Grožio pasaulyje pristatyta inovacija, pralenkianti net kamieninių ląstelių terapiją

Autorius
ELLE Lithuania (reklama)
Nuotraukos
Google DeepMind/ Pexels, THESERA

„Nors kamieninių ląstelių terapija jau kurį laiką taikoma grožio industrijoje, pradėjus procedūroms naudoti ne pačias ląsteles, o jų sugeneruotas aktyvias molekules – egzosomas, prasidėjo visiškai naujas etapas“, – teigia kosmetologė Dalia Anužytė.

Egzosomos – didžiulio dėmesio sulaukusi inovacija, atvėrusi neregėtas galimybes tiek medicinoje, tiek kosmetologijoje. Tai – mažos pūslelės, pripildytos baltymų, riebalų ir genetinės informacijos (DNR, RNR), kurias gamina organizmo ląstelės. Jos – tarsi siunčiamos siuntos ar laiškai, keliauja iš vienos ląstelės į kitą ir padeda joms komunikuoti. Iš vienos ląstelės signalą gavusi kita ląstelė žino, kaip jai elgtis, pavyzdžiui, dalytis ar sintetinti tam tikras medžiagas.

Pastebėjus, kad egzosomos gali pagreitinti žaizdų gijimą, sumažinti pigmentaciją ir uždegiminius procesus, paskatinti kolageno ir elastino sintezę, kas itin svarbu norinčioms ilgiau džiaugtis sveika ir spindinčia oda, jos pradėtos naudoti kosmetologinių procedūrų metu. Palyginti su kamieninių ląstelių procedūromis, egzosomos turi ženkliai mažesnę riziką suaktyvinti odoje vėžinius procesus ir imuninę sistemą. Jos puikiai organizmo toleruojamos, o dėl itin mažo dydžio yra itin skvarbios – „pernešamos“ medžiagos gali pasiekti gyvąsias odos ląsteles.

Kosmetiniuose produktuose egzosomos gali būti derinamos ir su kitais aktyviaisiais komponentais, tokiais kaip peptidai, hialurono rūgštis, įvairūs vitaminai ir antioksidantai. Jos gali atlikti šių veikliųjų medžiagų pernešėjo į gilesnius odos sluoksnius vaidmenį. Dėl to oda gauna ne tik jai naudingų egzosomų, bet ir papildomų, naudingų medžiagų.

Reklama

Kosmetologė Dalia Anužytė.

Unikaliose „Thesera“ prekės ženklo ampulėse yra net kelių rūšių egzosomų: augalinės kilmės, išgaunamų iš azijinių centelių, bakterinės kilmės, išgaunamų iš laktobakterijų, ir gyvūninės kilmės, išgaunamų iš lašišų spermatozoidų ląstelių. Be to, jose yra ir kitų veikliųjų medžiagų, tokių kaip hialurono rūgštis, peptidai, vitaminai B, C, E. Tokia įvairiapusė ampulių sudėtis padeda efektyviai išspręsti įvairias odos problemas.

„Tikiu, kad egzosomos taps svarbiu įrankiu kasdienėje kosmetologinėje praktikoje ir suteiks mums, profesionalams, galimybę dar labiau pagerinti paslaugų kokybę, o klientams ilgiau džiaugtis sveika, jaunatviška oda“, – džiaugiasi D. Anužytė.

Išskleisti
x