Vestuvių planuotojas L. Galinis – apie tendencijas: ši diena jau seniai nebėra tik apie nuotaką

Autorius
Eglė Venckė
Nuotraukos
Nerijus ir Gintarė

Kelios dešimtys suorganizuotų vestuvių Lietuvoje ir užsienyje ir dvigubai daugiau laimingų porų, šiemet savo šventę pavertusių svajonių diena, – vestuvių planuotojas Liutauras Galinis pagaliau gali ramiai uždaryti karščiausią šių metų sezoną. Ir vis dėlto apžvelgęs pastaruosius metus L. Galinis mato aiškų pokytį – apie šią dieną ne vieną svajonę savo galvoje jau seniai kuria ne tik nuotakos.

Vestuvių planavimas – nebe tik jaunosios rankose

Daugelį metų vestuves organizuojantis ir visomis detalėmis pasirūpinantis L. Galinis pastebi ryškią tendenciją – dienos, kai šios šventės epicentre dažniausiai būdavo nuotaka, jau seniai praėjo.

„Jau antri metai iš eilės pastebiu, kad vyrai noriai įsitraukia į visą planavimo procesą nuo pradžios iki pat galo. Jie be išimties dalyvauja visuose susitikimuose tiek su manimi, tiek su floristais, dekoratoriais, vedėjais ar maisto tiekėjais. Jiems tampa svarbi kiekviena detalė, kiekviena programos dalis. Juk tai ne tik jų išrinktosioms, bet ir jiems patiems ypač svarbi diena. Ir pildymas išskirtinai tik nuotakos norų nebūtinai reiškia tos šventės sėkmę.

Nesvarbu, ar pora planuoja didžiulę puotą, ar jaukią šventę tik su pačiais artimiausiais – jaunikiai vis dažniau kreipia dėmesį į visas smulkmenas nuo to, kokios spalvos bus staltiesės ant stalų, iki spaudos, dekoro ar apšvietimo vakare. Tai nė kiek nenuostabu – seniai praėjo tie laikai, kai tai, kaip atrodys jų vestuvės, įsivaizduoja tik moterys, juk socialinių tinklų laikais nebūtina kažko ieškoti tyčia, kad akis užkliūtų už įamžintų vestuvių akimirkų, kurios dažnai tampa inspiracija jaunikiams“, – pasakoja L. Galinis.

Jaunikio prioritetai – vaišės ir programa

Pasakodamas apie poros įsitraukimą į šventės planavimą, Liutauras patikina, kad nors dekoro elementai jaunikiams ir svarbūs, paskutinį sprendimą jie dažniausiai palieka būsimoms žmonoms. Tačiau atėjus laikui kalbėti apie šventės vaišes ir programą – jaunikiai labai tiksliai žino, ko nori.

„Įprasta, kad nuotakos daug dėmesio skiria savo įvaizdžiui ir šventės dekorui. Joms svarbu, kad mintyse įsivaizduota pasaka virstų realybe ir tai visiškai suprantama. O jaunikiams daug svarbiau sukurta emocija, atmosfera, jiems svarbu, kad linksma ir gera būtų ne tik jiems dviem, bet ir visiems draugams ir artimiesiems. Kalbant apie maistą, jaunikiai niekada netaupo – vis dar gyvuoja įprotis geriau turėti daugiau, nei kažko pritrūkti, ir niekada neturėti limito gėrimams.

Netaupo jaunikiai ir tada, kai ateina laikas kalbėti apie atlikėjus ar vestuvių vedėją, – programa tampa svarbiausia dalimi jų akyse. Jie žino, kad gyva muzika kuria geriausią emociją, tad yra pasiruošę labai pasistengti, jog vienam vakarui gautų mylimiausius atlikėjus. Yra ne kartą tekę girdėti, kaip jaunieji nesutaria dėl pagrindinio atlikėjo. Ir vis dėlto šią kovą dažniausiai laimi jaunikiai. Gražu matyti, kaip tas atlikėjas, kurio vyrai jokiu būdu nenorėjo matyti savo šventėje, vėliau tampa labai gražia ir netikėta staigmena nuotakai“, – pasakoja L. Galinis.

