Išskirtinis interviu su supermodeliu Heidi Klum: „Visą gyvenimą visko siekiu pati“

 Autorius
Ugnė Mingėlaitė
Nuotrauka
„Warner Bros“
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Išskirtinės sėkmės šou versle sulaukęs supermodelis Heidi Klum atvira – pasiekti visko, ką ji šiandien turi, neužteko tik gražių norų ir atsitiktinumų. „Visą gyvenimą visko siekiu pati“, – išskirtiniame interviu „ELLE Lithuania“ sako Heidi. Šiandien žinoma moteris pradeda naują veiklą – dainavimą, kuriam taip pat duris atvėrė pati.

„Warner Bros“ nuotr.

Turi tiek skirtingų profesijų: supermodelis, prodiuserė, antreprenerė-verslininkė, televizijos laidų vedėja, aktorė, autorė, dizainerė, o dabar – ir dainininkė. Kuri iš jų yra tavo mėgstamiausia? Kurioje labiausiai jautiesi savimi?

Turbūt turėčiau atsakyti, kad antreprenerė. Mano galvoje visuomet pilna idėjų ir minčių, vis mąstau, kaip galiu jas įgyvendinti. Net ir visi kiti mano darbai atsirado būtent iš didelio noro viską išbandyti. Apskritai, visą gyvenimą visko siekiu pati. Tapau modeliu, kai žurnale radau kuponą, kviečiantį dalyvauti televizijos konkurse, kuriame ieškojo modelių. Vėliau tą šou ir laimėjau. Manęs niekas neatrado tiesiog gatvėje, turėjau pati to siekti. Tas pats nutiko ir su drabužių kūrimu – viskas prasidėjo nuo mano bendradarbiavimo su „Birkenstock“. Būtent šio prekės ženklo šeima yra iš miestelio, esančio netoli mano gimtinės. Tad jiems tiesiog ėmiau ir pasakiau, kad norėčiau sukurti keletą „Birkenstock“ modelių. 

Kalbant apie muzikinę karjerą, galima sakyti, ji prasidėjo dar 2006-aisiais, kai vienai žinomo grožio prekių tinklo reklamai įrašiau kalėdinę dainą. Tuomet visos kampanijos metu surinktos lėšos nukeliavo vaikams, kurie neturi tėvų. Štai tada prisiliečiau prie muzikos pirmąkart ir prie jos bėgant metams vis grįždavau. Esu vedusi MTV apdovanojimus, kurių metu įdainavau neilgą „Teenage dirtbag“ dainos fragmentą, be to, esu viena iš „Amerikos talentų“ (angl. „America‘s Got Talents“) komisijos narių ir turėjau progą padainuoti su vienu iš dalyvių. Taip pamažu priartėjau prie sprendimo pačiai įrašyti dainą. Visai neseniai maudydamasi duše dainavau Corey Harto dainą „Sunglasses at night“. Kokia gera ši daina, iškart pagalvojau, kad ji turi sugrįžti – turiu ją perdainuoti! Vienas žinomiausių didžėjų Tiesto yra mano bičiulis, tad nieko nelaukusi paklausiau, ar jis norėtų su manimi įrašyti šią dainą. Jis nė kiek neabejodamas sutiko. 

Žurnalas ELLE yra apie moteris. Papasakok, kuri šou verslo sritis iš visų, kuriose dirbai, tau, kaip moteriai, buvo pati įsimintiniausia ir atviriausia? 

Na, turbūt žinote, mados industrija visada buvo labai atvira su manimi (juokiasi). Dažniausiai žmonės man sakydavo „ne“, manau, kad galiausiai tai mane pavertė atsparia neigiamiems komentarams. Be to, išmokau ieškoti pačių gudriausių ir įdomiausių būdų gauti tai, ko noriu, nepaisant to, kad kažkas man uždarė duris. 

1992-aisiais Vokietijoje laimėjau modelių konkursą, iškart vykau į Milaną, Londoną, Paryžių ir visi, kas tik galėjo, man sakė, kad esu „per stora“. Galbūt tai ir buvo tiesa, neįtilpdavau į standartinius tuomečių modelių drabužius. Trokšdavau eiti Paryžiaus podiumais, tačiau užkulisiuose pasimatavusi drabužius niekaip į juos neįtilpdavau. Visuomet sulaukdavau komentarų, kad turiu numesti svorio. Tačiau aš jiems priešinausi, man neatrodė, kad buvau „per didelė“ – atrodžiau kaip normalus žmogus, sveikai maitinausi, daug sportavau. Tiesiog išmokau priimti save tokią, kokia esu. Ir tai nereiškė, kad nusprendžiau nebetęsti modelio karjeros – visada dievinau madą, tad išmokau ieškoti kitų būdų, kaip galiu būti joje. Mada turi daug skirtingų sluoksnių ir visiems reikia vis kitokio tipo modelių. Dabar mados industrijoje viskas yra visiškai kitaip, ir dėl to labai džiaugiuosi. 

