Dietistė pasakė, ką valgyti norint šią vasarą turėti tobulas kūno linijas

Autorius
ELLE Lithuania (reklama)
Nuotrauka
Asmeninio albumo, Bruno Scramgnon/ Pexels nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Šylant orams, daugelis suskumba ruošti kūno linijas vasarai. Vieni skaičiuoja kalorijas, kiti drastiškai atsisako cukraus ar kitų produktų, net badauja. „Nebūtina atsisakyti pamėgtų patiekalų ar gėrimų. Kur kas svarbiau mokėti įvertinti jų sudėtį“, – sako dietistė Viktorija Uzielė.

Ne atimti, o pridėti

Visuomenėje vis dar vyrauja nuostata, kad norint sulieknėti būtina atsisakyti daugybės produktų. Tad neretai žmonės griebiasi griežtų dietų, riboja save ir tikisi greito bei efektyvaus rezultato.

„Daugelio mityba ir taip jau yra nepakankama ir nevisavertė, tad reikia ne drastiškai atsisakyti produktų, o priešingai – ieškoti, kaip papildyti mitybą, – sako V. Uzielė. – Siekiant patobulinti kūno linijas valgyti galima viską. Svarbiausia, jausti saiką ir vartoti kuo įvairesnį šviežią, natūralų maistą. Dažnai žmonėms trūksta daržovių, pavyzdžiui, špinatų, burokėlių, morkų, pomidorų.“

Visgi kai kuriuos produktus dietistė rekomenduoja keisti: „Vietoje batono geriau rinktis visadalių grūdų duoną, saldžius gėrimus pakeisti į vandenį su citrinomis ar uogomis, pusfabrikačius – į namuose ruoštą maistą, skrudintas bulves – į virtas, o greitai paruošiamas košes išmainyti į kruopas. Šie sąlyginai nedideli pokyčiai gali duoti rezultatų ne tik ruošiant kūno linijas suknelių sezonui, bet ir siekiant jaustis energingesniems.“

Kokteilių atsisakyti nebūtina

Reklama

Šiltuoju metų laiku apstu švenčių, todėl šio sezono metu itin populiarūs įvairūs kokteiliai. Visgi siekiant padailinti kūno formas svarbu peržiūrėti ne tik maisto, bet ir gėrimų racioną, sako dietistė.

Renkantis gėrimus, kurie nepakenktų figūrai ir neleistų nusižengti puoselėjant sveikesnę mitybą, reikėtų atkreipti dėmesį į sudėtį. Ji turėtų būti kuo natūralesnė, turinti kuo mažiau priedų ir cukraus.

„Mionetto“ nuotr.

„Kūno linijoms palankesni nealkoholiniai putojantys gėrimai sudėtyje turi mažai kalorijų. „Mionetto“ nealkoholinis putojantis vynas 100 ml turi apie 10 kcal ir vos kelis gramus cukrų. Be to, jį galima vartoti vieną arba vasariškų kokteilių gamybai ir taip nebus sulaužytas pažadas puoselėti kūno formas, – sako V. Uzielė. – Visgi, šiuo atveju taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas į juos pilama papildomai, nes net ir geriausią produktą galima sugadinti pašaliniais ingredientais.

Pavyzdžiui, jei nealkoholiniai burbuliukai maišomi su sultimis, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kiek jose yra cukraus. Štai 100 ml multivitaminų sulčių stiklinėje gali būti net iki 12 g cukraus.“