Paroda „Gabrielle Chanel. Fashion Manifesto“ tęsia tarptautinį turą

Šaltinis
CHANEL
Nuotrauka
Gabrielle Chanel dėvėtas kotiumėlis, 1958-1959 m. ruduo ir žiema. Patrimoine de CHANEL, Paris. © Julien T. Hamon.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Mados namai „Chanel“ skelbia parodos „Gabrielle Chanel. Fashion Manifesto“ atidarymą šiuolaikinio meno muziejuje „Power Station of Art“ Šanchajuje.

Garsioji paroda „Gabrielle Chanel. Fashion Manifesto“ tęsia savo tarptautinį turą ir 2024 metų liepos 12 d. atvers duris Šanchajaus šiuolaikinio meno muziejuje. Pirmą kartą paroda buvo pristatyta 2020 m. pabaigoje Paryžiaus mados muziejuje „Palais Galliera“. Vėliau ji keliavo į Nacionalinę Viktorijos galeriją Melburne (Australija, 2021 m.), į Mitsubishi Ichigokan meno muziejų Tokijuje (Japonija, 2022 m.), o galiausiai į Viktorijos ir Alberto muziejų Londone (Didžioji Britanija, 2023 m.).  

Pirmą kartą paroda „Gabrielle Chanel. Fashion Manifesto“ pristatyta 2020 m. Paryžiaus mados muziejuje „Palais Galliera“, vėliau – Australijoje, Japonijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Gabrielle Chanel šali Dovilio butiko, 1913 m. © Collection Mairie de Deauville/ CHANEL nuotr.
Reklama

Ši paroda – retrospektyva, skirta mados namų „Chanel“ įkūrėjai ir dizainerei Gabrielle Chanel bei jos kūrybai. Parodoje atskleidžiama, kaip radosi unikalus G. Chanel stilius, jo raida, kūrybos ypatybės, stilistinių kodų atsiradimas bei indėlis į mados istoriją. Kolekcijos eksponatai surinkti iš mados namų „Chanel“ archyvų, „Palais Galliera“, įvairių tarptautinių muziejų, institucijų bei privačių kolekcijų.

Parodoje atskleidžiama, kaip radosi unikalus Gabrielle Chanel stilius, jo raida, kūrybos ypatybės, stilistinių kodų atsiradimas bei indėlis į mados istoriją.

„Chanel N° 5“ kvepalų flakonas, 1921 m. Patrimoine de CHANEL, Paris. © Julien T. Hamon nuotr.
Vakarinė suknelė, 1936-1937 m. ruduo ir žiema. Patrimoine de CHANEL, Paris. © Julien T. Hamon nuotr.

Šanchajaus šiuolaikinio meno muziejuje „Power Station of Art“ paroda „Gabrielle Chanel. Fashion Manifesto“ bus eksponuojama iki 2024 m. lapkričio 24 d.