„Welnamis“: ką reikia žinoti apie procedūrą, po kurios net 92 proc. žmonių jaučiasi labiau atsipalaidavę?

Autorius
Neringa Šimkutė (reklama)
Nuotrauka
„Biologique Recherche Ambassade“ nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Moksliniai tyrimai rodo, kad garsas veikia širdies ritmą, kraujospūdį, miego kokybę ir gali turėti įtakos psichinei bei fiziologei žmogaus būsenai. „Biologique Recherche Ambassade“ įkūrėja Svetlana Gelbūdienė pasakoja apie unikalią „Welnamio“ procedūrą, kuri specifiniais garsais ir vibracijomis padeda atpalaiduoti kūną ir mintis. 

Kas yra „Welnamis ir kokia jo nauda?

Tai – procedūra, tarsi terapinė lova, kuri, naudojant vibraciją ir binauralinius garsus, padeda žmogui atsipalaiduoti. Procedūra veikia smegenų bangų lygiu ir gali pagerinti nuotaiką, miego kokybę, sumažinti stresą, depresiją, nerimą, panikos priepuolius, padidinti kūrybiškumą, gebėjimą susikaupti. Moksliškai įrodyta, kad vienas „Welnamio“ seansas gali prilygti daugiau nei nakties poilsiui ir leisti patirti stiprią meditacinę būseną arba, atvirkščiai – padėti sukoncentruoti dėmesį ir pagerinti atmintį.

Paaiškinkite, kas yra binauralinis smegenų stimuliavimas ir vibracija? Kaip jie veikia?

Jie padeda atpalaiduoti kūną ir mintis. Binauraliniai garsai – psichoakustiniai reiškiniai, kurie stimuliuoja neuronus smegenyse ir padeda sinchronizuoti kairįjį bei dešinįjį smegenų pusrutulius. Ši sinchronizacija padeda nusiraminti ir rasti balansą. Na, o vibroakustinė stimuliacija stimuliuoja kūno energinius taškus, dar vadinamus čakromis. Taip pasiekiamas visapusiškas proto ir kūno atsipalaidavimas.

Kaip vyksta procedūra?

Panašiai kaip meditacija. Specifiniai garsai lėtina protinę veiklą, o vibracijos dažniai veikia kūno energinius centrus. Pagrindinė naudojama technologija yra kvantinis harmoninis garsas per stereofonines ausines. Žmogus tiesiog atsigula ant „Welnamio“ masažinės lovos, jam uždedamos ausinės, pritaikomas komfortiškas garso lygis, pasiūlomas akių raištis ir įjungiamas LED apšvietimas.

Pastarasis suteikia papildomų spalvinių akcentų, nes spalvos, kaip muzika bei vibracija, taip pat turi poveikį protui. „Welnamio“ terapija gali būti atliekama viena arba derinama su kitomis SPA ir sveikatingumo procedūromis.

Ar derinant procedūras gaunamas geresnis efektas?

Reklama

Mes personalizuotą odos priežiūrą apskritai suvokiame kaip naudingą priemonę siekiantiems emocinės gerovės. Profesionali kosmetika yra galingas „Well-being“ rinkos žaidėjas. 2022 metais „Biologique Recherche“ kompanija atliko vidinius tyrimus, nes norėjo įvertinti profesionalios veido priežiūros poveikį savijautai. Tyrėjai rėmėsi anketomis, elektrokardiografijos, elektroencefalografijos ir elektromiografijos matavimo įrankiais, taip pat naudojo krūtinės diržą. Taip buvo stebimi svarbiausi parametrai – parasimpatinė ir simpatinė nervų sistemos, širdies bei smegenų veikla, raumenų įtampa ir kvėpavimo dažnis įvairiais procedūros etapais.

Rezultatai buvo lyginami su tiriamųjų duomenimis poilsio periodu. Apklausa parodė, kad po procedūros labiau atsipalaidavę jautėsi net 92 proc. tiriamųjų. Na, o aparatais užfiksuoti duomenys parodė, kad po procedūros 42 proc. tiriamųjų pagerėjo parasimpatinės sistemos, atsakingos už pusiausvyrą, veikla, 13 proc. labiau atsipalaidavo širdis, 17 proc. – raumenys, 12 proc. sulėtėjo kvėpavimo dažnis.

Taigi veido procedūros sukelia didesnį fiziologinį atsipalaidavimą nei tiesiog poilsio būsena. Ateityje dar planuojama atlikti kinetinių tyrimų ir nustatyti neuromoduliacijos mechanizmus, susijusius su veido odos priežiūros kuriama gerove.

Kam labiausiai rekomenduotumėte „Welnamį? Ar jai reikia specialaus pasiruošimo?

Žmonėms, kurie nori pagerinti miego kokybę ir kiekybę, numalšinti nerimą, nuotaikų svyravimus ir kovoti su neigiamais lėtinio streso padariniais. Taip pat puikiai tinka ir tiems, kurie yra išsiblaškę, kenčia nuo nemigos, potrauminio sindromo ar tiesiog nori atsipalaiduoti. Terapijai specialiai ruoštis nereikia, tačiau rekomenduojame 1,5 valandos iki procedūros nevalgyti.

Mačiau, kad yra keletas skirtingų programų? Kuo jos skiriasi? Iš kur žinoti, kokią pasirinkti?

Yra kelios skirtingos programos: 22, 30 ir 60 minučių. Skirtingos programos veikia ir pasiekia skirtingų dažnių bangas smegenyse. Geriausiai programą rekomenduoja specialistas. Dažniausiai jam tiesiog užtenka gerai klausyti kliento ir iš jo vartojamų žodžių tampa labai aiški varginanti problema bei programa, kurią reikėtų taikyti. Jei klientai nekalbūs, duodame anketą su keliais klausimais, kurie ir pasufleruoja jo emocinę būklę konkrečiu momentu ir labiausiai jam tinkančią programą.

Ar būtina pirkti kursą? Ar užtenka vienos procedūros?

Labai priklauso nuo tikslo. Turime laimingų klientų, kurie jau po pirmos procedūros jautė teigiamą poveikį. Pamenu, kartą atėjo moteris su nemigos problema. Ji vartojo vaistus, kurie pagelbėdavo išsimiegoti per naktį bent 4 valandas. Po vienos „Welnamio“ terapijos ji išmiegojo tas pačias 4 valandas, tik jau be vaistų.