Gydytoja A. Žibūdaitė: „Gydytojo tikslas – padėti, o ne parduoti kuo daugiau paslaugų“

Autorius
Neringa Šimkutė (reklama)

„Lietuvoje procedūras renkamės iš kainoraščio, nors medicina neturėtų būti apie pardavimo apimtis“, – sako gydytoja Austėja Žibūdaitė, Ispanijoje apsigynusi estetinės medicinos magistro laipsnį ir didžiausią dėmesį skirianti holistiniam grožio puoselėjimui.

Tarptautinės studijos

Ispanija – lyderiaujanti šalis estetinės medicinos srityje. Tiek Pietų, tiek Vakarų Europoje ši sritis gyvuoja jau daugybę metų, o Lietuvoje ji – palyginti nauja. Dėl to čia įgyti žinių ir patirties yra gana sudėtinga“, – pasakoja gydytoja Austėja Žibūdaitė, paklausta apie sprendimą studijuoti užsienyje.

Pasak jos, studijos Ispanijoje buvo ypatingos: Austėja mokėsi itin mažoje grupėje, kasdien dirbo su realiais pacientais ir turėjo galimybę susipažinti su įvairiausiomis technologijomis.

„Jeigu studijų tema būdavo, tarkime, lazerinis veido atjauninimas, praktikos dieną turėdavome dešimt pacientų ir dvylika skirtingų gamintojų lazerių. Galėjome išbandyti visus įrenginius, o po dviejų savaičių, vėl susitikę su tais pačiais pacientais, vertinome rezultatus ir ieškojome geriausių sprendimų iškilusioms problemoms spręsti“, – apie išskirtinę studijų patirtį pasakoja gydytoja.

Moteris džiaugiasi, kad studijos užsienyje padėjo jai augti visapusiškai – tiek kaip specialistei, tiek kaip asmenybei. Būtent ten A. Žibūdaitė išmoko mąstyti plačiau ir įgijo tvirtą požiūrį, kad svarbiausia medicinoje – ne pati procedūra, o žmogus.

Lietuva vs. Užsienis

Austėja Žibūdaitė kasdien seka naujausius mokslinius tyrimus estetinės medicinos srityje ir nuolat gilina žinias aktyviai dalyvaudama tarptautiniuose kongresuose. Lygindama Lietuvoje vyraujantį požiūrį su užsienyje matoma praktika, gydytoja pastebi vieną esminį skirtumą – holistinio sveikatos vertinimo trūkumą.

Anot jos, užsienyje, ypač Ispanijoje ir kitose Vakarų Europos šalyse, estetinė medicina neatsiejama nuo bendros paciento sveikatos būklės. Prieš atliekant bet kokią estetinę procedūrą, išsamiai analizuojamas paciento gyvenimo būdas, mityba, emocinė sveikata ir kiti veiksniai, galintys turėti įtakos ne tik procedūros rezultatui, bet ir ilgalaikei sveikatai.

O Lietuvoje, pasak gydytojos, procedūros dažnai pasirenkamos pagal paslaugų katalogus, remiantis kainomis ar mados tendencijomis. „Lietuvoje renkamės procedūras iš kainoraščio, o ne pagal individualius poreikius. Jei pamatome pasiūlymą ar reklamuojamą rezultatą pas nuomonės formuotojus, atrodo, kad ir mums ta procedūra bus naudinga. Klinikos dažnai linkusios ją atlikti, tačiau, mano manymu, tai nėra teisinga. Medicina neturėtų būti apie pardavimo apimtis. Estetinė sveikata turi būti vertinama kompleksiškai, o gydytojo tikslas – padėti pacientui pasiekti harmoniją su savo kūnu, o ne parduoti kuo daugiau paslaugų“, – pabrėžia A. Žibūdaitė.

Ji pastebi ir dar vieną tendenciją: Lietuvoje daugelis klinikų siūlo tas pačias paslaugas, dirba su tais pačiais įrenginiais ir renkasi gana agresyvius gydymo metodus, tokius kaip HIFU, užpildai ar botulino toksinas. „Mums reikėtų daugiau investuoti į odos kokybę, į paprastus, bet ilgalaikę reikšmę turinčius žingsnius“, – įsitikinusi gydytoja.

