S. Gandžumianas išgyvena dideles permainas: „Tikiu, kad laimė mėgsta tylą“

Autorius
Rokas Hasenaitis
Nuotrauka
Arijus Katauskas

Vyriškos mados pionieriumi ir propaguotoju Lietuvoje neretai laikomas Seržas Gandžumianas išgyvena įspūdingas permainas. Pernai pavasarį susilaukęs dukrytės dizaineris teigia pasiekęs sąmoningumo ir sukauptos išminties laipsnį, kai visos patirtys yra visavertės ir turiningai apmąstomos.

Džiaugtis skatina ne tik išsipildžiusi svajonių šeimos vizija, bet ir asmeninių projektų realizavimas – tvarios mados savaitės organizavimas, klientų konsultavimas. Gyvenu laimingiausius savo metus – sako vyriško kostiumo meistras.

Pastarieji metai jums buvo paženklinti reikšmingų įvykių. Prieš dvejus metus vedėte, o pernai pavasarį susilaukėte dukros. Kaip šios patirtys pakeitė jūsų gyvenimą?

Visi pokyčiai tik į gerą. Gyvenu laimingiausius savo gyvenimo metus. Turiu nuostabią šeimą, kurios visada norėjau. O mažasis stebuklas, kuris su mumis jau pusantrų metų, – tikra Dievo dovana. Nenoriu pernelyg plėstis, nes tikiu, kad laimė mėgsta tylą.

Dukra, kurios susilaukėte pernai, yra jūsų ketvirtasis vaikas. Ar laikas su ja, patirtys, išgyvenimas skiriasi nuo jausmų, patirtų auginant kitus vaikus?

Visi vaikai ir patirtys juos auginant yra skirtingos, nelyginu, nebent save. O aš dabar ir esu kitoks: ramesnis, išmintingesnis, bet, kaip visada, energingas, o mūsų dukrytei, oho, kiek tos energijos reikia! Žinoma, dabar turiu ir daugiau laiko dukrytei, daugiau dirbu iš namų, nebent yra susitikimai su klientais studijoje, stengiuosi kuo daugiau būti šalia. Daug kalbamės, žaidžiame ir keliaujame.

Beje, su Indre „normaliai“ kalbame su Laurute nuo pat pirmųjų jos dienų ir net tada, kai ji buvo pilve, pasakojame jai viską, tad gal todėl ji yra tokia smalsi, nuovoki ir imli. Mes puikiai susišnekame jau dabar. Džiaugiuosi, kad galime dukrai rodyti kuo įvairesnį pasaulį. Ir nors daug ko ir neatsimins, neabejoju, kad tai padės pamatą jos platesniam vystymuisi, o patirta energija ir jausmai liks visam gyvenimui.

Kaip po dukros gimimo pakito jūsų su žmona Indre santykis, galbūt jis sutvirtėjo, įgavo naujų spalvų?

Žinoma, nes mūsų santykiai buvo įprasminti tokio stebuklo. Be abejo, su džiaugsmu gavome ir naujų iššūkių. Pavyzdžiui, buvome įpratę viską daryti kartu – ir darbas, ir laisvalaikis buvo bendri, mėgavomės tuo. Gimus mažajai, teko tai pakeisti ir pradžioje tikrai buvo sunku. Vienas prižiūri vaiką, kitas dirba, ir atvirkščiai. Mažylė labiausiai nepaleidžia Indrės. Vienintelė išeitis mums dabar dirbti drauge ar rasti laiko sau – močiutės pagalba, ja tikrai naudojamės.

Visus išbandymus įveikiame, žengiame į priekį, nes turime nuostabiausią pasaulyje dukrytę, savo išsipildžiusią ir ilgai siektą svajonę, kuri atperka bet ką.

Reklama

Anksčiau esate išpažinęs savo meilę saulėtajai Italijai. Ar pavyko šiemet ją aplankyti, kur leidote vasarą?

Italija – mūsų antrieji namai, dirbau ir dirbu su italais, tad porą trejetą mėnesių kasmet leidžiame ten. Vengiame kurortinių regionų, keliaujame per nuostabius mažus miestelius, kur niekas, „mūsų laimei“, nekalba angliškai. Ten slypi tikroji Italija, skaniausias maistas ir didžiausias svetingumas, o ir patiems didesnis stimulas išmokti nuostabios italų kalbos. Suderiname darbus ir atostogas. Juk Italija taip šalia – vos 2,5 valandos lėktuvu.

Šią vasarą, be Italijos, dar skridome į Šveicariją, aplankėme mūsų šeimos draugę Lozanoje, įsikvėpėme be galo gražių vaizdų, trumpam keltu per Lemano ežerą persikėlėme ir į Prancūziją. Ir visos šios kelionės kartu su mažiausia šeimos nare.

Su sutuoktine Indre kartu ne vienus metus organizuojate tvarios mados festivalį „Sustainable Fashion Week Vilnius“. Ar tvarumo idėjos lengvai skinasi kelią Lietuvoje?

Taip, šiemet tai jau penktoji, galima sakyti, jubiliejinė mūsų organizuota tvarios mados šventė, išsiskyrusi dalyvių gausa, prasiplėtusia geografija bei pirmą kartą organizuota labai solidaus turinio tarptautine tvarios mados konferencija. Džiaugiamės didėjančiu susidomėjimu, nors šis kelias ir nėra lengvas. Bet žingsnis po žingsnio tikiu, kad tas sąmoningumas ir atsakomybė didės tiek tarp vartotojų, tiek tarp kūrėjų. Juk neturime kitos išeities ir, aišku, tos nuostabios planetos B, dar nežinau kada, bet kada nors tai suprasime visi.

Visų pirma, esate siejamas su vyriškos mados kūrimu. Kaip vertinate lietuvių vyrų stilių, ar vis daugiau jų kreipiasi konsultacijos?

Taip, kreipiasi vis daugiau, ir ne tik dėl konsultacijų, bet ir dėl viso įvaizdžio įgyvendinimo. Džiaugiuosi aprengęs žymiausius kultūros ir politikos veikėjus, išskirtines asmenybes, tai neįkainojama patirtis. Visgi tam, ką matau viešumoje, dar stinga mano rankos prisilietimo. Yra to klaidingo skonio supratimo arba tos pigiųjų prasto kirpimo kostiumų mados, su kuriais visi atrodo vienodai, nuobodžiai ir, nepabijokime, prastai. Kartais tas „džiaugsmingas“ praktiškumas ir egoistiškas „nesiskaitymas“ su aplinkiniais dominuoja. Jau nekalbu apie audinių netvarumą ir trumpą drabužių gyvavimo ciklą.

Kokiais universaliais patarimais ar rekomendacijomis galėtumėte pasidalyti su vyrais, kuriems svarbu atrodyti stilingai?

Pagrindinė tendencija – nesilaikyti tendencijų, o lavinti savo skonį, erudiciją, ugdyti savyje elegantiškumą ir džentelmeniškumą, ir aš kalbu ne tik apie madą. Geras skonis visada matomas ir patrauklus, ir nebūtinai jį reikia atnaujinti su kiekvienu sezonu. Patarčiau pirmiausia apsidairyti savo spintoje. Tvariausias drabužis yra tas, kuris nupirktas, žinoma, jei jis nesudėvėtas. O jei reikia individualaus patarimo – galima kreiptis į mane, meistriškai visada padėsiu.

Išskleisti