10 filmų, kuriuose išvysite nuostabius kostiumus

Autorius
ELLE LITHUANIA
Nuotrauka
Lensation Pictures / Pexels

Atraskite filmus, užbursiančius ne tik įtraukiančiu siužetu, bet ir nuostabiais kostiumais: nuo istorinių, retro stiliaus iki persmelktų fantazijų pasaulio.

Viešbutis „Didysis Budapeštas”

Kažkur Europos viduryje, Zubrovkos šalyje, kalnų fone stovi didžiulis rausvas, apsilaupęs viešbutis „Didysis Budapeštas“. 1968-ieji jam ne patys geriausi laikai. Šiame viešbutyje apsistoja garsus rašytojas, kurio smalsumas prie vakarienės stalo išprovokuoja administratorių Gustavą prisiminti viešbučio klestėjimo laikus. Ponas Gustavas dėl svečių galėjo padaryti viską. Nepriekaištingo aptarnavimo reikalavo ir iš kitų. Taip viešbučio šeimininkas ne tik užsitarnavo darbuotojų pagarbą ir svečių prielankumą, bet net sulaukė buvusios viešnios palikimo – Renesanso laikų paveikslo. Tačiau jo gviešiasi ir velionės giminaičiai.

Ana Karenina

XIX amžiaus Rusija. Ana Karenina – jauna ištekėjusi moteris, priklausanti vienam aukščiausių visuomenės sluoksnių. Vykdama pas Maskvoje gyvenantį brolį moteris tikisi sutaikyti jį su žmona, tačiau Anos likimą keičia netikėta pažintis su grafu Vronskiu. Nepaisydama tarp jos ir stotyje sutikto vyro įsiplieskusios abipusės aistros, moteris grįžta į sūnaus ir nemylimo vyro glėbį. Tačiau gražuolę Aną nusižiūrėjęs Vronskis net neketina lengvai paleisti moters ir ieško progos pasimatyti dar sykį. Pasidavusi vyro dėmesiui, santuokoje be meilės gyvenanti moteris bando rasti laimę Vronskio glėbyje, tačiau aistringas romanas tik dar labiau komplikuoja Anos gyvenimą.

Artistas

1927 metais populiarusis ir visų mylimas Džordžas Valentinas pasiekia karjeros viršūnę ir intensyviai ruošiasi naujai premjerai. Jis mėgsta bendrauti su gausia fanų palyda ir nepraleidžia progų atsidėkoti už demonstruojamą dėmesį. Vieną lemtingą dieną gerbėjų minioje Džordžas pastebi gražią merginą Pepi Miler, kurios užslėptų talentų ir kerinčio žavesio dar niekas nespėjo pastebėti. Jis sutinka drauge nusifotografuoti ir keliais smulkiais triukais stumtelna Pepi į neįsivaizduojamą šlovę.

Gaila, bet paties Džordžo šlovės kreivė pradeda sparčiai smukti žemyn, kai Holivudo prodiuseriai pasineria kurti filmus su ką tik išmoktu naudoti garsu. Kalbantys filmai sensacingai dominuoja kino teatruose, bet Džordžas Valentinas užsispyrusiai atsisako prisitaikyti prie modernaus išradimo vėjų ir ambicingai nori joti ant seno kuino. Susipykęs su pypkoriumi prodiuseriu jis ryžtasi iš savo santaupų finansuoti nebylų veiksmo ir nuotykių trilerį, bet jo niekas neskuba žiūrėti.

Alisa Stebuklų šalyje

Nuo pat 1865-ųjų metų „Alisa Stebuklų šalyje“ yra viena mėgstamiausių viso pasaulio vaikų pasakų, tačiau savyje talpina kur kas daugiau. Visą tą laiką viso pasaulio suaugusieji žavisi rašytojo fantazija, kurios vedinas šį savo pasakojimą L.Kerolis pavertė neišsemiamu alegorijų, simbolių ir paslapčių lobynu. Pasakojimas apie mergaitę Alisą, nusekusią paskui Triušį į jo urvą, įkvėpė daugybę literatūros, dailės ir kino kūrėjų.

Ne menkesne fantazija ir meistriškomis alegorijomis garsėja ir Timas Burtonas, tad, ko gero, tai buvo tik laiko klausimas, kada jis pagaliau imsis ekranizuoti šią magišką istoriją.

Viktorija. Jaunoji karalienė

Aukso amžiaus Didžioji Britanija… Karališkuosiuose rūmuose bręsta permainos – jaunąjai princesei Viktorijai netrukus sukaks aštuoniolika ir ji bus karūnuota imperijos valdove. Tačiau kovoje dėl sosto nėra draugų – tie, kurie žarsto patarimus ir šypsosi į akis, širdyje turi savų kėslų… Būsimoji karalienė negali pasitikėti net savo motina. Vieninteliu Viktorijos draugu netrukus tampa princas Albertas, atsisakęs dalyvauti dvariškių manipuliacijose. Tarp Viktorijos ir žavaus jaunuolio įsiplieskę jausmai virs romantiškiausiu meilės romanu Anglijos istorijoje.

