Nemaža dalis keliaujančių šeimų renkasi keliauti kemperiu, nes turint vaikų tokios kelionės gali tapti nuostabia patirtimi visai šeimai. Tad paprašėme „Keliaujančių mamų“ įkūrėjos Vilmos Vainorės įvardyti kemperio privalumus ir patarimus, padėsiančius šeimoms, planuojančioms tokias keliones.
Kemperiai ir 10 jų privalumų
Garantuota nakvynės vieta. Pamirškite stresą, kurį patirdavote, kai šiltomis vasaros dienomis negalėdavote rasti kambario prie jūros ar namelio prie ežero. Orų prognozės žada gerą orą? Sėdate visa šeima į kemperį ir vykstate į svajonių vietą.
Blogas oras ne bėda. Kemperio viduje visada turite patogią lovą ir stalą, todėl netgi jeigu orai nuspręs iškrėsti išdaigą, nebereikės šlapti ir šalti, bet galėsite keliauti ir pamatyti vis kažką naujo neiškeldami kojos iš „namų“.
Komfortas. Kemperis – nuostabi palapinės ir viešbučio alternatyva. Jame noriai apsistoja netgi didžiausi komforto mylėtojai.
Lankstumas. Neprivalote prisirišti prie konkrečios lokacijos planuodami maršrutą. Galite iš anksto pasiplanuoti kelių dienų turą ir aplankyti kelias vietas, kiekvieną rytą grožėtis vis kitu vaizdu sustojant ten, kur labiau patiko ir neužtrunkant mažiau sužavėjusiose vietose. Galimybė lanksčiai planuoti savo kelionės maršrutą ir, esant reikalui, jį keisti, ypač vertinga keliaujant su vaikais, nes leidžia prisitaikyti prie jų poreikių ir norų.
Laisvi planuoti savo laiką. Jums nereikia bijoti, kad pabrangs lėktuvo bilietai per vaikų atostogas, ar medžioti pigius skrydžius. Sėdate ir važiuojate, kada tik sugalvoję.
Talpa. Kemperyje galite vežtis „visą savo gyvenimą“ – dviračius, grilį, knygas, žaislus ir net pripučiamą baseiną, neskaičiuodami kilogramų, kaip skrendant lėktuvu.
Namų patogumai. Kemperiuose įrengti patogumai – virtuvėlė, tualetas, dušas ir miegamosios vietos – leidžia jaustis beveik kaip namuose, net būnant toli nuo jų. Tai itin praverčia keliaujant su mažais vaikais, kuriems reikalinga pažįstama aplinka poilsiui, kai pavargstama nuo užplūdusių emocijų, reikalingas dažnas ar specifinis maitinimas.
Keturkojai draugai. Tikrai daug paprasčiau keliauti su jais kemperiu, nereikia ieškoti, kas prižiūrės juos likusius namuose, o ir vaikams smagiau.
Mokymosi galimybės. Kelionės kemperiu suteikia puikią progą vaikams gyvai mokytis apie gamtą, geografiją ir naudingus įgūdžius. Kiekvienas sustojimas gali tapti nauja galimybe sužinoti kažką naujo, tyrinėti.
Ryšys. Bendras praleistas laikas kelionėje sprendžiant įvairius klausimus, leidžiant laisvalaikį kartu, įsikuriant ir tyrinėjant stiprina šeimos ryšius. Išgyventi nuotykiai kartu suartina šeimos narius labiau, nei gulėjimas viešbutyje prie baseino.
Patarimai
Visada turėkite tvarkingus dokumentus tiek šeimos nariams, tiek namui ant ratų. Parsisiųskite ir naudingas programėles, tokias kaip „Keliauk saugiai“, skirtą keliaujantiems užsienyje, ar specifines kemperių mylėtojams, tokias kaip „Park4night“.
Vaikams ilgesnės kelionės gali tapti varginančios, todėl verta suplanuoti dažnesnius sustojimus ir trumpesnius atstumus tarp jų. Planuodami keliones leiskite vaikams pasirinkti lankytinas vietas ar veiklas, taip padidės jų susidomėjimas kelione. Kad vaikams neprailgtų kelionė, turėkite įvairių žaislų, knygų ir žaidimų.
Kelionės dienotvarkę reikėtų planuoti pagal vaikų įpročius, t. y. valgymą ir pietų miegą, būdravimo laiką. Aktyvesnes pramogas, žygius, ekskursijas planuokite iki pietų, kol vaikai kupini energijos, o vakarop – ramesnį vakarojimą gamtoje prie laužo ar kepsninės.
Beje, Maistas, užkandžiai ir gėrimai – tai vienas pagrindinių sėkmingos kelionės ingredientų. Užkandžiai kelionėje ne tik atlieka pasisotinimo funkciją, bet ir puikiai užima vaikus.
„Keliaujančios mamos“, daugiau nei 100 tūkst. keliaujančių šeimų vienijanti bendruomenė, besidalijanti savo patyrimais internete ir net išsiruošianti į bendras keliones.