„Chanel“ 2024 m. pavasario kolekcijoje atgaivino ankstyvąjį modernizmą

Autorius
Vaidilė Marija Vasiliauskaitė / @vaidilemaria
Nuotrauka
CHANEL
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

„Ši 2024 m. pavasario-vasaros kolekcija yra odė laisvei ir judėjimui. Tai istorija, kilusi iš „Noailles“ vilos sodų“, – sako Virginie Viard, mados namų „Chanel“ kūrybos vadovė.

Hiero kalvose, netoliese jūros, esanti meno mecenatų Charleso ir Marie-Laure de Noailles ankstyvojo modernizmo vila, kurią 1923 m. suprojektavo architektas Robertas Malletas-Stevensas, skendi saulės šviesoje. Kampuotas, aiškių formų statinys turi daug terasų ir įspūdingą terasinį sodą, juosiamą betoninės sienos, kurioje paliktos langų tipo ertmės. Dėl jų vilą supantis kraštovaizdis atrodo tarsi sudalytas į dar daugiau atskirų vaizdinių, atrodančių lyg dienos tėkmėj kintantys paveikslai.

CHANEL nuotr.

Būtent ši neįprasta vila, kurios tūriai ir netikėtos lauko erdvės sukuria savitą visatą, tapo naujosios „Chanel“ 2024 m. pavasario-vasaros kolekcijos įkvėpimu. Vilos architektūriniai sprendimai, būdingi modernizmui, leidžia mėgautis šviesos žaismu ir geometrija. Dizainerė V. Viard tai siekė perteikti ir kolekcijos modeliais, juose regima asimetrija, kontrastų ir raštų gausa, langelių ir linijų motyvai bei stilistinė ritmika.

Ši kolekcija yra odė laisvei ir judėjimui. Tai istorija, kilusi iš „Noailles“ vilos sodų.

CHANEL nuotr.

Reklama

Kolekcijoje pristatyti margaspalviai, juodo ir rausvo tvido chalatai, kostiumėliai, dryžuoto kilpinio audinio švarkeliai, neopreno kostiumai, nėrinių suknelės, kelnės ir ansambliai, marginti gėlių motyvais. Spalvinguose ir įvairiais grafiškais raštais margintuose modeliuose atsispindi gyvenimo džiaugsmo filosofija. Vieni įdomiausių kolekcijos įvaizdžių – asimetriško kirpimo sijonų kostiumėliai. 

„Rafinuotumas ir neformalumas, tvido, sportinės aprangos ir nėrinių sugretinimas – stengiausi visas šias priešingybes sujungti į harmoningą ir intriguojančią visumą. Mane įkvėpė ir vilos „Noailles“ laikmetis, ir jos sodai, maudynės baseine, ši kolekcija puikiai tinka tokiam laisvalaikiui“, – sakė V. Viard.

Spalvinguose ir įvairiais grafiškais raštais margintuose modeliuose atsispindi gyvenimo džiaugsmo filosofija. Vieni įdomiausių kolekcijos įvaizdžių – asimetriško kirpimo sijonų kostiumėliai.

CHANEL nuotr.

Maudymosi kostiumėliai, organzos „baby doll“ stiliaus suknelės, sportiniai drabužiai ir ilgos vakarinės suknios – skirtingi modeliai žengia tuo pačiu saulės nutviekstu keliu ir kiekvienas šių įvaizdžių randa savo vietą unikalioje viloje. Drabužiai tarsi išlaisvinti iš suvaržymų: liemuo pažemintas, kostiumėliai laisvo kirpimo, švarkeliuose nėra nei įdėtinių petelių, nei pamušalo, o suknelės pasiūtos iš lengvo ir plazdančio audinio, leidžiančio džiaugtis vasaros vėjeliu.

Rafinuotumas ir neformalumas, tvido, sportinės aprangos ir nėrinių sugretinimas – stengiausi visas šias priešingybes sujungti į harmoningą ir intriguojančią visumą.

CHANEL nuotr.