Pristatoma išskirtinė kolekcija, skirta olimpinėse žaidynėse palaikyti breiko čempionę Dominiką Banevič

Autorius
Pranešimas žiniasklaidai
Nuotrauka
Little Shao nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Balandžio 13 d. bus pristatyta pirmoji tokia, Europos ir pasaulio breiko čempionei Dominikai Banevič-B-girl Nicka‘i palaikyti skirta drabužių kolekcija „Be Your Own Hero“ (liet. „Būk sau herojus“). Pristatymo renginyje, kaip ir pačioje kolekcijoje, sportas, gatvės kultūra unikalioje ir iki šiol neregėtoje kombinacijoje persipins su menu.

Renginys atviras visiems, norintiems išreikšti palaikymą B-girl Nicka‘i, pamatyti išskirtinius Luko Gecevičiaus šiuolaikinio meno ir turinio kūrinius bei pasiklausyti legendinio DJ Mamania sukamų plokštelių.

Pirmą kartą Lietuvoje susijungs sportas, menas ir technologijos

B-girl Nicka inspiruota ir Lietuvos breiko žvaigždei palaikyti skirta drabužių linija „Be Your Own Hero“ – kūrinys, gimęs apjungus kelias skirtingas sritis. Sportas, choreografija, dizainas, videografija, skaitmeninis 3D menas ir pačios naujausios technologijos sinergijoje kuria pasakojimą. Jo centre – B-girl Nicka ir konceptualus „Aetherways“ pasaulis.

Dominika Banevič. Little Shao nuotr.

Pasak XR meno ir virtualios realybės kūrėjo L.Gecevičiaus, tai yra virtualioje realybėje atkurtas Nickos pasaulis, kuris vėliau perkeltas ant drabužių.

„Meno ir pačių naujausių technologijų dėka sukūrėme asmeninį 3D Nickos avatarą, atkūrėme jos stilių ir įvaizdį, net originalius šokio judesius. Tai – ne tik autentiškas būdas iliustruoti gatvės kultūrą, skirtingų meno sričių dermės ir galimybių išraiška, bet ir vizualine prasme šviežias ir inovatyvus būdas pristatyti breiko čempionę“, – sakė L.Gecevičius.

Skaitmenizuoti drabužiai iš virtualaus pasaulio

Idėja sukurti dar nematytą drabužių kolekciją kilo iš noro atskleisti, kokia išskirtinė ir unikali yra B-girl Nicka, išreikšti jai palaikymą netrukus vyksiančiose olimpinėse žaidynėse ir, apjungus tiek daug skirtingų sričių, sukurti kažką tikrai unikalaus.

„B-girl Nickos pavyzdys įkvepia kiekvieną. Šimtaprocentinis atsidavimas savo aistrai, ryžtas, drąsa, ambicingumas, ekspresyvi energija, ryškumas. Tai – tik keletas gražių Nickos savybių, kurios uždegė kūrybai.

Tikimės, kad kolekcija visus įkvėps širdingai sirgti už Nicką. Krepšinio sirgaliai turi marškinėlius, be kurių neina į areną. Nuo šiol ir Lietuvos breikas turės visą, jam palaikyti skirtą, kolekciją“, – teigė SNYKS rinkodaros vadovė Viktorija Masiulionytė.

Viktorija Masiulionytė. Gabija Labutytė nuotr.

Skaitmenizuoti drabužiai kurti pagal pačios Nickos kasdienę drabužių kapsulę.

Reklama

„Nicka‘i dedikuotą kolekciją sudarys tokie drabužiai, kokius nešioja ir su kuriais šoka B-girl Nicka. Kūrėme drabužius, kurie nevaržo judesių ir leidžia net užsiimant aktyvia veikla jaustis laisvai ir patogiai. Drabužiai bus oversized kirpimo – būtent tokie, kokius mėgsta Nicka. O šiuolaikiškos Luko kūrybos dėka drabužiai lyg iš kitos – virtualaus pasaulio – realybės“, – pasakojo V.Masiulionytė.

Itin riboto leidimo kolekciją sudarys marškinėliai trumpomis ir ilgomis rankovėmis, džemperis su ir be gobtuvo, kelnės bei kojinės.

B-girl Nicka atstovaus Lietuvai olimpinėse žaidynėse

Praėjusiais metais B-girl Nicka pripažinta Lietuvos metų sportininke ir tapo pirmąja šokių atstove, pelniusia šį titulą.

Europos ir pasaulio breiko čempionė D.Banevič teisę dalyvauti 2024-ųjų olimpiadoje iškovojo praėjusiais metais Belgijoje.

Vasarą vyksiančiose olimpinėse žaidynėse breikas pirmąkart debiutuos kaip olimpinė sporto šaka – olimpinėje šokių aikštelėje susitiks 16 stipriausių planetoje breiko šokėjų.

Breiko varžybose vertinami penki komponentai: technika, judesių arsenalas, originalumas, atlikimas, muzikalumas.

Lukas Gecevičius. Axel Lent nuotr.

Kolekciją kūręs L.Gecevičius – „Aetherways“ autorius

Reklamos pasaulyje L. Gecevičius puikiai žinomas dėl savo darbų su žinomiausiais pasaulyje prekiniais ženklais, tokiais, kaip FIFA, „Porsche“, „Puma“, „Warner Music“.

Kūryboje Lukas pasitelkia naujausias „Motion Capture“ ir „Metahuman Animator“ technologijas. Parodos, kuriose jis yra pristatęs savo kūrybą – „GO!NFT Berlin“, „O2 Studio“, „SXSW“ ir „OMR“.

Kolekcijos pristatymas šį šeštadienį, balandžio 13 d., 18 val. vyks Vilniuje, Kolektyvo g. 15 įsikūrusioje parduotuvėje „SNYKS“.