Procedūros su egzosomomis: rezultatais džiaugsitės vos po kelių dienų

Autorius
Neringa Šimkutė (reklama)
Nuotrauka
„Era Esthetic Avenue“ nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Grožio rinka tobulėja nesustodama. Kauno „Era Esthetic Avenue“ gydytoja dermatologė Karolina Černauskienė pasakoja apie revoliuciją grožio ir estetikos pasaulyje, ultraefektyvią inovaciją odai jauninti ir raukšlelėms lyginti – egzosomas.

Karolina, kas yra egzosomos?

Egzosomos – biologinės nanodydžio dalelės iš imuninių, kamieninių ar kitų organizmo ląstelių. Tai tarsi mažos pūslelės, turinčios įvairių lipidų, baltymų, nukleino rūgšties ir augimo faktorių. Dėl itin mažo dydžio egzosomos gali prasiskverbti į kitas organizmo ląsteles ir paskatinti jų regeneraciją.

Kaip jos veikia? Kuo naudingos odai?

Šios medžiagos veikia kaip tarpląsteliniai informacijos pernešikliai. Priklausomai nuo egzosomos kilmės, fiziologinės ir patologinės būklės, ji gali moduliuoti esmines ląstelių funkcijas, tokias kaip proliferacija, diferenciacija, migracija ir mirtis.

Egzosomos veikia kaip labai stiprūs antioksidantai. Jos mažina organizme uždegimą, stimuliuoja kolageno gamybą, kuris itin svarbus norintiems ilgiau išlaikyti elastingą ir jaunatvišką odą. Paprastai šnekant, šios dalelės pakelia odos kokybę į kitą lygį, nes aktyviosios medžiagos skverbiasi žymiai giliau į audinius ir juos atkuria. Tai – stipraus odos senėjimo stabdymo mechanizmas, veikiantis natūraliu pagrindu.

Kokias pagrindines problemas sprendžia egzosomos?

Estetinėje medicinoje egzosomos naudojamos odai atjauninti, stangrinti, drėkinti, taip pat raukšlėms sumažinti, odos tonusui atkurti, uždegimui mažinti, randams gydyti, pigmentinėms dėmėms šviesinti, plaukų augimui skatinti.

Kam dažniausiai rekomenduojamos tokios procedūros?

Labiausiai tinka glembančiai, papilkėjusiai, tonusą praradusiai, dehidratuotai ir netolygios pigmentacijos raukšlėtai odai. Taip pat puikių rezultatų galima pasiekti gydant randus, nes odai regeneruojantis lygėja odos reljefas ir randai mažėja.

„Era Esthetic Avenue“ nuotr.

Reklama

Kuo procedūra su egzosomomis skiriasi nuo kitų odos jauninimo metodų?

Procedūros su egzosomomis turi labai stiprų poveikį nuo uždegimų, kuo ne itin pasižymi įprastos grožio injekcijos. Klasikinės, daugumos žinomos procedūros veikia tik pačią kolageno sintezę, o egzosomos ne tik stimuliuoja kolageno gamybą ir spartina ląstelių regeneraciją, bet ir veikia kaip stiprus antioksidantas.

Dėl to mažėja odos senėjimo požymiai ir slopinamas uždegimas. Puiki priemonė žmonėms, kuriuos vargina padidėjusi pigmentacija ir išsiplėtę kapiliarai.

Ar yra koks nors nepageidaujamas šalutinis poveikis?

Po procedūros gali būti momentinis odos paraudimas ar sudirgimas. Labai retais atvejais – alerginės reakcijos.

Kiek laiko užtrunka pamatyti rezultatus? Kiek laiko jie išlieka?

Rezultatais galima pradėti džiaugtis praėjus vos kelioms dienoms po procedūros. Oda tampa pastebimai skaistesnė, lygesnė, pagerėja jos tonusas. Ilgainiui rezultatas stiprėja, o po kelių mėnesių būna pats ryškiausias. Priklausomai nuo žmogaus gyvenimo būdo, aplinkos veiksnių, odos priežiūros namuose bei individualių organizmo savybių, rezultatas gali išlikti iki vienų metų.

Ar procedūras su egzosomomis galima derinti su kitomis procedūromis?

Taip, procedūras galima derinti tarpusavyje, pavyzdžiui, su botulino toksino ar hialurono rūgšties užpildų injekcijomis, tačiau rekomenduočiau jas atlikti praėjus mėnesiui po procedūrų su egzosomomis.

Ar egzosomos naudojamos tik veido odos procedūroms, ar ir kitose kūno srityse?

Procedūros gali būti atliekamos visose kūno srityse, kur reikia gerinti odos kokybę, gydyti randus, strijas, mažinti uždegimą, tačiau dažniausiai atliekamos veido, kaklo, dekoltė ar plaštakų srityse.