Kosmetologė – apie rūgštį: jos naudingumą suprato dar karalienė Kleopatra

Autorius
ELLE Lithuania (reklama)
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

„Ruduo – geriausias laikas prisiminti rūgštis ir kovoti su įvairiomis odos problemomis: hiperpigmentacija, spuogeliais, bėrimais ar tiesiog papilkėjusia, skaistumą praradusia oda“, – sako kosmetologė Katerina Stankūnė.

„Jei man reikėtų įvardyti vieną iš kosmetologijos perlų, tai būtų bene seniausiai naudojamas kosmetikos ingredientas – rūgštys“, – teigia kosmetologė ir pasakoja, kad rūgštinis odos šveitimas – šimtmečių senumo praktika, prasidėjusi dar senovės Egipte. Manoma, kad net garsioji karalienė Kleopatra, norėdama pagerinti odos išvaizdą ir tekstūrą, maudėsi surūgusiame piene, nes jame gausu naudingos pieno rūgšties.

Specialistė teigia, kad rūgštys – itin svarbios odos priežiūros rutinoje, nes padeda „pakloti“ gerą odos pamatą: pagerina odos toną ir tekstūrą, sustiprina apsauginį barjerą ir suteikia vadinamąjį „instagraminį“ odos spindesį, tik be jokių filtrų.

„Labai svarbu nepamiršti, kad stipriau ne visada yra geriau!“ – perspėja K. Stankūnė ir priduria, kad kartais efektyviau pasirinkti galbūt silpnesnę rūgštinę priemonę, bet su gera alfa hidroksi ir beta hidroksi (AHA ir BHA) rūgščių kombinacija. Kosmetologė pasakoja, kad jeigu priemonėje yra apie 10 proc. AHA rūgščių, išgaunamų iš įvairių augalų, vaisių ir pieno, gaunamas odos šveitimo efektas.

Tokios priemonės padeda atsikratyti negyvų odos ląstelių, sudrėkinti ir atjauninti odą. O BHA rūgštis (salicilo) padeda pašalinti mažus inkštirus ir mažina bėrimus. Šios rūgšties namų naudojimo priemonėse užtenka iki 2 proc. koncentracijos.

„Pastebėjau, kad „Skin Boutique“ klientai dažnai baiminasi, jog rūgštys išsausins odą, tačiau iš tiesų yra atvirkščiai – tinkama ir neagresyvi rūgščių kombinacija ne sausina, o drėkina odą“, – patirtimi dalijasi specialistė ir pabrėžia, kad rūgštines priemones svarbu pasirinkti pagal odos tipą, būklę ir pradėti naudoti pamažu.

Turinčioms sausą odą K. Stankūnė rekomenduoja tiek AHA, tiek BHA rūgščių priemones, tik pataria sudėtyje papildomai paieškoti drėkinančių ingredientų: alantoino, alavijų, hialurono rūgšties, odos barjerą atkuriančių ingredientų – riebalų rūgščių, aliejų, keramidų, skvaleno.

„G.M. Collin“ šį rudenį pristato naujieną – „Poly Acid Peel“ rūgštinį serumą, kuris atgaivina pavargusią odą, gerina odos toną ir tekstūrą, skatina odos atsinaujinimą. K. Stankūnė rekomenduoja juo papildyti savo rudens rutiną ir ilgiau džiaugtis jaunatviška, švytinčia ir stangria oda.

„G.M. Collin“ priemonių galima įsigyti skinshop.lt arba fizinėje „Skinshop“ parduotuvėje Šatrijos g. 16-108, Vilniuje.