Žinomos moterys atvyko į diplomų įteikimo šventę Sapiegų rūmuose

Autorius
Pranešimas žiniasklaidai
Nuotrauka
Organizatorių nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Atsinaujinę Sapiegų rūmai tapo išskirtine vieta savo karjeros galimybes ir žinių bagažą plečiančioms moterims. Barokinės architektūros ansamblyje vyko jubiliejinė, jau penktoji moterų universiteto diplomų įteikimo šventė.

Prasmingą ir gražų renginį pradėjo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, fortepijono virtuozas Petras Geniušas. Pianisto atliekamos muzikos klausėsi ne tik šio universiteto studentės, dėstytojai, tarybos nariai, rėmėjai, socialiniai partneriai ir savanoriai, bet ir visi palaikantys šią bendruomenę.

Nevyriausybinės organizacijos „WoW University“ įkūrėja ir vizionierė Inga Jablonskė pasidžiaugė praėjusių metų bendruomenės pasiekimais. Iš viso per šiuos mokslo metus kursus baigė 2284 studentai, prisijungė 87 dėstytojai, o „Karjeros ir kompetencijų centras“ tapo viešai prieinama paslauga visiems, norintiems persikvalifikuoti. 

Sakydama pasisveikinimo kalbą, I.Jablonskė visus paskatino atsisukti į save ir pirmiausia sau padėkoti už tai, ką padarėme dėl gražesnės kasdienybės: kiekvienas esame savo gyvenimo kūrėjai, ir tik mūsų pačių pastangos bei užsispyrimas nuveda į kitokią – ramesnę ir labiau užtikrintą ateitį.

Moterų universiteto įkūrėja šiame renginyje akcentavo ir begalinę vienas kito palaikymo svarbą: „Mūsų visuomenė vis labiau auga ir bręsta, tačiau ne visada supranta gyvenančius kitaip. Svarbu palaikyti turinčius savitą mąstymo būdą ir kitokį požiūrį į gyvenimą, taip pat tuos, kurie kasdien susiduria su iššūkiais: vienišas mamas, sunkiai sergančius vaikus auginančias šeimas, regionuose gyvenančias vyresnio amžiaus moteris, norinčias gyvenimo vairą perimti į savo rankas.

Gera žinoti, kad mūsų bendruomenė padeda siekiantiems svajonių, nes žinios ir kompetencijos kuria saugią ateitį, o įsitraukimas į palaikančią bendruomenę padeda bent kažkiek užmiršti likimo siųstas negandas.“

Pasiklausę teatro ir kino aktorės Miglės Polikevičiūtės ir pianisto Vyčio Smolsko  atliekamo kūrinio, šventinio renginio vedėja Živilė Vaškytė ant scenos pakvietė čia vykusios diskusijos „Palaikymo galia“ dalyves.

Šio universiteto tarybos narė Daiva Žeimytė-Bilienė, kartu su lygių galimybių kontroliere Birute Sabatauskaite, dirbančių neįgaliųjų asociacijos vadove Simona Kunigonyte, dvidešimties vaikų mama ir globėja Egle Vaitkevičiene, „Draugiški autizmui“ įkūrėja Barbora Suisse bei verslininke iš Etiopijos Eskedar Tihalun kalbėjosi apie kiekvienos jų patirtį sprendžiant sudėtingas gyvenimiškas situacijas. Moterys atskleidė, kas joms labiausiai padėjo nepasiduoti ir įveikti sunkumus.

„Kartais keliu sau klausimą, kodėl mes vieni kitų taip nemylime užsidarydami savo burbule ir neatjausdami kito? Nematydami kitų skausmo, nevilties akimirkų. Esame socialios būtybės, kurioms be išimties reikia palaikymo nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų.

Vaikystėje tėvų emocinės paramos sulaukę vaikai užauga psichologiškai stipresni, labiau pasiruošę įveikti kliūtis. Užtenka sykį padėti žmogui, kad jis tai atsimintų visą likusį gyvenimą, nes galbūt tai jam taps atspirties tašku, keisti gyvenimą iš pagrindų“ – mintimis su universiteto bendruomene dalinosi D.Žeimytė-Bilienė.

Per visą universiteto gyvavimo laikotarpį mokslus baigė daugiau nei 9300 studentų, sukurta 13 autorinių kursų, kurių metu dėstė 210 dėstytojų, veiklą vykdo du bendruomenės klubai.

Apie Sapiegų rūmus:

Sapiegų rūmai siekia tapti ryškia ir gyvastinga Vilniaus kultūrinio žemėlapio vieta, kuri įkvepia ir įvairioms visuomenės grupėms suteikia galimybę plėsti kultūrinį akiratį išskirtinėje aplinkoje. Ši institucija ne tik saugo paveldą, bet ir pritaiko jį šiuolaikiniam gyvenimui, kurdama atvirą ir darnų santykį su bendraminčiais kultūros, meno bei mokslo srityse.

Sapiegų rūmų veiklos orientuotos į paveldosaugos ir šiuolaikinio gyvenimo dermę, skatinant dialogą tarp praeities ir dabarties. Ši erdvė pritaikyta ne tik meno ir kitų artefaktų eksponavimui, bet ir įvairiems renginiams.