Įsivaizduokite: įžengiate į nuostabų kambarį. Jūsų akis užkliūva už užuolaidų, ranka nevalingai siekia telefono, norėdama įamžinti raižyto inkrustuoto staliuko grožį. Jus apima estetinis malonumas ir tada… kas tai? Kažkoks… tvankus kvapas? Jūsų uoslė pagauna kažką nemalonaus ir staiga imate abejoti, ar ši vieta dar neišgyveno geresnių laikų.
Dabar grįžkime į realybę ir susitelkime į esminį dalyką: net gražiausią erdvę gali sugadinti blogas kvapas.
Jeigu jūs, kaip ir „ELLE Decor“ komanda, esate didelis namų kvapų entuziastas, suprantama, kad norite juos naudoti tinkamai. Todėl pasikvietėme ekspertų komandą, kad išsiaiškintume geriausius būdus, kaip pripildyti namus maloniais aromatais. Ne, nėra vienintelio teisingo būdo, bet nesvarbu, ar mėgstate žvakes, difuzorius ar purškiklius, yra keletas taisyklių, kurių laikantis visada pasieksite geriausią rezultatą.
Viskas prasideda nuo švaros
Prieš įnešdami naujus kvapus, turite išvėdinti ir išvalyti erdvę, sako Alexandra Pauly, prabangaus vyrų priežiūros prekės ženklo „Biche“ įkūrėja. „Jei reguliariai nevalysite namų, degindami žvakę ar smilkalus tik pridėsite naują kvapų sluoksnį prie nemalonių kvapų, kurie neišvengiamai kaupiasi virtuvėje, vonios kambaryje, patalynėje ir baldų audiniuose, – aiškina ji. – Aš visada išsiurbiu baldus, tada naudoju lengvai kvepiantį audinių purškiklį, pavyzdžiui, „Frederic Malle Dans Mon Lit“. Taip pat plaunu grindis baltuoju actu. Labai svarbu išvalyti virtuvės kriauklės nutekamąjį vamzdį ir išdezinfekuoti nešvarias vietas, tokias kaip tualetas ar šiukšlių dėžės. Po to papurškiu „LAFCO Odor-Removing Room Mist in Champagne“, kad būtų gaiviau.“
Dydis yra svarbu
Jessica Dawes, „Diptyque Paris“ rinkodaros vadovė, sako, kad kvapų sluoksniavimas priklauso nuo harmonijos. „Svarbiausia suderinti kvapų intensyvumą su kambario dydžiu, kad kvapas būtų juntamas, bet ne per stiprus, – aiškina ji. – Didžiulis difuzorius ar per didelė žvakė mažame kambaryje gali užgožti visą erdvę. Geriau naudoti mažus difuzorius ar žvakes mažesnėse erdvėse, pavyzdžiui, vonios kambaryje, kad kvapas pasiskirstytų tolygiai ir subtiliai. Beje, nepamirškite apversti difuzoriaus lazdelių, kai norite atnaujinti kvapą!“
Kvapų specialistė Frances Shoemack, natūralios parfumerijos prekės ženklo „Abel“ įkūrėja, taip pat sutinka, kad skirtingoms patalpoms reikia skirtingų kvapų sprendimų. „Difuzoriai sukuria nuolat jaučiamą foninį kvapą, kuris puikiai tinka vonios kambariui, bet gali atrodyti per mažai apgalvotas vietose, kur svarbi atmosfera, pavyzdžiui, miegamuosiuose ar svetainėse, – sako ji. –Mums labiau patinka kvapų purškikliai, nes jie suteikia momentinį efektą ir leidžia kontroliuoti intensyvumą. Jais galima apipurkšti konkrečias zonas, atnaujinti audinius, pavyzdžiui, patalynę, ir sukurti balansą tarp juntamumo ir subtilumo.“
Kvapų sluoksniavimas – tikras menas
„Manau, kad daugelis žmonių neįvertina, kokią didelę įtaką kvapas daro namų dizainui, – teigia Nuria Cruelles, „Loewe“ parfumerė. – Jis labai stipriai veikia pojūčius vos įžengus į kambarį.“
N. Cruelles sako, kad žvakės suteikia jaukumo ir skleidžia nuolatinį kvapą, o purškikliai turi momentinį poveikį.
F. Shoemack siūlo keletą paprastų taisyklių, kaip tinkamai derinti kvapus: „Geriausia rinktis papildančias kvapų šeimas, pavyzdžiui, citrusinius kvapus su žolelėmis arba medienos aromatus su prieskoniais. Svarbu neperkrauti erdvės – laikykitės taisyklės, kad geriausiai veikia trijų kvapų kombinacija. Taip pat ieškokite kvapų, turinčių „tiltinius“ natų elementus, pavyzdžiui, vanilės, kuri sujungia skirtingas kvapų kategorijas.“
Kvapai ir intencija
Beverly Nguyen, namų apyvokos prekių parduotuvės „Beverly 1975“ įkūrėja, neseniai pristatė trijų natūralių namų kvapų purškiklių kolekciją „The Memory Book“, kurią kūrė daugiau nei metus. „Šie kvapai glaudžiai siejasi su mano vaikystės prisiminimais Kalifornijoje, – sako moteris. – Rytais deginu palo santo ir smilkalų popierius „Carta d’Armenia“ iš „Santa Maria Novella“, kad išsivalyčiau mintis. Po to ant dušo užuolaidų papurškiu „Dawn“, kad garai paskleistų jazminų ir kedro medienos aromatus visame vonios kambaryje.“
Erdvės ir kvapų ryšys taip pat yra pagrindinis principas naujoje juvelyrikos prekės ženklo „Foundrae“ kvapiųjų žvakių kolekcijoje. Įkūrėja Beth Hutchens dirbo su „Givaudan“, kad sukurtų tris kvapus, atspindinčius prekės ženklo filosofiją.
„Kai jaučiu, kad man reikia susikoncentruoti, uždegu žvakę, giliai įkvepiu ir užmerkiu akis minutei, susitelkdama į vidinį pasaulį, – sako B. Hutchens. – Žvakės liepsna primena man apie mano pačios šviesą ir jos galią apšviesti kelią. Tai mano savotiškas atstatymas, kad ir kur bebūčiau.“
Šaltinio nuoroda: https://www.elledecor.com/life-culture/cleaning-organizing/a64210364/how-to-make-your-home-smell-good/