Goda Sabutytė-Alijeva – apie juodąją socialinių tinklų pusę: „Na ir kas, kad pusė Lietuvos pamatys mane nuogą“

Autorius
Pranešimas žiniasklaidai
Nuotrauka
Pranešimo siuntėjų nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

„Aš pradėjau galvoti: na ir kas, kad mane pamatys pusė Lietuvos nuogą, na ir kas, kad perskaitys kažkokias mano žinutes, ar pamatys kažkokį video. Aišku, tai turės pasekmių tiems žmonėms, nes aš tikrai nenuleisčiau rankų ir vėl kreipčiausi į teisėsaugą“, – teigė grupės „69 Danguje“ narė, nuomonės formuotoja Goda Sabutytė-Alijeva.

Visada besišypsančios, geros nuotaikos ir jaunatviškos grupės „69 Danguje“ merginos Karina, Goda, Ingrida ir Nijolė kiek daugiau nei prieš savaitę kartu su iš Berlyno atvykusiu choreografu, režisieriumi ir prodiuseriu Šarūnu Kirdeikiu ruošėsi grandioziniam koncertui grupės 20-mečio proga. Jis vos prieš kelias dienas įvyko Kauno Žalgirio arenoje. 

Pavogta paskyra socialiniame tinkle ir šantažas – visa tai patyrė Goda Sabutytė-Alijeva. Tiesa, tuo metu garsią moterį sekė ne 100 tūkstančių žmonių kaip dabar, o per pus mažiau. Bet to pakako, kad ji galėtų uždirbti nemažus pinigus iš reklamos savo profilyje. „Jaučiausi tragiškai“, – sakė Goda paklausta, kokie jausmai apėmė, kai jos paskyros socialiniuose tinkluose buvo nulaužtos, pavogtos, o ji pati – šantažuojama grasinant paviešinti itin asmenišką informaciją. Moteris prisipažino, kad  tuomet net kreipėsi į teisėsaugą.

Nurimti ir neišgyventi dėl grasinimų paviešinti itin asmeninę, netgi intymią informaciją, pasak Godos, padėjo suvokimas, kad ji pakankamai tvirta, galės atlaikyti dėmesį net jei taip ir nutiktų.

Dabar Goda, pamokyta kibernetinio saugumo specialistų, savo paskyras saugo, kaip sakoma, po devyniais užraktais ir net su itin artimais žmonėmis asmenine informacija bendraudama internete nesidalina.

Reklama

Tarp jaunų žmonių netrūksta svajojančių išgarsėti socialiniuose tinkluose, tapti scenos žvaigždėmis ir uždirbti tūkstančius. Tačiau žinomumas, pasak Godos, turi tamsiąją pusę, apie kurią susimąstoma retai.

Tuo tarpu kibernetinio saugumo specialistas Marius Pareščius pasakojo ne tik apie saugumą internete bet ir atvejus, kai žmonės nukenčia per neatsargumą. Į kibernetinio saugumo specialistą žmonės kreipiasi tuomet, kai susiduria su nemalonumais internete – nulaužiamos ir pavagiamos paskyros socialiniuose tinkluose, dingsta susirašinėjimai, nuotraukos, sulaukiama šantažo, ar persekiojimo.

Suskaičiuoti garsius žmones, kuriems teko padėti, pasak Mariaus, nepakaktų ir turimų pirštų. Garsūs žmonės, pasak specialisto, itin dažnai sulaukia šantažo ir ne iš svetimų, o savo rato žmonių. Vienas svarbiausių patarimų kurį Marius visada duoda šantažo sulaukiantiems žmonėms – nebandyti išsipirkti, kitaip tariant – nemokėti pinigų už siūlomą ramybę.

„Net jeigu jiems sumokėsi 5000, 8000, 10 ar 30  tūkstančių, jie visada pasilieka teisę išplatinti jums svarbią informaciją ir spaus jus tiek, kiek jiems reikia. Tai tokioje situacijoje nėra išeities, o juos pamaitinus jie turės daugiau pinigų jus reketuoti“, – pasakojo M.Pareščius.

Kaip apsisaugoti internete? Ir ko niekada nedaryti, jei nenorite nukentėti? Jau šiandien, gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“, 20.00 val., tik per LNK.