, pavyzdžiui, atopiniu dermatitu, akne, kai kuriomis autoimuninėmis ligomis“, – pasakoja gydytoja.

„Era Esthetic“ klinikos gydytoja dermatovenerologė Erinė Simanavičienė

Rožinė – palyginti dažna lėtinė liga, dažniausiai pasireiškianti nosies, kaktos ir skruostų srityse. Taip pat ji gali reikštis kaklo, dekoltė ir viršugalvio zonose. Tiksli ligos priežastis, pasak gydytojos, – nežinoma, tačiau manoma, kad didelę įtaką turi paveldimumas. Rožinei būdingas iš pradžių praeinantis veido raudonis ir kaitinimas, kuris vėliau, ligai progresuojant, išlieka ir esant ramybės būsenos. Pažeidimo vietose taip pat gali atsirasti bėrimų, jaučiamas odos deginimas, tempimo jausmas, kai kuriais atvejais gali būti pažeidžiamos net akys: jos gali rausti ir ašaroti. E. Simanavičienės teigimu, ligos vystymąsi lemia įvairūs provokuojantys aplinkos veiksniai: pirtis, saulė, stresas, aštrus, karštas maistas, alkoholis, kraujagyslių pokyčiai, ant odos gyvenantys mikroorganizmai. Dažniausiai veido raudonis pasireiškia moterims nuo 40 metų, tačiau vargina ir vyrus. Dermatovenerologė pabrėžia, kad rožinės simptomais skundžiasi beveik trečdalis pasaulio žmonių, o pacientų amžius vis jaunėja, todėl labai svarbu laiku juos pastebėti ir kreiptis į specialistus.

Dažniausiai veido raudonis pasireiškia moterims nuo 40 metų, tačiau vargina ir vyrus. Rožinės simptomais skundžiasi beveik trečdalis pasaulio žmonių, o pacientų amžius vis jaunėja.

„Era Esthetic“

Gydymo receptai

„Rožinės gydymas – kompleksinis, vieno universalaus, unikalaus recepto nėra“, – sako E. Simanavičienė ir pabrėžia, kad svarbiausia – dermatologo konsultacija ir detalaus individualaus gydymo plano sudarymas. Šią ligą galima gydyti lazeriu, injekcijomis, vartojant vietinius arba sisteminius vaistus, tačiau, gydytojos teigimu, ne mažiau svarbus ir paciento indėlis, jo kasdienės odos priežiūros rutina.

Gydant rožinę gydytoja rekomenduoja vengti ją provokuojančių veiksnių ir naudoti kosmetiką, skirtą būtent jautriai, raustančiai odai. Taip pat reikėtų vengti kosmetikos priemonių su alkoholiu, kvapikliais, mentoliu, glikolio rūgštimi, agresyviais plovikliais, pavyzdžiui,natrio laureto sulfatu. Veidą reikėtų prausti švelniais bemuiliais prausikliais lengvais, sukamaisiais judesiais, drungnu vandeniu. Apskritai su tokia oda specialistė pataria elgtis atsargiai: vengti trynimo, šveitimo, grubumo. „Dažni rožinės simptomai: odos išsausėjimas, jautrumas, deginimas, šerpetojimas, todėl itin svarbu kasdien odą drėkinti ir saugoti nuo saulės. Tyrimais įrodyta, kad pakankamai drėkinant odą rožinės gydymo rezultatai būna geresni, nepriklausomai nuo gydymo būdo“, – pabrėžia E. Simanavičienė.

Dažni rožinės simptomai: odos išsausėjimas, jautrumas, deginimas, šerpetojimas, todėl itin svarbu kasdien odą drėkinti ir saugoti nuo saulės.

Rožinės gydymas lazeriu – vienas efektyviausių būdų, tačiau sėkmė priklauso nuo nemažai sudedamųjų. Visų pirma, paties lazerio technologijos. „Itin veiksmingas – JAV „VBeam“ lazeris, pasaulyje vertinamas aukso standartu. Tai – efektyviausios technologijos lazeris savo kategorijoje. Šiuo atveju – gydant raudonį ir išsiplėtusius kapiliarus. Pažangi „VBeam“ lazerio technologija užtikrina ilgalaikį odos atsinaujinimą ir sumažina naujų kapiliarų atsiradimo riziką. Didžiausias šio lazerio privalumas tas, kad juo galima ne tik sumažinti odos uždegimą, bet ir paskatinti kolageno sintezę. Dėl to mažėja odos paraudimas, oda atrodo sveikesnė ir švyti. Taip pat efektyvus JAV „Nordlys“ lazeris, kuriuo vienos procedūros metu gali būti gydomas ne tik veido raudonis, bet ir pigmentacija“, – pasakoja gydytoja. Pasak jos, rožinės gydymas lazeriu – neskausminga procedūra, kurios metu tik jaučiama šiluma ar lengvas dilgčiojimas. Be to, papildomai naudojama šaldymo sistema, suteikianti dar daugiau komforto.

Injekcinės procedūros – taip pat veiksmingas būdas. Botulino toksino injekcijos padeda sumažinti veido kaitimą, o redermalizacijos procedūros su gintaro rūgštimi skaistina, drėkina, jaunina odą, slopina uždegimus.

„Rožinė nėra išgydoma, tačiau veikdami su pacientu kartu kaip komanda galime ją pristabdyti. Laikantis tinkamo odos priežiūros plano namuose, taikant lazerinį gydymą, atliekant palaikomąsias procedūras, išvengiama rožinės paūmėjimo, komplikacijų ir galima džiaugtis sveika, gražia oda“, – optimistiškai priduria E. Simanavičienė.