Hercogienė

Šis kostiuminis filmas, sukurtas pagal Amandos Foreman knygą, pasakoja apie istorinę asmenybę – hercogienę Georgianą, gyvenusią XVIII a. Graži moteris išgarsėjo kaip maištininkė, politikė. Vos septyniolikos sulaukusi Georgiana ištekinama už Devonširo hercogo. Vyras iš jos tikisi įpėdinio, tačiau žmona vis gimdo dukras. Kunigaikštis nusigręžia nuo Georgianos ir meiluže pasirenka jos geriausią draugę. Tačiau ir Georgianos gyvenime įvyksta permainų – užsimezga meilės romanas su perspektyviu politiku Charlesu Gray‘umi.

Aviatorius

Viena ryškiausių XX-o amžiaus figūrų Hovardas Hjudžesas buvo tikra amerikietiška svajonė – įtakingas novatorius, apsukrus pramonininkas, žavingas kino prodiuseris ir aistringas aviatorius. Filme „Aviatorius“koncentruojamasi į produktyviausią ir, be abejonės, įdomiausią Hjudžeso gyvenimo laikotarpį nuo 1920-ųjų iki 1940-ųjų, kai jo aistra ir atsidavimas darbui pelnė stulbinančių išradimų tiek aviacijoje, tiek kino pramonėje. Tuo didžiųjų išradimų, siautulingų meilės istorijų ir žiaurių korporacinių kovų laikotarpiu Hovardo Hjudžeso ambicijos pirmą kartą susidūrė ir su šlovės, pinigų bei jo kultivuojamo perfekcionizmo kaina. 

Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti

Į Jungtinių Valstijų burtininkų kongresą atvykusį magiškuosius gyvūnus tyrinėjantį ir gelbėjantį Niutą Skamanderį ištinka bėda – pasprunka keletas jo stebuklingame lagaminėlyje laikytų fantastinių gyvūnų. Tuo pasinaudojusi suaktyvėja burtininkų išnaikinimo siekianti organizacija. Magijos pasaulio valdžia dėl to labai nepatenkinta ir Niutas priverstas sprukti. Krizę dar labiau paaštrina didėjanti nesantaika tarp burtininkų ir žiobarų. Skamanderis privalo išsiaiškinti, kas slypi už staiga kilusio chaoso ir skleidžiamos panikos, ir, be to, kuo greičiau sugaudyti iš jo lagaminėlio pasprukusius fantastinius gyvūnus, kol šie nespėjo pridaryti žalos.

Nematomas siūlas

Filme „Nematomas siūlas“ leidžiamasi į XX a. mados pasaulio užkulisius, žiūrovą nukeldamas į 1950-ųjų Londoną. Apie dizainerį Reynolds Woodcock ir jo seserį Sirilę sukasi visas Didžiosios Britanijos mados pasaulis – duetas rengia karališkąją šeimą, kino žvaigždes, aukštuomenės grietinėlę, turtingas paveldėtojas ir vakarėlių liūtes, kurių stiliaus ir žavesio paslaptis – Reynolds Woodcock apdarai. Į užkietėjusio viengungio atelje plūsta tūkstančiai moterų, tačiau nei viena negeba suvirpinti maestro širdies. Sykį mados namų Woodcock slenkstį peržengia gražuolė Alma, jau netrukus tampanti mados ikonos mūza ir meiluže. Ilgus metus kruopščiai kurta ir kontroliuota mados imperija ima svyruoti, talentingojo dizainerio gyvenimo pamatus drebinant meilei, turinčiai savitą atspalvį…

Amerikietiška afera

„Amerikietiška afera” pasakoja talentingo sukčiaus Irvingo Rosenfeldo ir šalia jo esančių žmonių istoriją ašuntojo-devintojo praėjusio amžiaus dešimtmečių sandūros Amerikoje. Irvingas kartu su savo meiluže ir nusikaltimų partnere Sidne mulkina žmones ir gyvena nerūpestingą gyvenimą, kol vieną dieną jų kelyje pasipainioja FTB agentas Ričis. Sukčiai gauna pasirinkimą: padėti FTB agentui pasodinti keletą kitų nelegalių veikėjų arba atsisėsti patiems. Pasirinkimas aiškus: Irvingas ir Sidnė tampa FTB informatoriais.

Filmų aprašai: skalvija.lt, forumcinemas.lt, acmefilm.lt