„Mada ateina ir išeina, o laiko patikrinta tradicija lieka – taip būtų galima apibūdinti frakciniu lazeriu atliekamas procedūras“, – sako lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos „Estetus“ gydytoja dermatovenerologė Aistė Beliauskienė.
Akivaizdus rezultatas
Pasak A. Beliauskienės, frakcinio lazerio procedūros yra pirmas pasirinkimas tarp pacientų, kurie trokšta greito ir plika akimi pastebimo rezultato. Procedūros akivaizdžiai pagerina odos būklę, atjaunina, sumažina raukšles, poras, hiperpigmentaciją. „Frakciniai lazeriai yra nepakeičiami siekiant atjauninti, patempti paakių odą – jie šioje srityje iš visų estetinės medicinos priemonių „nuveikia“ daugiausia“, – pasakoja gydytoja ir priduria, kad alternatyvų, kurios būtų tokios pat efektyvios ir saugios, tiesiog nėra.
Procedūros lazeriu gali būti derinamos ir su kitomis – injekcinėmis ar kosmetinėmis procedūromis, tokie kompleksiniai sprendimai, dermatovenerologės teigimu, padeda pasiekti geriausią ir natūraliausią efektą. Gydytoja perspėja, kad frakciniu lazeriu atliekamos procedūros nėra profilaktinės – jos skirtos žmonėms, turintiems matomų odos senėjimo požymių, ypač tinka tiems, kurie iki šiol vengė estetinių medicininių procedūrų, tačiau dabar nori atsijauninti per trumpą laiką. Moksliniai tyrimai rodo dar vieną frakcinių lazerių išskirtinumą – jais gydant odą, pavyzdžiui, po saulės sukeltų pažeidimų, oda ne tik atsinaujina, bet ir mažėja navikinių odos ligų bei nemelanominio odos vėžio išsivystymo rizika.
Svarbu žinoti
Gydytoja A. Beliauskienė pasakoja, kad estetinėje medicinoje frakciniai lazeriai naudojami jau 20 metų, tačiau technologija nuolat tobulėja siekiant sutrumpinti poprocedūrinio gijimo laikotarpį ir padidinti efektyvumą. Dviejų bangų technologija paremtas frakcinis „Deka“ lazeris – tobulas to atspindys. Viena jo banga pašalina dalį paviršinio odos sluoksnio, o kita – paveikia odą trumpu šiluminiu impulsu. Šis dvejopas poveikis ne tik paskatina naujos odos ataugimą pažeistoje vietoje, bet ir stiprią aplinkinės odos stimuliaciją.
„Jeigu lyginsime „Deka“ lazerį su klasiniu frakciniu CO2 lazeriu, pamatysime aiškius naujosios technologijos privalumus – trumpesnį gijimo laikotarpį (5–7 dienos), mažiau tinstančią, perštinčią, nešlapiuojančią odą ir geresnį bendrą efektą“, – teigia „Estetus“ gydytoja. Ji akcentuoja, kad procedūros frakciniu lazeriu yra tikslios ir efektyvios, tačiau turi nedidelių rizikų ir reikalauja medicininės ekspertizės prieš, per ir po jų.
„Svarbu, kad procedūrą su šiuo lazeriu atliktų profesionalus gydytojas, sukaupęs didelės tokio darbo patirties. Pacientus būtina tinkamai paruošti, pasiūlyti visą reikalingą priežiūrą jos metu ir po to, gebėti įvertinti odos atsaką procedūros metu, suprasti, ar poprocedūrinio laikotarpio metu vyksta normalus gijimas, ar neatsiranda komplikacijų, kurios itin retos, bet pasitaikyti gali. Laiku nepastebėjus šių komplikacijų ir jų negydant – rūpesčių su oda gali padaugėti“, – pataria A. Beliauskienė.