Kviečiame pasižvalgyti po Paryžiaus viešbutį, kurio kambariai primena draugo miegamąjį

Autorius
Martynas Gusas

Paryžiaus rajone, kuris visada traukė blogus berniukus, menininkus, muzikantus ir nuotykių ieškotojus, neonine iškaba žiba „Le Pigalle“. Viešbutis, kurio kambariai primena ne standartinį numerį, o draugo miegamąjį. Jo laisvumas toks, kad net respektabilų vadovą įkvepia pašokti ant… strypo.

Išskirtinių kelionių dizainerė, „ELLE Lithuania“ kelionių redaktorė Aja, tęsia pažintį su stilingiausiais „Design Hotels“ tinklo viešbučiais ir šįkart pristato Prancūzijos sostinėje esantį „Le Pigalle“ – tikrą paryžietišką vietą, kurioje galite susitikti išgerti, praleisti naktį ar tiesiog pasimėgauti kava.

„Čia praleidau vieną siautulingiausių savo gyvenimo savaitgalių. Monmartro pulsas taip įtraukia, kad vienas vakarėlių baigėsi vadovo šokiu savo kolegoms ant „pole dance“ strypo, – šypsosi Aja. – O visa kita tegu lieka paslaptis, nes tai – „Le Pigalle“.

VIETA. Pigalio kvartalas, Paryžiaus naktinio gyvenimo neoninis švyturys prie pat Monmartro, pavadintas skulptoriaus Jeano-Baptiste’o Pigalle’io vardu, didžiuojasi savo erotišku įvaizdžiu – visų pirma dėl kiekvienam žinomo garsiojo kabareto „Moulin Rouge“ kaimynystės. Ilgus metus Pigalis traukė avantiūristus ir menininkus, muzikantus ir nuotykių ieškotojus – Pablo Picasso, Vincentas van Goghas jį vadino namais.

Šis rajonas ilgą laiką neturėjo vietos, kuri deramai atspindėtų jo spalvingą dvasią, įžūlumą ir muzikinę energiją. Štai taip ir gimė „Le Pigalle“. Čia kruasanai tiekiami iš netoliese esančios kepyklos, knygas atrenka vietinė knygų parduotuvė, o muziką – vietinis vinilų entuziastas ir kaimynas didžėjus, gimęs ir užaugęs Pigalyje. Vietiniai menininkai, parduotuvių savininkai ir restoranų šeimininkai – visi jie turi ką papasakoti ir parodyti apie savo rajoną. „Aš kuriu šią vietą tam, kad susipažintumėte su kaimynais – žmonėmis, kurie daro Pigalį tuo, kuo jis yra“, – sako viešbučio savininkas Valéry Grégo.

Reklama

IDĖJA. Kūrybinė komanda buvo pakviesta transformuoti tipišką XIX amžiaus pabaigos Paryžiaus pastatą. Atlikdamas rekonstrukciją, viešbutis derinosi prie rajonui būdingos neoklasikinės „Nouvelle Athènes“ architektūros, kuri priminė senovės Graikijos stilių, ir kontrastuojančių Pigalio neoninių iškabų. Iš to architektai paėmė esmę – tokias detales kaip lenktus langus ir pigų, gyslotą marmurą, kuris buvo labai populiarus šiame buvusiame priemiestyje, kurio žmonės norėjo imituoti turtingesnius rajonus. Mozaikinio betono grindys viešbučio pirmajame aukšte yra panašios į tas, kurias rasime vietiniuose baruose, o leopardiniai ir tamsiai raudoni kilimai primena bordelius.

PIRMAS AUKŠTAS. Pirmojo aukšto matomumas nuo gatvės pritraukia praeivius užsukti ir pasilikti. Dieną ir naktį pulsuojantis kūrybingais paryžiečiais ir svečiais, šis aukštas yra gyvybinga „Le Pigalle“ širdis. Atviro plano dizainas sukūrė erdvę, kurioje gali daryti viską: valgyti, gerti, ilsėtis, klausyti muzikos, šokti. Čia laikini svečiai susilieja ir susimaišo su vietiniais veikėjais. Kavinė, baras, restoranas, vinilų biblioteka sukuria viešbučio socialinį centrą. Tarp kolekcionuojamų daiktų, suvenyrų ir meninių kuriozų galite tikėtis triukšmingų vakarėlių, didžėjų pasirodymų ir net „pole dance“ šokių – juk tai yra „Le Pigalle“. Čia ir visame viešbutyje derinami 6–8 dešimtmečių vintažiniai dizaino elementai su šiuolaikiniais kūriniais. „Mums patinka, kai laikotarpiai susiduria, kai žanrai maišomi, leidžiant erdvei kvėpuoti ir šviesai sklisti“, – sako architektų pora.

Vienas iš praeities reliktų – muzikinis aparatas, aptiktas renovacijos metu. Jis buvo atnaujintas vietinio gyventojo ir muzikologo Victoro Kiswello, kuris papildė jį savo mėgstamiausių kūrinių grojaraščiu, aparatas dabar įrengtas rūsyje, kur kiekvienas gali peržiūrėti kolekciją ir pasirinkti mėgstamą melodiją. Victoras taip pat sukūrė „Pigalle“ garso takelį, kurį svečiai gali girdėti visame viešbutyje.

KAMBARIAI. 40 kambarių yra paprasti ir jaukūs, pilni asmeninių detalių, labiau primenantys draugo miegamąjį nei standartinį viešbučio kambarį. Kiekvienas jų – tai unikali objektų, suvenyrų, muzikos, knygų ir naudotų baldų kolekcija, turinti savitą charakterį. Visi pasižymi stipria paryžietiška tapatybe. Dekoruoti „Nouvelle Athènes“ stiliumi, perteikia specifinį „Pigalle“ įvaizdį: istorinį, modernų, dekadentišką, daugiakultūrį ir muzikalų. Šeimos jausis kaip namie sujungtuose kambariuose, pritaikytuose didesnėms kompanijoms, o poros atras ramybę intymiuose, studiją primenančiuose kambariuose, kurie atspindi vietos gyventojų gyvenimo būdą.

O atsibudę leiskitės į pirmąjį „Le Pigalle“ aukštą tipiškos paryžietiškos patirties: švieži kruasanai iš kepyklėlės už kampo ir espreso kava už vieną eurą garantuoja pusryčius su vietiniais gyventojais.

x