Ką svarbu žinoti, prižiūrint odą žiemą?

Autorius
ELLE LITHUANIA
Nuotrauka
Lokman Sevim / Pexels
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Šaltuoju metų laiku svarbu rinktis tinkamas odos priežiūros priemones, kurios neleistų odai išsausėti ir šalti. Peržiūrėkite kosmetinę – galbūt reikėtų pakeisti tam tikrą kosmetiką. Taip pat įvertinkite savo įpročius ir atkreipkite dėmesį, ką reikėtų daryti kitaip.

Žiemą, einant į lauką, derėtų atsisakyti lengvos ir gelinės konsistencijos produktų. Jie drėkins odą, tačiau neapsaugos nuo šalčio, todėl oda gali būti pažeista. Rinkitės švelnius, kreminės, aliejinės konsistencijos produktus. Ieškokite ne tik praturtintų aliejais, bet ir keramidais, hialurono rūgštimi. Nepamirškite SPF apsaugos, nors saulės nesimato, ji vis tiek daro įtaką odai, todėl apsauga išlieka reikalinga. Jeigu oda linkusi greitai sausti ir rausti, galite pamėginti ją patepti nuo šalčio apsaugančiu riebesniu kremu.

Thirdman / Pexels nuotr.

Būdami namuose, skirkite daugiau dėmesio odos drėkinimui ir maitinimui. Po dušo kremu ar kitu drėkikliu patepkite ne tik veido, bet ir kūno odą. Tepkite dar drėgną odą, tuomet kūno losjonas įsigers lengviau, intensyviau drėkins.

Būdami namuose, skirkite daugiau dėmesio odos drėkinimui ir maitinimui. Po dušo kremu ar kitu drėkikliu patepkite ne tik veido, bet ir kūno odą.

Odai kenkia ne tik šaltis, bet ir sausas vidaus patalpų oras. Jeigu namuose ypač sausa, įsigykite drėkintuvą, jis padės pakelti drėgmės lygį. Žiemos metu šildant patalpas siūloma, kad drėgmė laikytųsi apie 40-60 procentų.

Reklama

Dažna klaida šaltuoju metų laiku – ilgos maudynės karštame duše. Nors grįžus iš lauko atsipalaiduoti karštame duše malonu, tokiomis maudynėmis nereikėtų piktnaudžiauti. Karštas vanduo labai sausina odą, o situaciją dar labiau pablogina intensyviai šildomos patalpos. Labiausiai tiktų drungnas vanduo, po maudynių reikėtų nepamiršti kūno kremo arba losjono.

Dažna klaida šaltuoju metų laiku – ilgos maudynės karštame duše. Karštas vanduo sausina odą, o situaciją dar labiau pablogina intensyviai šildomos patalpos.

Yaroslav Shuraev / Pexels nuotr.

Nepamirškite tinkamai drėkinti plaukų. Po dušo dar drėgnus plaukus apipurkškite drėkinančia priemone. Pernelyg dažnai nenaudokite karščiu veikiančių prietaisų, o jei atsisakyti negalite, plaukams būtinai naudokite nuo karščio apsaugantį purškalą.

Venkite kosmetikos priemonių, kurios sausina odą. Vietoje visiškai matinį efektą suteikiančios pudros, rinkitės satino efekto. Matinius lūpų dažus taip pat iškeiskite į kreminius, giliai maitinančius ir drėkinančius, naudokite lūpų balzamą.

Ruby Ruby / Pexels nuotr.

Reguliariai drėkinkite rankų odą. Žiemą dėl šalto oro lauke ir sauso namuose greičiau išsausta rankų oda, pradeda skilinėti nagų odelės. Jeigu turite laiko, karts nuo karto drėkinkite nagų odeles specialiu aliejuku. Visuomet turėkite rankų kremą šalia, kad galėtumėte pasitepti rankas vos pajutę, jog oda yra sausesnė.