Pakelti, suteikti putlumo ar net pakeisti veido bruožus – į šias užduotis anksčiau koncentravosi estetinė medicina, tačiau dabar jos prioritetai pasikeitė. Apie pokyčius ir naujuosius prioritetus pasakoja Lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos „Estetus“ gydytoja dermatovenerologė Gintarė Kazbaraitė.
Prioritetas – odos kokybės gerinimas
„Estetinė medicina šiuo metu orientuojasi į tai, kas veikia odos kokybę, – elastino ir kolageno skaidulų gamybos skatinimą, odos kraujotakos gerinimą, bendrą odos būklės puoselėjimą didinant stangrumą, skaistumą, mažinant susmukimą, pigmentaciją ir raukšlių formavimąsi. Visa tai kyla iš pirminio estetinės medicinos egzistavimo tikslo – padėti pacientams atitolinti chirurgines procedūras ar intensyvias intervencijas“, – aiškina G. Kazbaraitė ir priduria, kad estetinė medicina gali pasitarnauti ir kitu tikslu – papildyti chirurgines intervencijas.
„Jeigu pacientui nustatoma tam tikra indikacija chirurginei intervencijai ar jis tiesiog turi poreikį ją atlikti, prieš tai atlikta odos kokybę gerinanti procedūra leidžia pasiekti efektyvesnį galutinį chirurginės intervencijos rezultatą. Kitaip tariant, nepriklausomai nuo to, pacientas renkasi chirurginę intervenciją ar ne, darbas su odos kokybe visada turėtų būti pirmas pasirinkimas“, – sako gydytoja dermatovenerologė.
Estetinės medicinos galimybės
Kalbėdama apie šiuolaikinės estetinės medicinos galimybes, G. Kazbaraitė išskyrė tris efektyvias procedūras. Pirmoji iš jų – minimaliai invazyvi „EndoRFlift“ procedūra, skirta odai atjauninanti, patempti ir kontūruoti. „Ši, su vietine nejautra atliekama procedūra stimuliuoja kolageno ir elastino gamybą, leidžia atkurti giluminius ir paviršinius odos sluoksnius, formuoti veido kontūrus, patempti nukarusius audinius, stangrinti odą ir, jeigu reikia, sumažinti riebalinį sluoksnį pagurklio srityje. Jau po pirmosios procedūros matomas labai stiprus efektas – pakilęs apatinis veido trečdalis, sumažėjusi pasmakrė ir, apskritai, vaizdas kaip po veido patempimo, nors intervencinė chirurgija neatliekama.
Dėl suaktyvinto kolageno procedūros efektas dar gerėja 3–4 mėnesius po jos, nes gydymo metu išsiskiria daug augimo faktorių ir mediatorių“, – pasakoja G. Kazbaraitė.
Gintarė Kazbaraitė.
Bendrą odos kokybės būklę gerina ir frakcinio atjauninimo procedūros, kurios veikia visus odos sluoksnius. Dėl to suaktyvėja elastino ir kolageno gamyba, pagerėja odos kraujotaka, padidėja odos skaistumas, sumažėja porėtumas, palygėja reljefas.
„Reikia nepamiršti, kad estetinė medicina yra ne apie pavienes procedūras, o kompleksiškumą. Būtent dėl šios priežasties pacientui gali būti rekomenduojami ir formą suteikiantys hialurono ar kalcio užpildai, leidžiantys padaryti tai, ko aparatinės ir lazerinės procedūros negali, – atkurti prarastą tūrį ir formą skruostų, lūpų ar smakro srityje“, – teigia gydytoja dermatovenerologė ir skuba paneigti vis dar gajų mitą, kad formą suteikiantys užpildai darko, keičia paciento veidą.
G. Kazbaraitės teigimu, užpildų paskirtis siekiant atjauninti veidą – šalinti tūrio defektus, o ne jo pridėti išdarkant ar pakeičiant natūralius veido bruožus.
Lietuva nenusileidžia pasauliui
Pasak gydytojos, vis dar pasigirsta nuomonių, kad naujausios estetinės medicinos technologijos prieinamos tik užsienyje, tačiau tai – netiesa. „Per metus apsilankau bent keliuose pasauliniuose dermatologų kongresuose ir galiu drąsiai pasakyti, kad Lietuvoje naudojami tie patys preparatai, įranga, metodai ir technikos kaip JAV ar bet kurioje kitoje Europos valstybėje.
Lietuva niekuo nenusileidžia. Be to, mūsų gydytojai, kaip ir kolegos užsienyje, nuolat tobulina kompetenciją įvairių stažuočių ar konferencijų metu, todėl yra sukaupę daug profesinės patirties ir puikiai išmano savo darbą“, – aiškina G. Kazbaraitė.
Vienas geriausių pavyzdžių – „Estetus“ klinikoje veikiantis pirmasis Baltijos šalyse naujos kartos frakcinis dviejų bangų CO2 lazeris, su kuriuo stipriausią grožio sektoriuje odos atnaujinimo procedūrą atlieka daugelis pirmaujančių Europos ir kitų pasaulio šalių specialistų.
„Šis lazeris – reikšmingas proveržis odos būklės gerinimo srityje – jis pasižymi pažangiausiomis technologijomis, kurių neturi kiti tokio tipo lazeriai. Vienos, apie pusvalandį trunkančios procedūros metu nuo veido galima „nubraukti“ net keletą metų.
Įmanoma sumažinti gilias ir išlyginti mažesnes raukšles, panaikinti pigmentines dėmes, sutraukti poras. Kelios procedūros šiuo lazeriu gydo trauminius, operacinius randus, lygina ar mažina po aknės atsiradusius randus, leidžia pašalinti ksanteliazmas ir kitus odos darinius nepaliekant randų“, – inovacijomis džiaugiasi gydytoja dermatovenerologė.