Vis daugiau mados entuziastų gręžiasi į močiučių spintas

Autorius
Greta Kukštaitė
Nuotraukos
Instagramo

Vintažo įkvėpta mada jau daugelį sezonų karaliauja tendencijų viršūnėse ir įsitvirtino kaip konkurencinga stiliaus kryptis. Vis daugiau įžymybių ir mados entuziastų renkasi dėvėtą madą, o archyvų kūriniai vėl tampa geidžiami.

Nors 9-ojo dešimtmečio estetika ir Y2K era tebėra populiarios – tai patvirtina ir Rihanna, „Fashion Awards“ renginyje pasirodžiusi su „Christian Lacroix“ 2002 metų aukštosios mados kūriniu, ar Zendaya, „Met Gala“ vakarienei pasirinkusi pagal užsakymą sukurtą „Maison Margiela“ suknelę, paremtą Johno Galliano 1999 metų „Christian Dior“ aukštosios mados kolekcijos įvaizdžiu. Tačiau vis dažniau žvilgsnis krypsta į dar senesnius laikotarpius, ieškant unikalių radinių ir atrandant mažiau žinomų dizainerių kūrinių.

Senosios Holivudo prabangos atgimimą iliustruoja perlų, karoliukų, perregimų audinių ir plunksnų gausa, o Giorgio Armani archyvai su nepriekaištingo kirpimo, prabangių audinių ir švarių linijų apdarais vėl atsiduria dėmesio centre. „Prada“ ir „Valentino“ 2025 metų pavasario ir vasaros kolekcijos taip pat alsavo nostalgija – viena pagerbia ir atkuria archyvinius modelius, kita atgaivina ikoninius Alessandro Michele sukurtus nėriniuotus siluetus, dirbtinio kailio paltus ir maksimalistines detales. O 1-asis šio amžiaus dešimtmetis grįžta su „indie sleaze“ banga – dizainerių Nicolas Ghesquière („Balenciaga“) ir Phoebe Philo kūryba vėl tampa geidžiama.

Reklama

Vis dėlto tikroji prabanga – ne etiketė, o autentiškumas. Angelina Jolie „Governors Awards“ ceremonijoje vilkėjo archyvinę suknelę be jokio atpažįstamo prekės ženklo – naujausias vintažo fenomenas, kai vertinama ne tik istorija, bet ir išskirtinumas. Tą patį galima pasakyti ir apie biuro stilių – Kendall Jenner ir Hailey Bieber populiarina 10-ojo dešimtmečio John Galliano ir „Versace“ įkvėptus, vyriškais siluetais paremtus įvaizdžius, o 2025-aisiais ši tendencija tik stiprės.

Dar viena stiprėjanti kryptis – vakarietiškas stilius, kurį išpopuliarino Bella Hadid ir „horse girl“ estetika. Odiniai, zomšiniai ir kutais puošti drabužiai vis dažniau pastebimi tiek ant podiumų, tiek gatvės stiliuje. Vintažas leidžia eksperimentuoti, nusikelti į bet kurį mados dešimtmetį ar įsijausti į personažą. Kasdienį stiliaus lygmenį galima pakelti net ir kruopščiai atrinktais autentiškais aksesuarais, suteikiančiais aprangai individualumo ir charakterio.

x