Didinga MAX MARA kruizinė kolekcija nukėlė į magiškiausią pasaulio miestą – Veneciją

Autorius
Pranešimas žiniasklaidai
Nuotrauka
MAX MARA nuotr.

Šiaurės Italijoje ant lagūnos pastatyta gyvenvietė dėl sumanių ir veiklių viduramžių pirklių romėnų laikais tapo vienu stebuklingiausių pasaulio miestų, galybė rašytojų bandė apibūdinti šio miesto didybę ir magiją.

„Venecijoje yra kažkas nepaprastai skirtingo nuo kitų pasaulio vietų, įžengęs į šį užburtą sodą, akimirksniu nuošaly palieki kasdienius vaizdinius ir visa, prie ko esi įpratęs“, – rašė anglų rašytoja Mary Shelley.

Žymiausias iš pirklių buvo Marco Polo (1254–1324 m.), 700-osioms jo mirties metinėms paminėti planuojama daugybė parodų ir renginių. M.Polo buvo atviras, smalsus ir tolerantiškas, net siūlyta jį prilyginti ankstyvajam feministui.

Jo XIII amžiaus kelionių prisiminimuose „Il Milione“ nebrukant jokios nuomonės aprašoma, kaip totorių moterys ir merginos jodinėjo žirgais tarsi vyrai ir stebimasi Moterų sala Indijoje, kur vyrai gali lankytis tik tris mėnesius per metus.

Mados namai „Max Mara“ naują sezoną sekė M.Polo pėdomis, pristatydami gausią ir daugiakultūrę 2025 metų kruizinę kolekciją, kuria siekė perteikti bent šiek tiek venecijietiškos magijos.

M.Polo praleido dvidešimt metų Kublai Khano rūmuose Mongolijoje, kur dar ir šiandien gaminama kupranugarių ir kašmyro vilna, ja prekiauta ir vadinamajame Šilko kelyje, tapusiame pagrindiniu to meto prabangių prekių kanalu.

Tad natūralu, kad kolekcijoje vyrauja kupranugarių kailio, juoda, balta ir vasariškai įdegusios odos spalvos, čia gausu subtilių atspalvių šilko, tokio, kokį M.Polo galėjo parsivežti iš Kinijos arba Konstantinopolio.

Reklama

Nuo ilgų chalatų ir striukių iki lietpalčių ir tabardų (viduramžiais Europoje vilkėtas trumpas vyriškas paltas) – „Max Mara“ siūlo visą įvairovę prabangių paltų. Greta suknelių ypatingoms progoms galima išvysti ir ilgus lietpalčius, dailias tunikas, griežtų kirpimų siluetus, taip pat tvarkingus kasdiene elegancija alsuojančius derinius, tinkamus kelionėms ir nuotykiams.

Kolekcijoje derinami masyvūs kutai, stambūs raišteliai, ekstravagantiški skareles primenantys rankogaliai ir aksominiai sijonai, o modelius vainikuoja turbanų įkvėpti galvos dangalai, sukurti bendradarbiaujant su legendiniu skrybėlių meistru Stephenu Jonesu.

Venecija kaip prekybos taškas tarp Rytų ir Vakarų leido čia pintis skirtingiems menams ir architektūrai. Smailiomis arkomis, elegantiškai išriestomis linijomis ir lyriškais ornamentais sukurtas unikalus stilius, išsiskiriantis užburiančia magija.

Anglų rašytojas ir meno istorikas Johnas Ruskinas Venecijoje esančius Dožų rūmus (Palazzo Ducale) su išskirtinėmis lodžijomis pavadino „centriniu pasaulio pastatu“. Architektūriniai įkvėpimai ir ekstravagantiška venecijietiškos gotikos lapija regima ir audiniuose – „Max Mara“ kolekcijos audiniai marginti stilizuotais gėlių motyvais, siejamais su zoroastrizmu, induizmu ir kinų filosofine in ir jang samprata.

Venecijoje moterys buvo labiau privilegijuotos ir galingesnės nei kitur, viena to priežasčių – tokių pirklių kaip Marco Polo ilgus metus trunkančios kelionės, dėl kurių šie palikdavo valdžią moterų rankose.

La Serenissima (Venecijos Respublika) dažnai pristatoma kaip moteris, įkūnijanti teisingumą, harmoniją, galią, pažangą, ištikimybę ir malonę. Tad kur gi dar geriau pristatyti 2025 m. kruizinę kolekciją nei mieste, kuriame prasidėjo prabangos verslas. Be abejo, tai – Venecija.

Išskleisti