Kviečiame pasižvalgyti po itin prabangų „Aria Hotel Budapest“ viešbutį: čia kiekviena detalė alsuoja muzika

Autorius
Justina Kamarauskė
Nuotrauka
„Aria Hotel Budapest“ nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Vengrijos sostinėje įsikūręs viešbutis „Aria Hotel Budapest“ skamba visomis prasmėmis – čia dera išskirtinė prabanga ir unikali muzikinė patirtis.

Kviečiame pasinerti į gražiausiomis melodijomis skambančią kelionę po itin prabangų „Aria Hotel Budapest“ viešbutį, kuriame kiekviena detalė apgalvota taip, kad šoktų muzikos ritmu. Budapešto širdyje įsikūrusį viešbutį, kuris yra ne šiaip pastatas, o didinga architektūros forma perteikta muzikinė kompozicija, sukūrė vienas novatoriškiausių ir sėkmingiausių Niujorko viešbučių savininkų Henry Kallanas drauge su vengrų architektu Zoltanu Varro. Išskirtinių kelionių organizatorė Amanda Ramos sako, kad šiame viešbutyje privalo apsilankyti kiekvienas, kurio gyvenime ir širdyje muzika užima ypatingą vietą.

Paieška dizainerio, kuris galėtų paversti H. Kallano viziją realybe, atvedė jį pas Z. Varro, tuomet dar nežinomą, bet idėjų kupiną vengrų architektą, kuris vos per 24 valandas pateikė ne tik pastato projektą, bet ir viziją – viešbutį „Aria Hotel Budapest“, kuris buvo tarsi per architektūrą ir dizainą išreikšta miesto istorinė melodija.

Todėl nuo to momento, kai svečias įžengia į „Aria Hotel Budapest“, miesto melodijos atgyja ir viešbutis tampa scena, kurioje kiekvienas kviečiamas pasinerti į kerintį Budapešto sielos ritmą. Viešbutyje jaučiama didelė muzikinių elementų įtaka – kiekvienas kampelis yra apgalvotai suprojektuotas taip, kad atspindėtų tam tikrą muzikos žanrą, sukuriant įtraukiančią muzikinę patirtį.

Viešbučio erdvės suskirstytos į keturis sparnus ir kiekvienas jų yra skirtas atskiram muzikos žanrui: klasikinei muzikai, operai, šiuolaikinei muzikai ir džiazui. Šios temos nėra perteikiamos per paprastus dekoro elementus, jos įaustos į kiekvieno svečio viešnagės patirtį.

Kiekvienas kambarys atspindi tam tikrą muzikos legendą per individualų dizainą ir atidžiai parinktus meno kūrinius. Svečiai gali apsistoti, pavyzdžiui, Wolfgango Amadeuso Mozarto apartamentuose, papuoštuose klasikiniais motyvais ir subtiliomis užuominomis į kompozitoriaus erą, arba Džiazo apartamentuose, kur šiuolaikiškas dizainas susijungia su Niujorko džiazo klubo jaukumu.

Henry ir Zoltanas sukūrė erdves, kuriose muzika ne tik girdima, bet ir patiriama – kiekviena veikla viešbutyje yra paverčiama muzikine kelione. „Aria Hotel Budapest“ viešbučio centre – „Musical Garden“ fojė, ramybės oazė, kurios grindys papuoštos milžiniškais fortepijono klavišais, kviečiančiais sekti jais tyrinėjant viešbutį. Čia švelniai sklinda klasikinės ir šiuolaikinės muzikos garsai, siūlantys atokvėpį nuo miesto šurmulio.

Reklama

Ant viešbučio stogo esantis „High Note SkyBar“ baras siūlo kvapą gniaužiančius Budapešto panoraminius vaizdus, viską papildant muzikiniais akordais. Šis baras ant stogo yra ne tik atsipalaidavimo, bet ir muzikinių renginių vieta. Jame vyksta ir džiazo, ir klasikinės muzikos vakarai, kurių metu atgyja miesto kultūrinis gyvenimas.

Kai ateina laikas atsipalaiduoti, „Harmony Spa“ vilioja raminančiomis melodijomis ir maloniomis procedūromis su „Éminence Organic Skin Care“ – žvaigždžių mėgstama natūralia kosmetika. SPA centre siūlomos procedūros taip pat yra įkvėptos įvairių muzikos žanrų, tokių kaip džiazas, klasika, opera ir šiuolaikinė muzika.

Gyvų pasirodymų scena „Teatro Aria“ – tai viešbučio kino ir koncertų erdvė, suteikianti svečiams unikalią galimybę mėgautis tiesiogiai transliuojamais operos ir baleto pasirodymais iš prestižiškiausių pasaulio vietų, įskaitant Londone esančius Karališkuosius operos rūmus. Šalia yra „Café Liszt“, kur gyvos muzikos pasirodymai siūlo intymią patirtį, panašią į privačius koncertus, o sienos yra papuoštos gerai žinomų muzikos atlikėjų parašais.

Niekam ne paslaptis, kad aukščiausios klasės viešbučiuose dažniausiai dirba maisto ir gėrimų vadybininkas, kai kuriuose – asmeniniai treneriai, tačiau ar daug yra viešbučių, kurie samdo nuolatinį muzikos direktorių? Tai dar vienas „Aria Hotel Budapest“ išskirtinumas.

Šis vaidmuo yra itin svarbus norint sukurti unikalią, į nieką kitą nepanašią patirtį – nuo muzikinių takelių parinkimo iki reguliariai vykstančių gyvų pasirodymų organizavimo. Muzikos direktorius užtikrina, kad viešbučio muzikinės patirtys būtų ne tik aukščiausios kokybės, bet ir harmoningai derėtų su Budapešto muzikiniu paveldu bei šiuolaikine scena.

Keletas asmeninių A. Ramos patarimų planuojantiems apsistoti šiame viešbutyje

  • Viešnagės metu būtinai pasitikrinkite gyvų pasirodymų tvarkaraštį „Music Garden“ ir „Teatro Aria“ erdvėse.
  • Apsilankykite „High Note SkyBar“ bare ant stogo saulėlydžio metu.
  • Muzikos mėgėjams konsultacija su viešbučio muzikos direktoriumi yra būtina. Jis gali pateikti įžvalgų apie vietinę muzikos sceną ir rekomenduoti koncertus ar pasirodymus tuo metu, kai viešėsite mieste.
  • Viešbutis yra idealioje vietoje – šalia daugelio Budapešto kultūrinių objektų, įskaitant Operos namus, Šv. Stepono baziliką ir istorinę Andrašio prospektą.
  • Viešbučio restoranas „Café Liszt“ siūlo išskirtinę virtuvę, atitinkančią viešbučio eleganciją.
  • Rezervuodami kambarį, galite paprašyti numerio, skirto mėgstamam atlikėjui ar kompozitoriui.