Plaukų priežiūros specialistai sutaria: karštis kenkia plaukams. Nesvarbu, plaukai džiovinami, tiesinami, banguojami karštais įrankiais ar tiesiog veikiami saulės spindulių, – karštis traukia iš plauko drėgmę, o ji – gyvybingų ir sveikų plaukų šaltinis.
Pasak „Kukla Beauty Box“ specialistų, šiuolaikiniai plaukų džiovintuvai yra su pažangiomis jonizavimo technologijomis ir apsaugomis, kurios padeda sumažinti žalą, tačiau pati esmė nekinta: karštis garina drėgmę. Tiesiogiai plauko struktūros kaitinimas nepažeidžia (nebent ekstremaliais atvejais, kai plaukai tiesiog „iškepa“), tačiau reguliariai naudojant karštus įrankius plaukai tampa sausesni, šiurkštesni, praranda blizgesį.
Dėl to svarbu pasirinkti tinkamus, naujos kartos džiovintuvus ir papildomas priežiūros priemones. Itin atsargiems reikėtų būti, jeigu plaukai nualinti dėl intensyvaus dažymo ar kitų procedūrų. Džiovinimas karščiausia srove gali suardyti tokių plaukų struktūrą, juos išsausinti ir dar labiau pakenkti.
Neretai pasigirsta nuomonių, kad ir leisti plaukams džiūti natūraliai – žalinga, tačiau specialistai nuramina, ši mintis – klaidinga. Natūraliai palikti išdžiūti plaukai – neutralus, plaukams nekenkiantis džiovinimo būdas, nes iš plaukų nėra dirbtinai ištraukiama drėgmė. Vienintelė problema, kad taip išdžiūvę plaukai būna labiau pasišiaušę, įsielektrinę, prilipę prie šaknų. Džiovinant plaukus džiovintuvu, karščiu ir srove uždaromas plauko žvynelis, paviršius tampa glotnesnis ir plaukai atrodo sveikesni, labiau žvilga.
Ideali plaukų džiovinimo rutina:
- Išplovę galvą, kelias minutes palikite plaukus susukę į rankšluostį, kad susigertų drėgmė. Jokiu būdu netrinkite, nekedenkite plaukų rankšluosčiu.
- Nuėmę rankšluostį, papurkškite plaukus nenuplaunamu kondicionieriumi (ypač jei plaukai sausi, dažyti), plaukų aliejumi ar nenuplaunama kauke ir iššukuokite šepečiu, tinkančiu šlapiems plaukams. Šiek tiek prasklaidykite plaukus pirštais.
- Esant galimybei, kurį laiką palikite plaukus džiūti natūraliai.
- Prieš džiovinimą papurkškite plaukus apsaugos nuo karščio priemone. Tai – būtinas žingsnis. Rinkdamiesi apsaugos nuo karščio priemones atkreipkite dėmesį į jų tekstūrą: kreminės priemonės įprastai būna sunkesnės, aerozolinės – lengviausios. Išbandykite kelias skirtingas priemones ir atrasite, kuri labiausiai tinka jūsų plaukams.
- Džiovinkite džiovintuvu ir formuokite plaukus. Prieš formuodami plaukus įsitikinkite, ar jie išdžiūvę ne mažiau kaip 70 proc. Šlapio, varvančio plauko jokiu būdu neformuokite, nenaudokite metalinio šepečio.