Į Lietuvą grįžta „Eurovizijos“ karalienė ir viena ryškiausių Švedijos muzikos žvaigždžių Loreen

Autorius
Pranešimas žiniasklaidai
Nuotrauka
Pranešimo siuntėjų nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Muzikos kalendoriuje – dar vienas naujas, bet gerai pažįstamas vardas. Visi „Eurovizijos“ gerbėjai turėtų suklusti. Į Lietuvą 2025 m. vasario 22 d. grįžta „Eurovizijos“ karalienė, dukart svarbiausio dainų konkurso pasaulyje nugalėtoja ir viena ryškiausių Švedijos muzikos žvaigždžių Loreen. Švedų muzikos žvaigždė Loreen kitą žiemą pasirodys gyvai „Twinsbet“ arenoje sostinėje.

Loreen yra viena gražiausių atlikėjų savo garsine ir vaizdine išraiška „Eurovizijos“ konkurso istorijoje. Ji turi viską – stiprų vokalą, kerinčius futuristinius pasirodymus, širdžiai artimus žodžius ir unikalią viziją. Ką jau kalbėti apie patirtį regint ją gyvai. Visiška kokybė ir aukščiausia klasė. Milijonai žiūrovų ir švedės gerbėjai visame pasaulyje negali klysti. Taigi ir dukart laimėta „Eurovizija” tikrai pelnyta.

Šių metų „Eurovizijos“ didžiajame finale Loreen pristatys naują singlą ir taip pat visam pasauliui dar kartą atliks superhitą „Tattoo“. Suplanuotas jos išskirtinis pasirodymas balsavimo metu. Didžioji „Eurovizijos“ scena ir vėl trumpam priklausys Loreen.

Loreen vadina save kūrybiškumo tarnaite. Pasak Loreen, nėra nieko labiau stingdančio nei bandymas sukurti hitą. Tokio mąstymo ji kratosi. Atrodo, kūryba iš jos išplaukia be didelių pastangų ir natūraliai pasiekia įspūdingo dydžio auditoriją. Koncertuose tarp atlikėjos ir žiūrovų mezgasi gražus ryšys ir vyksta energijos mainai.

Loreen yra pirmoji moteris ir antrasis asmuo istorijoje, laimėjęs „Euroviziją” net du kartus. 2012 metais daina „Euphoria” ir 2023 metais „Tattoo” jai atnešė ikoniškus penkiasdešimtųjų mikrofono stiklinius trofėjus. Bet ne viskas vien tik apie statulėles. Loreen „Euroviziją” prisimena kaip įkvepiančią vietą, kur žmonės susiburia vienijami garsų ir vaizdų.

Loreen kuria į nieką nepanašų muzikos pasaulį į kurį teleportuoja klausytojus ir turi, oho, kokią fanų bendruomenę. Jie pasirūpino, kad į standartines kategorijas netelpanti Loreen muzika turėtų atskirą žanrą ir pavadino tai ,,dvasingu popsu”. Su Loreen išgyvenimais susitapatina galybė gerbėjų visame pasaulyje.

Ką veikia Loreen, kai nedainuoja? Ji keliauja į mažytį savo namelį Gotlando saloje. Ji, jos Džeko Raselo terjeras vardu Lille ir Baltijos jūros horizontas prieš akis – taip atrodo tobulas Loreen laikas. Kuo dar užsiima Loreen? Praktikuoja Aikido kovos meną ir boksą.

Reklama

„Didelė dalis mano energijos atiteka rankomis. Intuityviai noriu rankomis žaisti. Jaučiu, kad taip geriausiai išreiškiu savo trykštančią energiją”, – sako Loreen po vieno interviu pakvietusi žurnalistę į Muay Thai kovos ringą. 

Atlikėja garsą iš karto asocijuoja su vaizdu. Jeigu išgirdus dainą, jai prieš akis iš karto neiškyla vaizdai, Loreen priima tai kaip ženklą, kad daina ne jos. Ir geriau jau niekas nesugalvoja vargintis įtikinti, kad kažkas yra techniškai neįmanoma, nes ji tik pabaksnos pirštu ką ir kaip padaryti, kad jos vizija išsipildytų iki detalių. Loreen pasirodymuose nėra nuolaidžiavimų garsui, šviesai ir vaizdui – šou būna toks, koks turi būti.

Kad pirmoji „Eurovizijos” pergalė su daina „Euphoria” suveikė kaip tramplinas, abejonių nėra, bet Loreen atvirauja, kad tuo metu ji buvo pilna baimių. Ką daryti, kai giliai viduj nori slėptis savo vaikystės komforto zonoj tamsoj, bet reikia pasirodyti prieš beveik du šimtus milijonų žiūrovų kitapus ekranų? Loreen susikūrė sau artimą pasirodymo atmosferą, scenografiją ir nustatė griežtas taisykles komandai.

2012 metais „Eurovizijoje” prieš dainą trumpam įjungti sireną ir blyksinčias šviesas daug kam pasirodė kaip nesąmonė, bet toks Loreen sprendimas atkreipė visų dėmesį ir suvaldė energiją. Daina „Euphoria” buvo paslaptinga, kupina mistinės energijos, o didžiąją pasirodymo dalį Loreen buvo savo pačios šešėlyje. Viso konkurso metu ji neleido niekam iš ją lydinčiųjų net prasitarti, ką apie ją rašo, kalba ir kokios iš viso yra „Eurovizijos” žaidimo taisyklės.

Po vienuolikos metų Loreen sugrįžo vėl laimėti „Euroviziją” jau su šviesia ir labai atvira daina „Tattoo”. Simboliška, kad 2023 metais pasirodymas skyrėsi kaip diena ir naktis: šviesi spalvinė gama įkvėpta jos marokietiškų šaknų, šešėlis gale, o ne priekyje, jokios baimės pasirodyti pažeidžiamai. Tiesa, techniniai „Tattoo” pasirodymo niuansai konkurso rengėjams kėlė galvos skausmą. Buvo neleista kabinti beveik 2 tonas sveriančių LED platformų.

„Kūryboje reikia kompromisų. Būtų pernelyg baisu, jeigu kūryboje absoliučiai niekas neribotų”, – sako Loreen. Greitai buvo rastas kitas, ne ką mažiau efektyvus sprendimas ir ekranai, nors ir kiti, vis tiek kybojo didžiojoje „Eurovizijos” scenoje.

Tai bus vienintelis Loreen pasirodymas Baltijos šalyse.