Patarimai kuriančioms Naujų metų įvaizdį: kaip derinti blizgučius?

Nuotraukos
Instagramas

Šventes sunku įsivaizduoti be blizgučių. Nors šis drabužių ir avalynės marginimo būdas neretai siejamas su puošniais įvaizdžiais, šiandien blizgučiai vis dažniau dabina ir kasdienę aprangą.

Blizgučius kosmetikoje ir aprangoje pirmieji naudoti pradėjo senovės egiptiečiai. Jau prieš tūkstančius metų rūbų detalės ir aksesuarai būdavo puošiami aukso dulkėmis, o tai rodė taip pasipuošusiųjų galią ir dieviškumą. Kone visą laiką sieti su prabanga (pavyzdžiui, aprangoje būdavo naudojami aukso ir sidabro siūlai), maždaug XIX a., pramonės perversmo laikotarpiu, blizgantys elementai tapo prieinami didesniam, ne tokiam pasiturinčiam puošeivų ratui.

Didelio populiarumo blizgučiai sulaukė nutrūktgalviškų vakarėlių eroje – praėjusio amžiaus 3-iajame dešimtmetyje. Šiuo laikotarpiu blizgučius pradėta formuoti iš plastiko rūšies celiuloido, todėl jie buvo lengvesni ir prieinamesni už metalą ar stiklą. Tai leido dizaineriams kurti blizgučiais puoštas sukneles, kuriomis pasidabinusios flaperės linksmindavosi iki paryčių.

Blizgučius pamėgo tokios ikonos kaip Marilyn Monroe, Madonna ir Britney Spears, dizaineriai Paco Rabanne, Thierry Mugleris. Ant 2024–2025 metų rudeniui ir žiemai skirtų apdarų podiumo blizgančius rūbus pristatė „Dries Van Noten“, „Tory Burch“, „Valentino“, „Comme des Garçons“ ir kiti prekių ženklai. Belgų kūrėjas Driesas Van Notenas pademonstravo daug išskirtinių, ryškių spalvų megztinių, „Tory Burch“ ir „Valentino“ kolekcijose blizgučiai papuošė viršutinius drabužius, „Comme des Garçons“ – aksesuarus.

Reklama

Blizgučiams svarbu pasirinkti tinkamą laiką ir vietą. Kurdamos kasdienį stilių, rinkitės vieną blizgučiais margintą drabužį ar aksesuarą, blizgučiai neturėtų rėžti akies. Vakare blizgučiais galite drąsiai puoštis nuo galvos iki kojų. Jeigu juos dar tik bandote prisijaukinti, rinkitės blizgančius aksesuarus: rankines, papuošalus arba batus.

Labai svarbu išsirinkti tinkamą blizgančių apdarų dydį: rūbai negali būti pernelyg aptempti ar laisvi.

Prie blizgučių puikiai dera neutralios spalvos, ypač juoda, balta, smėlinė, pilka, įvairios medžiagos, tokios kaip vilna, medvilnė, džinsas.

Blizganti apranga, nesvarbu, ar tai būtų blizgi palaidinė, ar kombinezonas, yra gana drąsus pareiškimas, tad prie jos geriausiai dera klasikinės paprastos šukuosenos ir natūraliai atrodantis makiažas. Žinoma, blizgučiai puikiai dera ir su raudonomis lūpomis. Svarbiausia, neperlenkti lazdos.

Išskleisti
x