Ketverius su puse metų jachtoje pragyvenę lietuviai – apie kanibalizmą Prancūzijos Polinezijoje

Autorius
Pranešimas žiniasklaidai
Nuotraukos
Pranešimo siuntėjai

Keliautojai Simona Šoparaitė ir Rokas Babrauskas netelpa į jokius įprasto gyvenimo rėmus – kol jų draugai pirko namus, automobilius ir taupė ateičiai, jiedu paliko perspektyvius darbus ir, santaupas investavę į jachtą, prieš penkerius metus išplaukė tyrinėti pasaulio.

Simona tuo metu buvo visai nepatyrusi buriuotoja, tačiau tai porai nesutrukdė sėkmingai apiplaukti daugiau nei pusę pasaulio ir saugiai grįžti gimtinėn.

Per ketverius su puse metų trukusią kelionę pora ne tik perplaukė du vandenynus, aplankė 100 salų ir išmoko pažaboti nenuspėjamas gamtos stichijas, tačiau ir tapo itin laukiamais svečiais vis dar primityviai gyvenančiose Ramiojo vandenyno salų gentyse, apipintose šiurpą keliančiomis istorijomis.

Poros aplankytoje Prancūzijos Polinezijoje vietiniai nenoromis išsidavė, jog maždaug prieš dešimtmetį jų kaime vis dar pasitaikydavo kanibalizmo atvejų, tarp kurių – ir tragiškai pasibaigusi vokiečių buriuotojo istorija. „Jis išėjo į ožkų medžioklę su vietiniu žmogumi ir, kai jo žmona po ilgo laiko nesulaukė jo grįžtančio į jachtą ir pradėjo ieškoti, paaiškėjo, kad to žmogaus nebėra. Jis buvo kažkur miškuose nugalabytas ir jo liekanas rado lauže“, – sukrečiančios istorijos detalėmis laidoje dalinosi keliautojai ir prisipažino, kad patys atokiausiose pasaulio salose jautėsi pakankamai saugiai ir buvo itin svetingai priimti.

Reklama

Tęsiantis Roko ir Simonos odisėjai, vos tik jiedu palikdavo krantą, jų namais ir prieglobsčiu tapdavo jachta, kuri atsiėjo maždaug tiek, kiek kainuotų nedidelė sodyba Lietuvoje. Ir nors Simona ir Rokas kelionei ruošėsi beveik metus, jie prisipažįsta, jog viskam pasirengti buvo tiesiog neįmanoma, ypač fiziniams išbandymams. „Norėtum nueiti į dušą, bet nepajėgi, nes supranti, kad tu išeisi iš to dušo su mėlynėm, nes viskas juda. Norėdamas pasigaminti maisto, turi susikaupti, nusiteikti ir viskas vyksta taip, kad ant paviršiaus padėti daiktų negali – viskas čiuožia. Tai vienu momentu tu bandai užkaisti vandenį puode, kitu bėgi į lauką pakvėpuoti, nes būnant viduje labai supa. Priguli ant denio, bandai stebėti horizontą, o jo nesimato, nes bangos kalnais ritasi“.

Bene sunkiausiu visos kelionės išbandymu tapo Roko patirta kojos trauma, kai, siaučiant vėjams ir didžiulėms bangoms, jis mėgino sutvarkyti laivo bures. Pora taip pat prisipažįsta jautusi nemenką diskomfortą dėl miego trūkumo, neretai aplankiusio nuovargio ir kitų keliautojų pasakojimų apie atsitrenkusius banginius, sudužusius laivus ar piratus.

Kita vertus, pasaulio jūros ir vandenynai atvėrė įspūdingus gamtos tolius ir pažadino aistrą nardymui. Įsigiję visą reikiamą inventorių, Rokas ir Simona, vos tik atrasdavo tam progų, grožėjosi išskirtiniais koralais bei itin turtinga vandenyno fauna, o ypač pamėgtais daugeliui žmonių šiurpą keliančiais rykliais. Be to, geriau vienas kitą pažinę kritinėse situacijose ir dar labiau suartėję, kelionę jiedu vainikavo atminty visam gyvenimui išliksiančiomis sužieduotuvėmis.

Daugiau apie iššūkių ir siurprizų kupinus Simonos ir Roko nuotykius – šį antradienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bus visko“.

Išskleisti
x