LVSO pristato operą „Pasaulio sutvėrimas“: atlieps pagonių mitus

Autorius
Reda Narmontė
Nuotrauka
LVSO nuotr.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO), vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, jau gegužės 23 dieną pristato naujausią kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus premjerą – operą „Pasaulio sutvėrimas“.

Siužetui pasirinkti senovės lietuvių pagonių mitai, kuriuos kompozitorius permąsto kartu su poete, dramaturge Daiva Čepauskaite, suskambės kvietimu atsigręžti į žmonijos netobulumą, gyvenimo prasmės klausimą.

Orkestro vadovas Stasys Pancekauskas dalinasi apie artėjantį įvykį Lietuvos muzikos padangėje ir LVSO vasaros festivalio koncertus.

Kokia bus kompozitoriaus L. Vilkončiaus opera „Pasaulio sutvėrimas?

Laukia premjera, kurios muzika dar niekur negirdėta. Tai – vis dar tam tikra paslaptis. Tačiau su L. Vilkončiumi bendradarbiaujame jau eilę metų, tad žinome, kad opera bus labai įdomi. Šiaip L. Vilkončius yra lengvesnio žanro, estradinio stiliaus atstovas, bet šis kūrinys bus ne miuziklas, o opera. Ir bus labai įdomu išgirsti, kaip tai skambės mūsų naujojoje salėje.

Šioje operos premjeroje – ir ypatingas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įdirbis, ir žymiausių solistų būrys (Jeronimas Milius, Ieva Prudnikovaitė ir dar daugiau žymių vardų), Kauno valstybinis choras (vad. Robertas Šervenikas), dirigentas Gintaras Rinkevičius. Kaip jūs vertinate jų dermę, bendrą darbą?

Tai bus šiek tiek skirtingų stilių sujungimas į vieną sintezę. Kauno valstybinis choras paprastai daugiausia atlieka akademinę muziką. Tačiau solistų yra ir iš roko pasaulio, pavyzdžiui, pagrindinį vaidmenį atliksiantis J. Milius. Tai yra labai įdomus ir pakankamai sudėtingas darbas, kadangi reikia pagauti kompozitoriaus mintį, kuri kyla dar iš mūsų baltų mitologijos ir perkelti ją į muziką. Tikime šio projekto sėkme.

Reklama
LVSO vadovas Stasys Pancekauskas.

Kaip jūs pats vertinate operą „Pasaulio sutvėrimas, ar jums artima jos tematika?

Mūsų praeitį, ypač kultūrinę, labai svarbu žinoti, išgirsti, bent susipažinti su ja. Kiekviena krikščioniška tauta turi savo priešistorę, pagonybės laikus. Įdomu, kaip mūsų protėviai gyveno ir mąstė.

Operos pasiklausyti žiūrovai ateis į jau atsinaujinusią LVSO koncertų salę (buvusius Vilniaus kongresų rūmus). Papasakokite apie šias erdves?

Didžiausią įspūdį paliks mūsų salė, kuri padidėjo tūriu. Klausytojui reikalinga erdvė, kad jis gerai girdėtų garsą. Turime puikią akustiką, įrengtas modernus apšvietimas. Salėje rasite patogias kėdes, gerą vėdinimą – čia nebūna per karšta ar per šalta. Komfortas yra svarbu – ne tik gerai girdėti muziką, bet ir gerai jaustis toje aplinkoje, kur ji skamba.

Kokia bus klausytojų vasara su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru?

LVSO vasaros festivalio programa – mūsų perliukas. Gegužės 30 d. festivalį pradės Edgaro Montvido solinis rečitalis LVSO koncertų salėje. Birželio 7 d. laukia „Viva la diva“ projektas Vilniaus A. Mickevičiaus bibliotekos kieme, kur publikai dainuos trys žavios solistės – Ieva Prudnikovaitė, Ona Kolobovaitė ir Evelina Sašenko. Birželio 14 d. LVSO koncertų salėje grosime įspūdingąjį W. A. Mozarto „Requiem“. Festivalį užbaigsime po atviru dangumi birželio 20 d. tradicinėmis „Roko baladėmis“ su vienais geriausių Lietuvos roko vokalistų Povilu Meškėla, Česlovu Gabaliu ir Jeronimu Miliumi.

Išskleisti