Plaukų stilisto ir kostiumų dizainerio Kęsto Rimdžiaus salonas „KUKLA Beauty Box“ įsikūrė naujuose namuose. Žodis „namai“ vartojamas visai be pagražinimo – salonas iš tiesų persikėlė į amžius menančią šeimos rezidenciją, o ir čia dirbantys meistrai bei klientai jaučia ypatingą aurą, kurią kurti padeda išskirtinis erdvių dizainas.
Anksčiau sostinės Didžiojoje gatvėje veikęs grožio ir mados salonas dabar – Visų Šventųjų gatvėje. Senovinis salono pastatas dar mena laikus, kai jo koridoriais vaikštinėjo žemę šluojančiais sijonais ir liemenį išryškinančiais korsetais pasipuošusios damos, jis stovėjo ir tuomet, kai moterys nusimetė sunkius drabužius ir pasidabino kelius vos dengiančiomis suknelėmis.
XVI amžiaus šeimos rezidencija – vienas iš nedaugelio šioje Vilniaus gatvėje per karus išlikusių pastatų. Iš rankų į rankas keliavęs dvaras dabar priklauso verslininkui Patrikui Ribas. Antrajame jo aukšte planuojama įrengti „RIBAS Jewellery“ parodų salę ir biurą. „Pastatas prisipildys grožio ir mados“, – sakė K. Rimdžius.
Anot garsaus stilisto, naujos erdvės simbolizuoja kitą karjeros etapą. Kaip jis sako, bėgant metams, o nuo salono įkūrimo jų praėjo jau keturiolika, keičiasi ne tik jis pats, bet ir jo prekės ženklas. „Prieš ketverius metus nutariau, kad atėjo metas naujai pradžiai, naujam konceptui. Atėjo tinkamas laikas, atsirado ir vizija, kaip viskas turėtų atrodyti, ėmėme ieškoti patalpų. Užtrukome daugiau nei metus. Kai įkūrėme „Kuklą“, buvau labai jaunas, patalpos man tiesiog „nukrito ant galvos“, teko improvizuoti, o šį kartą labai tiksliai žinojau, ko noriu“, – pasakojo vyras.
K. Rimdžiui norėjosi pro salono langus atsiveriančios senamiesčio panoramos, aukštų lubų, medinių grindų, dekoratyvinių lubų rozečių, istorinės vertės, atmosferos, spalvų – ne tik klasikos, bet ir modernumo elementų. Specialistas gerai žinojo, kad nori samdyti interjero dizainerę-architektę ir ilgametę klientę Rūtą Bagdzevičiūtę, kuri, kaip jis sako, daug dėmesio skiria detalėms ir moka žongliruoti spalvomis. „Labai lengva sienas išdažyti baltai ar pilkai, tačiau kai spalvų paletė yra plati, kyla rizika, kad erdvės gali atrodyti tarsi vaikų darželis. Bet mums pavyko, esu laimingas“, – tęsė stilistas.
Patį plaukų meistrą įkvėpė Paryžius ir jo interjerai, kuriuose nebijoma demonstruoti senumo, Niujorko didybė ir modernumas bei Alisa Stebuklų šalyje. Šios pasakos motyvus interjere atkartoja veidrodžiai, šachmatinės grindų plytelės, erdvėse kuriamas iliuzijos pojūtis.
K. Rimdžius neslepia, kad reikėjo įdėti daug darbo. Erdvės – gana erdvios ir didelės, be to, senuose pastatuose labiau kaupiasi drėgmė, tad sunkiau džiuvo sienos. Tiesa, kuriant salono interjerą, nereikėjo daugybės leidimų, kurių reikalaujama pertvarkant kultūros paveldui priklausančius pastatus – erdvių struktūra nebuvo smarkiai keičiama.
Pastatui taip pat priklauso uždaras kiemas, klientams atsiversiantis kitais metais. „Turėsime žalią oazę, kurioje klientai galės gerti kavą ar šampaną, senamiesčio viduryje sėdėti su folija ant galvos ir likti nematomi“, – šypsojosi stilistas.
Įrengimo darbus salone planuojama baigti iki Naujųjų. Anot K. Rimdžiaus, iki tol interjere norisi perteikti dar daugiau senamiesčio dvasios.
„Pasiekėme maloniausią įrenginėjimo etapą, nebereikia skubėti renkantis interjero detales ar baldus. Čia jau praleidau šešias savaites ir natūraliai jaučiu, ko norisi, reikia. Vis kartoju, kad čia – namai. Labai norisi į šias erdves perkelti tą buvimo namie jausmą“, – sakė jis.
Baldai
Saloną puošia įvairiausių gamintojų baldai. Dauguma darbo erdvėje naudojamų baldų yra pagaminti pagal užsakymą. Erdves taip pat puošia prekės ženklų „Pulpo“, „Kartell“, „Eileen Gray“ bei Lietuvoje pagaminti rankų darbo „Arounders“ staliukai, „Walter Knoll“, „Viccarbe“, „Mood Furniture“, „Varzellioni“, „Hay“ minkštieji baldai.
„Šio staliuko dizainui yra šimtas metų. Eileen Gray, staliuko kūrėja, yra viena pirmųjų dizainerių, dizaino objektuose pradėjusių naudoti lenktą metalą. Šį stalą ji sukūrė savo seseriai, kuri buvo didelė tinginė, mėgusi valgyti lovoje. Staliuko aukštis reguliuojasi ir jį galima pristumti prie bet kokios lovos. Iki šiol šis staliukas yra gaminamas pagal identišką pirmąjį modelį“, – apie „Eileen Gray“ staliuką pasakojo K. Rimdžius.
Paveikslai
Salone kabo trys menininkės Eglės Ridikaitės kūriniai. Pasak K. Rimdžiaus, erdvėse buvo norima sukurti galerijos pojūtį. „Labai norėjome atverti duris turėdami stipraus menininko kūrinius. Salono erdvės tinkamos eksponavimui, jose apsilanko daug klientų, kurie domisi menu ir sau gali leisti jį pirkti. Galbūt kartą per mėnesį šiltuoju metų laiku į kiemą kviesime menininkus. Norisi šiomis erdvėmis dalytis su visais“, – teigė jis.
Šviestuvai
Po saloną išsiraizgiusios šviesos stygos. Pastarosios naudojamos meno galerijose – palyginus su kitais šviestuvais, jų skleidžiama šviesa yra artimiausia natūraliai dienos šviesai.
Tapetai
Vizažui skirtą erdvę puošia pagal užsakymą sukurti rankų darbo tapetai. Tapetus sukūrė seniausias Prancūzijos tapetų gamintojas „Zuber & Cie“, kuriantis raštus ir legendiniam „Dior“.