Dažniausiai žmonės man sakydavo „ne“, manau, kad galiausiai tai mane pavertė atsparia neigiamiems komentarams.

„Warner Bros“ nuotr.

Kas tau yra moteriškumas?

Kiekviena moteris moteriškumą supranta vis kitaip. Man tai yra mano kūno formos, drabužiai, kuriuos dėviu, ir buvimas draugiškai su kitomis moterimis. Man svarbu palaikymas, o ne konkurencija. Esu „moterų moteris“. 

Reklama

Viena daina jau išleista. Ar galime tikėtis išgirsti daugiau Heidi Klum? 

Taip, penkiasdešimtmečio proga bandysiu nuversti kalnus muzikos pasaulyje (juokiasi). Ne, tiesą sakant, nemanau, kad tai bus naujas mano gyvenimo ir karjeros posūkis, man visada patiko išbandyti naujus dalykus, ypač susijusius su kūryba: mėgstu tapyti, kuriu drabužius ir aksesuarus, ir tai darau, nes noriu daryti. Kadangi šiandien mes galime daryti viską, ko tik užsimanome, manau, ta galimybe ir reikia pasinaudoti. 

Aš esu komisijos narė laidoje „Amerikos talentai“, ten nuolat esu apsupta itin talentingų dainininkų, tad būtų neįtikėtina, jei jie niekada nepriverstų susimąstyti apie dainavimą ir pačiai. Man tiek kartų gyvenime yra sakę, kad niekada nebūsiu aukštosios mados modelis, kad nepozuosiu mados žurnalų viršeliams, tačiau man pavyko. Tad dainavimas man irgi buvo tam tikras iššūkis, kurį norėjau įveikti. 

Tu esi absoliuti kūrybos bomba, ne tik kuri drabužius, bet ir dėl savo itin išradingų kostiumų esi vadinama Helovino karaliene. Iš kur randi tiek įkvėpimo visiems savo projektams? 

Kalbant apie Heloviną, mano pagrindinis įkvėpimo šaltinis yra mintys, kaip galiu padaryti kažką, ko dar niekas nėra daręs. Noriu, kad mano kostiumas sukurtų daug emocijų, paliktų įspūdį. Kad ir sliekas, kuriuo apsirengiau prieš dvejus metus, – žmonės sakė, kad atrodžiau kaip kirmėlė, tačiau man nė motais – man svarbu, kad sukūriau emociją. Taip pat mėgstu kostiumu pasiųsti kokią nors žinutę – žmonės vis sakydavo, kad esu per sena būti modeliu, tad vienais metais persirengiau į 95-metę močiutę. Siekiu, kad mano kūryba žmonėse kažką sujudintų ir pažadintų. 

Ar yra kažkas, ko niekada nepadarytum? 

Niekada negalėčiau išskristi į kosmosą su raketa. Dabar tai pasidarė taip populiaru (juokiasi). Tačiau niekada to nepadaryčiau, nesuprantu, kodėl žmonės moka milijonus dolerių, kad galėtų sėsti į raketą, pakilti į kosmosą ir po pusvalandžio iš ten grįžti į Žemę. To nedaryčiau už jokią pinigų sumą, o mano vyras tai padarytų jau rytoj – sėstų į raketą ir skristų į kosmosą žiūrėti mūsų planetos (juokiasi). 

Siekiu, kad mano kūryba žmonėse kažką sujudintų ir pažadintų. 

Dažnai sakoma, kad kūrybingiems žmonėms sunku planuoti savo laiką, vykdyti projektus. Tačiau tu, rodos, meistriškai tai darai… 

Aš nežiūriu televizoriaus (šypsosi). Turbūt turėčiau tai daryti, nes pati esu televizijoje, tačiau visada daugiau dėmesio skiriu dalykams, kuriuos turiu padaryti, o ne poilsiui prie TV ekrano. Niekada nesu mačiusi garsiausių, viso pasaulio pamėgtų serialų, tokių kaip „Seksas ir miestas“, „Sostų karai“. Žmonės juos dievina, aš suprantu, bet pati nesu jų mačiusi. Esu dalyvavusi „Emmy“ apdovanojimuose, kuriuose žiūrovai tiesiog alpo dėl nominuojamų serialų ir jais žavėjosi, o aš neturėjau nė žalio supratimo, apie ką jie. Tai man tikrai duoda daugiau laiko ir galimybių susitelkti į save, užsiimti kūryba, pavyzdžiui, tapymu. Maža to, mano gyvenimas apskritai yra kupinas įvairių įspūdžių, įvykių, tad televizija smegenyse padarytų jų perteklių.