Reklama

Didžiulis dėmesys aprangai ir svarbiausios dienos taisyklės jaunikiui

 Planuodamas vestuves, L. Galinis rūpinasi ne tik visais organizaciniais klausimais, tačiau dažnu atveju – ir jaunikio įvaizdžiu. Juk jis būna vienu iš nedaugelio žmonių, žinančių, kokią suknelę vilkės nuotaka, ir galinčiu padėti sukurti harmoningą poros įvaizdį. Ruošiantis svarbiausiai dienai, jaunikiai dažnai kreipiasi ne tik patarimo dėl kostiumo, bet ir kitų įvaizdžio detalių, apie kurias nepagalvojus iš anksto šventė gali tapti ne tokia maloni.

„Visuomet sulaukiu daugybės klausimų dėl jaunikio kostiumo. Jie žino, kad bendras įvaizdis svarbus ne tik nuotraukoms, bet ir jiems su nuotaka. Jaunikiams nėra nesvarbu, kaip jie atrodys, – jie nori būti stilingi ir mano padedami kruopščiai ruošia aprangą savo šventei. Tikiu, kad apie viską pagalvoti iš anksto ne visada pavyksta, todėl visuomet jaunikius supažindinu su svarbiausiomis taisyklėmis. Pirmiausia primygtinai prašau nusipirkus batus, nepadėti jų į dėžę iki pat vestuvių, o pasivaikščioti su jais namuose. Patikėkite, šventės metu pėdas spaudžia ne tik jaunųjų aukštakulniai ir yra tekę ne kartą pleistrais gelbėti šios taisyklės nepaklausiusių jaunikių pėdas.

Taip pat patariu visuomet turėti ne vieną porą marškinių. Vienus rekomenduoju vilkėti ceremonijos metu, kitus – po jos, pasitinkant vakarą. Dienos metu marškinius gadina ne tik jaudulys ar karšta saulė, bet ir netikėtos „nelaimės“, todėl apsidrausti tiesiog būtina. Kalbant apie kostiumą, vyrai dažnai renkasi smokingą, o aš džiaugiuosi, kad vis rečiau juos tenka atkalbinėti nuo baltos spalvos kostiumų, kurie jau išeina iš mados. Jei vis dėlto nusprendžia rinktis kostiumą, čia jaunikiai būna žymiai praktiškesni – jie galvoja apie tokią aprangą, kurios atskiras dalis vėliau galėtų derinti ir prie kitų įvaizdžių ir kostiumas netaptų tik „vienos šventės“ puošmena“, – pasakoja L. Galinis.

Makiažas – svarbi jaunikio įvaizdžio dalis

L. Galinis juokiasi, kad neretai jaunikiai, išgirdę, jog į dienos planą įtraukiu ir jų grimą, vis dar bando aiškinti, kad jiems jo nereikia, o žodžiai „jaunikio makiažas“ juos stipriai išgąsdina. Visgi vestuvių planuotojas įsitikinęs – jaunikio įvaizdis tikrai nėra tik drabužiai.

„Vyrai vis dar galvoja, kad tas jų makiažas bus kažkas panašaus į tai, ką mato ant savo nuotakų. Tačiau vyro grimas – visai kitas dalykas ir, mano nuomone, yra būtinas absoliučiai kiekvienam. Pagrimuotas veidas paslėps labai daug ką: raudonį susijaudinus, veido nelygumus ar nuo prakaito atsirandantį blizgesį. Reikia nepamiršti, kad tinkamas grimas leis išvengti ir pernelyg stipraus nuotraukų retušavimo – nėra nieko blogiau, nei „nuretušuoti“ veidai nuotraukose, iš kurių atrodo, kad dingsta ir visa gyvybė, ir visas natūralumas.

Ir nors to grimo jaunikiai ir prisibijo, vėliau patys pamato, kad jaučiasi smagiau ir dėkoja už tai, kad įkalbinau. Ir vis dėlto visuomet rekomenduoju nedaryti ir kitos svarbios klaidos – vestuvių rytui užsirašyti tvarkytis barzdą ar plaukus. Tai galioja tiek jaunikio, tiek nuotakos įvaizdžiams – nėra nieko blogiau nei savo šventės dieną nepailsėję ir neišsimiegoję jaunieji“, – patikina L. Galinis.

Išskleisti
x