Paryžietiško interjero taisyklės norintiems stilingų ir tvarkingų namų

Autorius
ELLE LITHUANIA
Nuotrauka
Nadine Wuchenauer / Pexels
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Norisi atnaujinti namus? Turime kelis patarimus, įkvėptus paryžiečių gyvenimo būdo, kurie padės greitai pakeisti namų interjerą ir palaikyti jame tvarką.

Stilingos dėžės

Jeigu namuose nuolat mėtosi mažmožiai, pasirūpinkite stilingomis dėžėmis jiems laikyti. Taip ne tik greičiau surinksite išmėtytus daiktus, bet ir galėsite patogiai juos surūšiuoti ar perdėlioti.

Vienodo dydžio dėžės stilingai atrodys laikomos lentynoje. Jeigu įsigijote dėžutę smulkmėms, laikykite ją patogioje vietoje, pavyzdžiui, raktams skirta dėžutė – ant komodos prie įėjimo, dėžutė prietaisų krovikliams – svetainės lentynoje, dėžutė virtuvės šluostėms – virtuvės spintelėje.

Kad rasti daiktus vienodose dėžutėse būtų paprasčiau, pažymėkite, kam ji skirta. Šiandien galite rasti įvairiausių stilingų dėžių: nuo vintažinio stiliaus metalinių, dailių medinių, skirtų vyno buteliams iki dėžučių, imituojančių knygas.

Zara Home nuotr.

Virtuvė

Pabodo virtuvė? Greičiausias būdas atnaujinti šią zoną – įsigyti naujus indus. Ypač tai aktualu artėjant šventėms ar tam tikroms progoms, kai laukia ypatingesni priėmimai namuose. Dailiais indais akimirksniu papuošite šventinį stalą, taip pat valgyti iš estetiškai patrauklių indų yra kur kas maloniau. Šaltomis dienomis pravers jaukūs ir dideli arbatos puodeliai, arbatiniai ar kavinukai.

Nebijokite estetiškai drąsaus dizaino ar skirtingų indų, tačiau išlaikykite bent vieną stilistiškai visus indus jungiantį elementą. Tai gali būti spalvinė gama, tam tikras raštas, formos ar akcentai. Toks jungiamasis elementas padės palaikyti vizualinę švarą.

Zara Home nuotr.

Dėmesys kvapams

Sukurkite namuose malonią atmosferą aromatinėmis žvakėmis ar kvapais, skirtais patalpoms. Namų kvapai su medinėmis lazdelėmis puikiai tiks vonios kambaryje arba miegamajame – aromatą jie skleidžia nuolat, tačiau subtiliai ir pamažu.

Reklama

Svetainėje papuoškite kavos stalelį aromatine žvake, uždegta ji ne tik kvepės, bet ir suteiks jaukumo. Kvapus namams ir kvapiąsias žvakes rinktitės atidžiai, kad aromatas jums patiktų, tačiau nuo jo neįsiskaudėtų galvos. Tiek aromatinės žvakės, tiek kvapų difuzoriai ar flakonai gali tapti stilingu interjero akcentu, pagyvinti konsolę, atvirą lentyną ar baro zoną.

Zara Home nuotr.

Tvarka

Į akis krinta besimėtantis prailgintuvas, besikraunantis telefonas ir vietos neranda žurnalai? Paslėpkite šiuos daiktus. Tokiems, kurių prireikia rečiau, tiks pufas su integruota daiktadėže. Jame galite laikyti elektroniką: kroviklius, laidus, jungtis, prailgintuvus ir pan. Besikraunantį telefoną galite įdėti į nedidelę vintažinio stiliaus pintinėlę, o žurnalams laikyti tiks stilinga laikraštinė. Jeigu negalite gyventi be prailgintuvo, įvertinkite savo namų interjerą, galbūt į akis mažiau kris ne baltas, o juodas. Raskite nuolatinę vietą ir namų tekstilei, pavyzdžiui, pledui. Jį galite tvarkingai sulankstytą laikyti daiktadėžėje ar lentynoje. Dažnai namų tvarką gadina buitiniai prietaisai, tokie kaip lygintuvas ir lyginimo lenta, siurblys ir pan. Tokiems daiktams įrenkite papildomą ir praktišką skyrių spintoje, o galbūt galėsite skirti vietą sandėliukyje.

Element5 Digital / Pexels nuotr.

Meno kūrinių ir interjero detalių svarba

Papuoškite namus savo sukurtu menu. Galbūt nutapysite paveikslą, iš molio nulipdysite skulptūrą, išmėginsite liejimą akvarele, tušu ar kita technika. Galite namus dekoruoti savo surištomis džiovintomis puokštėmis, pačių pasigamintomis aromatinėmis žvakėmis ir kitais objektais. Kūryba leis atsipalaiduoti, atitrūkti nuo darbų, o interjerui suteiksite asmeniškumo ir išskirtinumo.

Debesyse nuotr.

Vonios kambarys

Jeigu vonios kambaryje rankšluosčiai laikomi matomoje vietoje, įsigykite vienodus – erdvė iškart atrodys tvarkingiau. Rinkitės neutralią rankšluosčių spalvą, pavyzdžiui, baltą, pilkšvą ar rusvą.

Jei lentynos atviros ar trūksta stalčių, kosmetiką laikykite surūšiuotą gražiose dėžutėse, o priemones, kurias naudojate dažniausiai, laikykite atskirai, tarkim, ant elegantiško marmurinio padėklo. Atsisakykite neestetiškų skysto muilo buteliukų su įkyriomis etiketėmis, įsigykite dailų dozatorių, kurį galėsite papildyti skystu muilu.

Raskite vietą valymo priemonėms, kad šios nesimėtytų aplink klozetą ar kur nors prie sienos. Galite jas sukrauti į pintinę ar dėžutę su dangčiu.

Karolina Grabowska / Pexels nuotr.