Kiek kino, televizijos, meno ir verslo pasaulio žvaigždės negaili pinigų savo namus papuošti gėlėmis, kokius žiedus ir kokiomis progomis renkasi? Tai paaiškėjo restorane „Medininkai“ garsios Lietuvos floristės ir dėstytojos Inesos Borkovskos surengto šventinio vakaro metu, kur buvo atskleistos naujausios 2025 metų floristikos tendencijos ir mokomasi skintų gėlių puokštę susikurti patiems.
Legendinė kino aktorė Gražina Baikštytė neslepia, kad skintų gėlių ar jų kompozicijų sulaukia tik ypatingomis progomis. Ir juokais priduria, kad jos sutuoktinis kino operatorius Algimantas Mikutėnas šioje vietoje turėtų kur pasitempti. „Žinoma, visai kas kita, kai pristatau savo knygą ar esu kviestinė renginio viešnia, tuomet visi namai skendi žieduose. Dažnai net pritrūkstu vazų“, – šypsosi G. Baikštytė.
Tuo tarpu TV laidų vedėjas ir žurnalų redaktorius Edvardas Žičkus savo namų neįsivaizduoja be skintų gėlių kompozicijų, kurias floristė Inesa Borkovska žurnalisto bute keičia keletą kartų per mėnesį. „Tai vadinama gėlių prenumerata, ir tai vienas labiausiai pasiteisinusių mano sprendimų, leidžiančių visiškai nesukti galvos dėl to, kad namuose visada kvepėtų šviežiomis gėlėmis“, – sako E. Žičkus, neslepiantis, kad tokia paslauga kas mėnesį atsieina nuo 100 iki kelių šimtų eurų.
„Anksčiau man būdavo gaila į vazą pamerktų gėlių. Dėl jų trumpalaikiškumo, tad rinkdavausi vazonines gėles, bet dabar norisi puokščių. Pasižiūri į jas ir iškart pasidaro maloniau“, – tvirtina tik ką naują autorinių darbų parodą surengusi žinoma fotomenininkė Greta Skaraitienė. Specialios vietos, kurią jos namuose visuomet puoštų skintų gėlių žiedai ji neturi, nes mėgsta improvizuoti: „Norisi išjausti vietą, kur merkti gėles. Ir kaskart tai gali būti skirtingas namų kampelis“, – prisipažįsta populiarių parodų autorė.
O štai šampano ekspertės, verslininkės Gabrielės Žemaitytės-Kotovienės namus gyvos gėlės puošia kasdien – tai neatsiejamas ir interjero akcentas. „Gėlės – sentimentai, kurie jungia mus su žmogumi, dovanojančiu mums jas. Pačius ypatingiausius žiedus aš net susidžiovinu, – savo mintimis dalijasi žinoma moteris ir čia pat priduria. – Man nereikia progos ar žmogaus, kad namuose atsirastų puokštė gražiausių gėlių. Jas galiu nusipirkti pati, galiu padovanoti draugei, kolegei visai be jokios priežasties. Manau, 70 eurų yra ta riba, iki kurios nė nesuku galvos, pirkti puokštę, ar ne.“
Beveik dvi dešimtis gėlėms neabejingų žmonių į sostinės senamiestyje surengtą vakarą, pavadintą „Pokalbiai tarp gėlių“ subūrė viena garsiausių florisčių ir floristikos dėstytojų mūsų šalyje Inesa Borkovska. Savo mokines bei kviestinę publiką ji sukvietė prie bendro stalo ne tik išmokti kažko naujo, bet ir betarpiško bendravimo. Toks renginio formatas itin patiko susirinkusiems. Jiems Inesa atskleidė į kurią pusę šiemet kryps pasaulinės tendencijos ir tuo pačiu akcentavo „į madą grįžtantį individualumą“.
„Nors kūryba neturi taisyklių, bet tam, kad jas laužyti, pirmiau tas taisykles reikia išmokti. Tad eksperimentuoti reikia su saiku, juk rezultatas, kurio siekiame yra sukurti grožį. Jei savo skonio pojūčiu nepasitiki, galima bent minimaliai vadovautis floristikos principais. Bet kokiu atveju, šiais laikais būtent gėlės yra naujasis įkvėpimo šaltinis, – tvirtai sako I.Borkovska. – Tai, ko gero, vienintelė interjero dalis, kuri gali keistis vos ne kas savaitę. Juk baldų nekeičiame dažnai, o gėlės gali pabrėžti tam tikrus akcentus, išryškinti ar pasufleruoti namų šeimininkų nuotaiką. Labai svarbu atkreipti dėmesį į sezoniškumą, o renkantis kiekį ne visada daugiau reiškia skoningiau. Svarbios žiedų formos ir atspalviai. Jei egzotinės gėlės puikiai tinka namams dekoruoti, tai renkantis puokštę dovanoti derėtų nenutolti nuo klasikos.“
Mokymus rengianti ir pati užsienyje žinias nuolat tobulinanti Inesa vakaro svečiams akcentavo, kad svarbiausia yra atrasti savo stilių, tuomet eksperimentai su gėlėmis taps smagiu žaidimu. Garsiausius senamiesčio viešbučius, restoranus ir parduotuves gyvų gėlių kompozicijomis dekoruojanti salono įkūrėja šiemet norėtų sugrįžti ir prie asmeninių švenčių puošybos, o tobulinimosi studijas užsienyje ir toliau sėkmingai derinti su pačios rengiamais floristikos mokymais.
Vakaro metu kiekvienas jo dalyvis galėjo pasijusti floristu ir susikurti savo puokštę. Gražina Baikštytė namo išvyko su glėbiu irisų, kuriuos papildė eukalipto lapais. Tačiau paklausus, kokios gi mylimiausios jos gėlės, jos atsakymas maloniai nustebino: „Daug kas rinktųsi rožes, o aš renkuosi… ramunes. Nesvarbu, mažas, skintas pievose ar dekoratyvines dideliais žiedais. Tai mano gėlė!“. Pasirodo, gėlėms neabejingas ir Gražinos sutuoktinis – kino operatorius Algimantas Mikutėnas nevengia pats kurti lauko gėlių kompozicijų ir jomis ypatingomis progomis pradžiuginti draugus ar artimuosius.
Tuo tarpu fotomenininkė Greta Skaraitienė prisipažįsta – su laiku jos namuose skintų gėlių kompozicijos tapo vis dažnesnės viešnios. Ir visa tai dėka ilgametės draugystės su floriste Inesa Borkovska. Vakaro metu drauge su dukra Greta sukūrė net keletą kompozicijų, kurioms rinkosi retesnių augalų žiedus.
Kam reikia leisti pinigus gėlėms, jei jos tėra trumpalaikis grožis? G. Skaraitienė turi savo atsakymą: „Tai – emocija, kuri reikalinga ypač tokiu niūriu metu, kaip dabar, kai nešviečia saulė, už lango karaliauja dargana, o žmones kamuoja slogios nuotaikos.“
Mažųjų rožių kompozicija po renginio namus pasipuošė ir TV laidų kūrėjas Edvardas Žičkus. O štai verslininkė Gabrielė Žemaitytė-Kotovienė šįsyk nustebino pati save – nors rožės yra nemėgstamiausios jos gėlės, tačiau būtent iš jų puokštę ir susirišo. „Pati dažniausiai renkuosi narcizus, bijūnus, pakalnutes, o jei galėčiau tapti gėle, tai pasirinkčiau būti… dilgėle. Gal ji labiausiai atitiktų mano charakterį“, – juokiasi moteris.