Atskleidė, kiek kainuoja pagaminti olimpinius medalius: šiemet panaudota ir Eifelio bokšto geležis

Autorius
Ginta Kubiliūtė
Nuotrauka
Rex Features/ Vida Press nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Istorijos, meno ir atletikos triumfo žavesys – kiekviename olimpiniame medalyje slypi Paryžiaus magija – 18 gramų geležies iš nacionalinio paminklo, Eifelio bokšto. Šią nepaprastą detalę sukūrė prestižiniai Prancūzijos juvelyrikos namai „Chaumet“, suteikdami šiems meistriškumo simboliams nepakartojamo žavesio.

„Chaumet“, garsūs karališkųjų diademų kūrimu, dar kartą susiejo savo paveldą su didžiausių atletų pasiekimais. Kaip teigia Paryžiaus olimpinių žaidynių prezidentas Tony Estanguetas, norėjosi, kad šie medaliai būtų tikrai unikalūs.

„Mes norėjome, kad šie šiuose medaliuose atsispindėtų Prancūzijos dvasia, – teigė jis. – Kurdami jų dizainą, bendradarbiavome  su „Société d’Exploitation de la Tour Eiffel“, į medalius įtraukėme istorinį geležį, skirtą renovacijos darbams. Tokiu būdu suteikėme atletams apčiuopiamą Paryžiaus istorijos, paveldo ir pasididžiavimo dalelę“.

Kokia yra tikroji šių medalių vertė? Pažvelkime į skaičius.

Geidžiamas aukso medalis, priešingai nei daugelis mano, nėra pagamintas tik iš aukso. Jame yra 6 gramai aukso ir 523 gramai sidabro, todėl jo vertė siekia apie 860 eurų. Šis skaičius per pastaruosius metus išaugo, atspindėdamas kylančią aukso kainą. Sidabro medaliai, pagaminti vien tik iš sidabro, vertinami maždaug perpus mažiau – 400 eurų. Tuo tarpu bronzos medalis, pagamintas iš kuklaus vario ir cinko, vertas vos 3,58 eurų.

Vis dėlto tikroji olimpinio medalio vertė gerokai viršija jo fizinę sudėtį. Juk medaliai siejami su didžiuliu pasididžiavimu, kylančiu juos laimėjus. 

„Maison Chaumet“: pirmoji olimpinė juvelyrikos kompanija

Juvelyrika, mada ir sportas vis labiau susipina su urban, kasdieniu ir elegantišku sportiniu drabužių bei aksesuarų stiliumi. „Chaumet“, priklausanti LVMH grupei, įsitraukė į šią tendenciją tapdama pirmąja juvelyrikos kompanija olimpinių žaidynių istorijoje, kuriančia sportininkų apdovanojimus.

Reklama

Gili meninė vizija, slypinti už Paryžiaus medalių atskleidžia dizaino ir simbolikos šedevrą, įkvėptą trijų pagrindinių elementų: šešiakampio, spindesio koncepcijos ir sudėtingo įstatymo. Šešiakampė forma, simbolizuojanti pačią Prancūziją, yra iškirsta iš ikoniškos Eifelio bokšto geležies. Šis šešiakampis kruopščiai įstatytas į kiekvieno medalio širdį, kur įspausta Paryžiaus olimpinių žaidynių emblema.

Šio centrinio šešiakampio linijos sukuria dinamišką, trimatį efektą, simbolizuojantį tiek Prancūzijos, tiek sportininkų pasirodymų spindesį.

Ginta Kubiliūtė.

Integruojant Eifelio bokšto geležį į medalius, reikėjo pasitelkti kūrybiškumą ir tikslumą. Geležies fragmentas yra tvirtai įstatytas į medalį naudojant metodą, primenantį „Chaumet“ aukštosios juvelyrikos praktiką: šeši metaliniai varžtai laiko šešiakampio geležies gabalėlį vietoje taip primindami Eifelio bokšto kniedes.

„Chaumet“ kūrybos direktorė Marie-Laure Cérède išreiškė pasididžiavimą bendradarbiavimu: „Kurti šių medalių dizainą buvo garbė ir iššūkis. Siekėme įkūnyti Paryžiaus esmę ir žaidynių dvasią.

Jos kolega, „Chaumet“ generalinis direktorius Jeanas-Marcas Mansveltas pridūrė: „Mūsų dalyvavimas kuriant Paryžiaus olimpinių žaidynių medalius pabrėžia įsipareigojimą švęsti meistriškumą per amatą. Tai – liudijimas, įkūnijantis ne tik žaidynių dvasią, bet ir dalelę Prancūzijos palikimo.“

„Chaumet“ dalyvavimas suteikia elegancijos ir tradicijos atspalvį, paversdamas kiekvieną medalį istoriniu, reikšmingu papuošalu. Galų gale, nors materialinė olimpinio medalio vertė yra apčiuopiama, tikroji esmė slypi jo istorijoje. 

Nuo istorinės Eifelio bokšto geležies iki juvelyrikos ženklo istorijos, kiekvienas medalis yra žmogaus dvasios, ryžto ir meistriškumo žavesio liudijimas. Paryžiaus medaliai nėra tik apdovanojimai – jie yra brangūs pergalių, paveldo ir amžino ryšio tarp sporto ir kultūros simboliai.