Senajame Vilniuje – ypatingas viešbutis: čia apsistoja garsenybės, o pro langą atsiveria įspūdinga panorama

Autorius
ELLE Lithuania (reklama)
Nuotrauka
„Radisson Collection Astorija“ nuotr.

„Radisson Collection Astorija“ – garsus viešbutis? Taip, tačiau ir kur kas daugiau. Čia nuo XVI amžiaus nakvynės ar puodelio kavos susitinka senieji mitai, paslaptys ir modernios istorijos. Istorinės Lietuvos sostinės galingųjų šeimos, išmintingi vienuoliai, apsukrūs pirkliai, vaistininkai ir net būrėja šią vietą vadino savo namais. Kiekvienas kambarys – romano skyrius, kiekvienas koridorius – istorija.

Nuo Katedros aikštės pakeliui Aušros Vartų šventovės link, taip pat – pakeliui Šv. Kazimiero bažnyčios link. Tai – kryptis, o gal net – Vilniaus Senamiesčio perlu tituluojamo „Radisson Collection Astorija“ adresas.

Viešbučio eksterjeras. „Radisson Collection Astorija“ nuotr.

Nėra kitos Vilniaus Senamiesčio vietos, kurioje būtų galima mėgautis panorama su daugiau nei dešimties senosios Lietuvos sostinės bažnyčių bokštais, legendine Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pilimi ar lietuvių laisvės bei tikėjimo simboliu – Trijų Kryžių monumentu.

„Astorija“ – išskirtinė vieta, kurioje nuo senų laikų alsavo gyvybė: čia yra buvęs pirmasis Vilniaus kino teatras, viešbutis, kailių parduotuvė, vyninė, modelių namai, vaistinė ir dar daug kitų veiklų. Ratas apsisuko ir šiuose pastatuose vėl įsikūrė viešbutis,“ – aistringai pasakojo tikroji jo ambasadorė, direktorė Laura Vaitukaitienė.

Turtingas viešbutis ir garbiais svečiais – čia yra apsistoję JAV prezidentas George’as W. Bushas, Ispanijos ir Švedijos monarchai, Nyderlandų karalienė Beatrix, Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas, Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda, garsūs atlikėjai Erosas Ramazzotti, Patricia Kaas, Andrea Bocelli, Billy Idol, Marilyn Mansonas, Vanesa Mae ir daug kitų iškilių asmenybių.

Transformacijos į „Radisson Collection“ metu buvo įgyvendinta viešbučio savininko Mariaus Jakulio Jasono ir architektų „Yes.design.architecture“ vizija – viešbučio interjeras ženkliai pakeistas. Investavus 6 mln. eurų jis tarsi atgimė iš naujo.

Reklama
Viešbučio interjeras. „Radisson Collection Astorija“ nuotr.

„Radisson Collection Astorija Vilnius“ pastatai, pasižymintys įspūdinga neobaroko ir recesijos stiliaus architektūra, pakeistu interjeru dabar atspindi pagrindinius „Radisson Collection“ prekės ženklo bruožus: autentiką, istorinę patirtį, kurioje susilieja kultūra, paveldas ir šių dienų žmonių gyvenimo būdas.

Interjero vizitine kortele tapo originalūs Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų gobelenų motyvais sukurti tapetai, kurie puikiai dera su išlikusiomis autentiškomis freskomis ir moderniais komforto sprendimais. Šilta prabanga apgaubė visus 119 viešbučio kambarių ir apartamentų, „Astorija Brasserie“ restoraną, stogo terasą ir kitas erdves. Ąžuoliniai laiptų turėklai, jų metalinis ažūras, išsaugoti sienų ir lubų lipdiniai bei įspaudai byloja, kad, atnaujinant viešbutį, buvo jautriai stengiamasi išsaugoti praėjusių amžių kultūros paveldo vertybes.

Kone unikaliausia viešbučio vieta – XV amžiaus vyno rūsys, kurį prieš renovaciją visai netikėtai atrado archeologai. Akmenines vyno rūsio sienas ir viso viešbučio karališkuosius sienų atspalvius papildo išsaugotas šiltų rudų atspalvių senovinis mozaikinis parketas, o vestibiulio prieigas – klasikinis juodų ir baltų plytelių grindų ornamentas. Čia vyksta išskirtinio vyno ir šampano degustacijos.

Viešbučio interjeras. „Radisson Collection Astorija“ nuotr.

Bene didžiausias lobis – pro daugumo numerių langus atsiveriantys pačios Vilniaus širdies vaizdai, o nuo „slaptos“ terasos – senamiesčio stogų ir bažnyčių bokštų panorama. Kaip yra pastebėję istorikai, 700 istorinės Lietuvos sostinės metų – kaip ant delno.

Išskleisti