Dešimtmetį švenčianti „Kartu studio“ pristato naują rankinių kolekciją

Autorius
Pranešimas žiniasklaidai
Nuotraukos
Pranešimas siuntėjų
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Mados entuziastų visoje Lietuvoje pamėgtas rankinių prekės ženklas „Kartu studio“ pristato naują kolekciją, kurią sudaro trys unikalūs modeliai, o jos kūrėjai atskleidžia įkvėpimo sėmęsi iš augalo gyvavimo ciklo. Ypatingas dėmesys naujoje kolekcijoje „Virsmas“ skiriamas tvarumui – visos rankinės kuriamos iš gamtai nekenksmingų medžiagų, o pats gamybos procesas yra paremtas žiedinės ekonomikos principais.

Ypatingas dėmesys naujoje kolekcijoje „Virsmas“ skiriamas tvarumui – visos rankinės kuriamos iš gamtai nekenksmingų medžiagų.

Naujoms rankinėms pasiūti naudojami natūralios odos likučiai iš didelių gamybos įmonių Italijoje, tad kolekcija – itin limituoto leidimo. Spalvų paletei buvo pasirinkti natūralūs tonai: tamsios žemės, grunto, laukinių smilgų, šilto smėlio atspalviai. 

„Gamtos ciklai – nuolat atsinaujinantys, save papildantys transformacijos procesai. Gaila, jog mados pasaulyje dažnai stebimas atvirkščias procesas, kai greitai besikeičiančios tendencijos skatina vartotojus pirkti vis daugiau, o apie išmetamus daiktus dažnai tarsi pamirštame“, – sako Ingrida Jasinskė, „Kartu studio“ vadovė.

Gaila, jog mados pasaulyje dažnai stebimas atvirkščias procesas, kai greitai besikeičiančios tendencijos skatina vartotojus pirkti vis daugiau, o apie išmetamus daiktus dažnai tarsi pamirštame.

Reklama

Pasak jos, kolekcija „Virsmas“ siekia atkartoti ekosistemos procesus, kuriuose viskas tarpusavyje susiję. „Gamtoje viskas sukasi ratu, pasipildo tik tada, kai reikia, keičiasi tik taip, kaip naudinga pačioms rūšims. Naujoje kolekcijoje norėjosi įkūnyti būtent tokią gamtos funkciją“, – atskleidžia I. Jasinskė.

Ką tik pasirodžiusią kolekciją sudaro rankinė „Grūdas“, kuprinė „Pumpuras“ ir mini rankinė „Žiedas“. 

Kolekcija „Virsmas“ buvo sukurta bendradarbiaujant su dizainerėmis Viktorija Stundyte ir Jolanta Rimkute, projekto „Dizaino sparnai“ metu. Ieškant sprendimų gamtai draugiškiems rankinių modeliams sukurti, buvo svarstomos įvairios augalinės odos alternatyvos. Vis dėlto, tokios  medžiagos tvarumo kriterijų neišlaikė: kompostavimas užtruktų per ilgai, o dėl plastiko, esančio jungiamosiose medžiagose, veganiška oda negalėtų būti deginama. Dėl šios priežasties buvo pasirinkta gyvūninė oda, o didžiausias jos privalumas tai, kad iš jos pasiūtos rankinės gali būti taisomos, atnaujinamos ir perdirbamos, taip pratęsiant daikto tarnavimo laiką.

Rankinių studijos asortimentas pasipildė ir dar viena naujiena – smulkiosios galanterijos rinkiniu „chatelaine”,  įkvėptu funkcionalių XIX a. namų šeimininkių aksesuarų. Rinkinį sudaro reikalingiausiems nešiojamiems daiktams skirti elementai: raktinė, kortelių dėklas ir monetinė, dekoratyvus odinis kutas.