Austėja nesivaiko greitų ir dirbtinių rezultatų – prioritetą teikia odos kokybės atkūrimui, prevencijai ir subtilioms korekcijoms, kuriančioms natūralų, rafinuotą vaizdą. Toks požiūris reikalauja daugiau laiko ir kantrybės, tačiau, pasak jos, suteikia gerokai didesnę emocinę grąžą – tiek pacientui, tiek pačiam gydytojui.

Pasaulinis pripažinimas

A. Žibūdaitė – ne tik pirmoji lietuvė, Ispanijoje įgijusi estetinės medicinos magistro laipsnį, bet ir aktyvi tarptautinės bendruomenės narė. Jos nepriklausomas mokslinis pranešimas buvo įvertintas prestižiniame DIAD-DIAL (Dubai International Academy of Dermatopathology & Laser Dermatology) kongrese Dubajuje, kur Austėja buvo pakviesta pristatyti savo tyrimus pasaulinio lygio auditorijai.

Šiais metais gydytojos vardas dar kartą nuskambėjo tarptautinėje arenoje – ji tapo pirmąja lietuve, kurios net du elektroniniai moksliniai pranešimai buvo priimti ir įtraukti į AMWC (Aesthetic & Anti-Aging Medicine World Congress) – pasaulyje lyderiaujantį estetinės medicinos ir sveiko senėjimo kongresą. Austėjos darbai buvo publikuoti oficialioje kongreso mokslinėje duomenų bazėje bei pristatyti dalyviams iš daugiau nei 120 šalių.

Šie įvertinimai liudija ne tik gydytojos profesionalumą ir atsidavimą mokslui, bet ir tai, kad Lietuvos estetinė medicina, tokių specialistų kaip Austėja dėka, tampa vis labiau matoma ir vertinama pasauliniu mastu.

Erdvė atrasti save

Šiandien A. Žibūdaitė Ispanijoje įgytas žinias sėkmingai pritaiko „EVOGIE“ klinikoje Vilniuje, kurią ji vadina ne tiek klinika, kiek erdve atrasti save. Pasak gydytojos, tai – vieta, kur sprendimai gimsta bendradarbiaujant gydytojui ir pacientui.

„Kiekviena kelionė čia prasideda nuo klausimų: ko siekiame, kaip norime jaustis, ką mums iš tiesų reiškia pokytis? Tik atsakius į šiuos klausimus, kuriamas gydymo planas, pritaikytas ne tendencijai, o konkrečiam žmogui“, – pasakoja specialistė.

Kiekvienas planas apima ne tik procedūrų grafiką, bet ir mitybos, gyvenimo būdo, geros savijautos rekomendacijas. Šiandien, kai estetinė medicina tampa vis sąmoningesnė ir atsakingesnė, grožis nebėra vien apie išorinius pokyčius – tai subtili kelionė į savęs pažinimą, natūralios dermės su savo kūnu paieškas. Tai – pagarbus ryšys su savimi. Ne greitas rezultatas, o švelni, nuolatinė evoliucija.

Tokio požiūrio laikomasi ir „EVOGIE“ klinikoje, kur paciento kelionė kuriama atsakingai, rūpestingai ir su pagarba.

Didelis dėmesys čia skiriamas ir komandos profesiniam augimui: nuo individualių sesijų su pasaulinio lygio ekspertais iki dalyvavimo kongresuose Dubajuje, Monake ar Paryžiuje. Tai padeda išlaikyti aukščiausią specialistų kompetenciją ir pacientams suteikti ne tik paslaugą, bet ir visapusišką estetinės sveikatos patirtį.

Dar vienas „EVOGIE“ išskirtinumas – modernios diagnostikos technologijos, tokios kaip VISIA ar VECTRA, leidžiančios įvertinti esamą odos būklę ir modeliuoti ilgalaikius pokyčius. Tai pacientams suteikia ramybės, aiškumo ir kontrolės jausmą.

„Man svarbiau ne tai, kaip pacientas atrodys rytoj, o kaip jis jausis po dešimtmečio“, – sako Austėja ir dar kartą primena, kad estetinė sveikata – tai daugiau nei odos būklė. Tai – gyvenimo būdas, emocinė būsena, mityba ir net poilsio kokybė.

x