Ką būtina turėti paplūdimio krepšyje?

Autorius
Lėja Viktorija Voronovaitė
Nuotrauka
Kindel Media/ Pexels nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Įsibėgėjus vasaros karščiams vis daugiau laiko leidžiame smėlėtuose paplūdimiuose, klausydami ošiančios jūros ir čiulbančių paukščių. O šalia guli patikimas ir stilingas paplūdimio krepšys, kuriame norisi rasti viską, ko reikia. 

Apsauginis kremas nuo saulės

Turbūt skamba kaip užstrigusi plokštelė, bet apsaugos nuo saulės šiukštu negalima pamiršti! SPF saugo nuo raukšlių ir pigmentinių dėmių susidarymo bei odos išsausėjimo. Klaidinga manyti, jog naudodami apsauginį kremą nuo saulės neįdegsite. Kremas tik padės išvengti nemalonių nudegimų ir kenksmingų UV spindulių. Nepamirškite apsaugoti plaukų ir lūpų, mat jiems irgi reikia specialios priežiūros karštuoju metų laiku.

Užsižiopsojus ir „perdegus“ į pagalbą skuba alavijų gelis, kuris ne vien nuramina nudegusią odą, bet ir ją drėkina.

Vandens buteliukas (ar net visas butelis)

Gerti daug vandens ir priminti apie tai aplinkiniams yra labai svarbu visus metus, bet ypač skrudinantis saulėje. Prakaituodami netenkame daug skysčių, o kadangi kūną sudaro daugiau kaip 60 proc. vandens, dehidratacija daro didelę žalą mūsų organizmui.

Žinoma, yra ir kitų gėrimų, kuriuos galima linksmai gurkšnoti norint atsivėsinti, bet vanduo yra geriausias būdas užtikrinti tinkamą hidrataciją.

Reklama

Dezinfekcinis skystis

Viena neatsiejamų drybsojimo paplūdimyje veiklų – užkandžiavimas. Nesvarbu, ar tai bulvių traškučiai, šviežios braškės, ar ledai, tačiau po ilgai užsitęsusio karantino turbūt visiems aišku, jog rankos turi būti švarios. Tad nepamirškite įsidėti dezinfekcinio skysčio: gelinio ar purškiamo, kvapnaus ar bekvapio.

Kepurė ir akiniai nuo saulės

Du svarbiausi paplūdimio aksesuarai, kurie ne tik padės išsiskirti iš minios, bet ir apsaugos jūsų sveikatą.

Pirmasis tykantis pavojus – šilumos smūgis, kurio metu kūnas itin įkaista, sutrinka organizmo šilumos išskyrimas ir prakaitavimo procesas. Pagrindiniai šilumos smūgio simptomai: galvos skausmas, mieguistumas, nuovargis, o stiprus šilumos smūgis gali sukelti ir kūno temperatūrą bei haliucinacijas.

Šių rimtų nepatogumų galima išvengti dėvint kepurę ir geriant pakankamai skysčių. Siaubas Nr. 2 – saulės smūgis – taip pat „netrenks“, jei dėvėsite kepurę ir bent retkarčiais atsivėsinsite šaltame vandenyje.

Akiniai nuo saulės smūgių gal ir neatlaikys, bet tikrai apsaugos nuo kenksmingų UV spindulių ir padės atrodyti stilingai. Akinių modelių ir stilių yra begalė, tad išsirinkite mėgiamus ir stebėkite žmones iš už paslapties šydo.