Pirmoji padelio raketė I. Čeilutkaitė: „Lietuvoje profesionalių žaidėjų skaičius dar tikrai mažas“

Autorius
Ugnė Mingėlaitė
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Pirmoji Lietuvos padelio raketė Ieva Čeilutkaitė apie šią sporto šaką kalba švelniai ir su rūpesčiu, lyg apie savo augantį „vaiką“. Tačiau juk tai yra tikra tiesa – padelis Lietuvoje atsirado dar ne taip seniai, bet populiarumą įgavo, rodos, minučių greitumu.

Kaip ir kada atradai padelį?

Esu kilusi iš Šiaulių. Bene prieš septynerius metus Šiauliuose atsirado pirma padelio aikštelė. Būtent tuo metu Šiaulių padelio klubas pradėjo ieškoti merginų, galinčių ir norinčių žaisti padelį. Kadangi nuo mažų dienų žaidžiau tenisą, buvau žinoma kaip profesionali teniso žaidėja, tad gavau pasiūlymą išmėginti ir šią naują sporto šaką.

Kaip manai, kas lėmė tokį greitą ir staigų padelio išpopuliarėjimą Lietuvoje?

Jis smarkiai populiarėja ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Dauguma, pabandę padelį, supranta, kad tai yra puiki pramoga ir sportas, nereikalaujantis aukšto fizinio pajėgumo. Padelis yra komandinė sporto šaka ir jį gali žaisti paties įvairiausio amžiaus žmonės. Todėl manau, kad tai ir skatina tokį spartų padelio bendruomenės augimą ir populiarumą.

Ką tau reiškia būti pirmąja rakete Lietuvoje? Ar profesionalų lyga Lietuvoje – didelė?

Šiandien padelis tikriausiai yra mano visas gyvenimas ir didžiausia aistra. Labai savimi džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad dėl didelio noro ir nuoseklaus darbo pavyko įgyvendinti prieš keletą metų užsibrėžtą tikslą – būti pirmąja rakete Lietuvoje.

Deja, Lietuvoje profesionalių žaidėjų skaičius dar tikrai mažas, bet galime pasidžiaugti tuo, kad vis daugiau žmonių sužino apie padelį, yra steigiamos vaikų akademijos, kurios orientuojasi į jaunimą, tad tikimės, kad vieną dieną jos išaugins aukšto lygio padelio profesionalus.

Ar padelis – sudėtinga sporto šaka? Su kokiais iššūkiais galima susidurti pradėjus užsiiminėti šiuo sportu?

Reklama

Pradėti žaisti padelį, palyginti su tenisu, yra lengviau ir smagiau. Daugumai puikiai atmušti kamuoliuką pavyksta jau iš pirmo karto. Ši sporto šaka nereikalauja itin didelės jėgos, fizinio pasiruošimo ar techniškumo. Norint gerai praleisti laiką ir pasportuoti padelis yra puikus pasirinkimas.

Kaip geriausia pradėti žaisti padelį? Ar tam, kad tuo užsiimtum, būtinas treneris?

Mano rekomendacija žmonėms, kurie nori pradėti žaisti padelį, – pirmąją treniruotę išmėginti su treneriu. Jis supažindins su taisyklėmis, parodys, kaip taisyklingai smūgiuoti. Dėl to ateityje pavyks išvengti traumų, o žinant žaidimo pagrindus bus lengviau tobulėti ir pavyks greičiau pasiekti geresnių rezultatų.

Treniruotė priklauso nuo žaidėjų skaičiaus, lygio ir išsikeltų tikslų. Tačiau įprastai pirmoje treniruotės dalyje vyksta apšilimas, tuomet yra tobulinami žaidėjo smūgiai – technika, o antroje treniruotės dalyje yra įtraukiami įvairūs taktiniai žaidimai.

Ar teniso mėgėjams lengviau užsiimti padeliu nei tiems, kurie raketės nėra laikę? Kokie esminiai šių sporto šakų skirtumai?

Kitų rakečių sporto entuziastams, ypač tenisininkams, lengviau perprasti padelio žaidimą. Tenisas ir padelis yra panašūs tuo, kad turi tą pačią taškų skaičiavimo sistemą, net kamuoliukai panašūs. Tiesa, abi sporto šakos turi ir daug skirtumų, tokių kaip aikštelės dydis, raketės. Padelio aikštelė turi sienas-stiklus, kurios yra neatsiejama žaidimo dalis, ir tai daro šį sportą unikalų.

Kokių sveikatos naudų turi padelis?

Be abejo, fizinis aktyvumas ir garantuota gera nuotaika!